Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum

Piotrowice 107, 24-150 Nałęczów
tel. (81) 503-72-05
www:   http://www.gimpiotrowice.szkolnastrona.ple-mail:   gimpiotrowice@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2405 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM

- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- wysoki poziom nauczania
- dogodne warunki nauki
- koła zainteresowań
- pomoc psychologiczno - pedagogiczna
- sala gimnastyczna, boisko
- biblioteka, świetlica, stołówka
- wyrównywanie szans edukacyjnych
- tradycje szkolne
- pomoc psychologiczno - pedagogiczna

Tradycje szkolne

Nasza szkoła ma tradycje wypracowane już przed paru laty. Są to działania powtarzające się, ale cieszące się dużym zainteresowaniem. Największe powodzenie zyskały festyny, które pozwalają na spotkania młodzieży z okolicznych gimnazjów i szkół podstawowych. Co roku festyn odbywa się pod innym hasłem, ale zawsze propaguje ekologię. Zadania, które stoją przed zawodnikami, nie są jedynie formą rywalizacji, ale ciekawą wymianą doświadczeń i niesłychanie wesołą zabawą, zarówno dla poszczególnych drużyn, jak i kibicujących im przedstawicieli szkół. Aby pochwalić się osiągnięciami Dyrektor Gimnazjum wiosną zaprasza szóstoklasistów z sąsiednich szkół na Drzwi Otwarte i imprezy okolicznościowe. Uczniowie drugich klas wyjeżdżają do Sejmu i Senatu, wychodzą do Urzędu Miasta i Gminy w Nałęczowie, aby poszerzać swoją wiedzę z edukacji obywatelskiej.

Aby poznać zjawiska fizyczne i chemicznej młodzież wyrusza na pokazy fizyczne i chemiczne na UMCS w Lublinie. Każda wycieczka to nie tylko suche informacje, ale również wrażenia, np. ze spaceru po naszym pięknym Nałęczowie, czy lubelskiej Starówce. Wrzesień to okres wyborów nowych władz Samorządu Uczniowskiego, a także powitania pierwszaków w murach szkoły. Co wówczas robimy? - oczywiście organizujemy otrzęsiny, które dostarczają uczniom klas starszych wiele zabawy, a pierwszakom tylko pozornie wydają się straszne. Zapewniamy Was jednak, że i oni bawią się świetnie. Każdego miesiąca inna klasa zostaje gospodarzem szkoły. Zadanie to polega na pełnieniu dyżurów na korytarzu szkolnym i stołówce, przygotowaniu akademii lub apelu, zgodnie z harmonogramem pracy Samorządu Uczniowskiego oraz wykonaniu gazetek okolicznościowych.

Październik to z kolei miesiąc egzaminów próbnych klas trzecich. Dokładna analiza tych egzaminów pozwala na uzupełnieniu braków przez uczniów i dokładniejsze przygotowanie się do tego największego w gimnazjum sprawdzianu, jakim są testy kwietniowe. O efektach nie trzeba mówić, zobaczcie je sami analizując wyniki naszej szkoły na stronach internetowych. Oczywiście rekrutacja do szkół odbywa się drogą elektroniczną. Młodzież klas trzecich wyjeżdża na targi edukacyjne do Lublina, aby zapoznać się z ofertą szkół. Ponadto prowadzimy zajęcia z preorientacji zawodowej, aby uczniowie z pełną świadomością mogli wstępować w kolejny próg swojego życia. Naszym celem jest fachowe wprowadzenie młodzieży w dorosłe życie. My nie tylko pracujemy, my również odpoczywamy.

Świetnym działaniem jest lipcowy wyjazd przyszłych pierwszaków do szkoły przetrwania w Serpelicach. Uczniowie zdobywają nowe doświadczenia, bawią się i wypoczywają. Na ich twarzach gości trochę strachu i mnóstwo uśmiechów. W maju młodzież wyjeżdża na kilkudniową wycieczkę, aby poznawać najpiękniejsze zakątki ojczyzny. Oczywiście nie może w naszych działaniach zabraknąć imprez sportowych. Młodzież bierze udział w wielu zawodach i ma osiągnięcia na szczeblu okręgowym i wojewódzkim. W szkole działa wiele kół zainteresowań. Na szczególną uwagę zasługuje koło dziennikarskie oraz chór szkolny.

Nasza szkoła bierze udział w wielu projektach unijnych takich jak:
  • Szkoła Równych Szans
  • Szkoła nowoczesna, przyjazna i skuteczna
  • Sięgaj Gwiazd
  • Projekty Ekologiczne
  • Projekty Językowe
Dzięki temu jesteśmy w znaczny sposób podnieść jakoś edukacji w naszym gimnazjum. Dzięki pozyskanym środkom możemy wyposażyć szkołę w nowoczesny sprzęt dydaktyczny oraz zorganizować dla naszych podopiecznych liczne zajęcia dodatkowe, które poszerzają ich wiedzę i umiejętności. Wyrównujemy szanse edukacyjne naszych uczniów, którzy z sukcesem kontynuują naukę w szkołach ponadpodstawowych.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie