Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Plastycznych

im. Cypriana Kamila Norweida w Lublinie

ul. Muzyczna 10a, 20-612 Lublin
tel./fax (081) 532-72-39
www:   http://www.liceumplastyczne.lublin.pl
e-mail:   zsplublin@futuro.net.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 8957 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA SZTUK PIĘKNYCH

- wykwalifikowana kadra nauczycieli
- szeroki wachlarz zajęć dodatkowych
- wysoki poziom zajęć dydaktycznych
- duży wybór profili artystycznych

LICEUM PLASTYCZNE

- kształcenie artystyczne o kieunkach: historia sztuki
- podstawy projektowania
- rysunek
- snycerstwo
- fotografia
- malarstwo
- reklama wizualna
- rzeźba
- tkanina artystyczna

O nas

Połączenie kształcenia ogólnego z artystycznym powinno prowadzi w naszej placówce do tego, aby oba te obszary wzajemnie się uzupełniały i wzbogacały, dając łącznie coś więcej niż tylko prostą sumę zdobytej wiedzy, doświadczenia i umiejętności. Nauczyciele, odwołując się do różnych poziomów i form aktywności, zarówno intelektualnej, jak i emocjonalnej, wskazują uczniowi zasady obiektywnego, logicznego rozumowania, rozwijają wrażliwość estetyczną, uczą samodzielnego odkrywania piękna.

W realizacji programu edukacyjnego szkoły przyjmujemy założenie, że w kształceniu artystycznym stosowanie całkowicie obiektywnych kryteriów nie jest w pełni możliwe, a ocena rezultatów osiągniętych przez ucznia częściej wyraża osobiste przekonania nauczyciela, niż kategoryczną pewność. Wartość dzieła realizuje się w kontakcie z odbiorcą, im więcej możliwych interpretacji wywołuje obraz, rysunek czy forma przestrzenna, tym żywot dzieła jest bogatszy.

Kadra pedagogiczna szkoły, reagująca na dzieło ucznia z całą możliwą wrażliwością, buduje swój autorytet pedagogiczny poprzez wymierne osiągnięcia pedagogiczne i artystyczne. Elementem systemowym wspierającym kształtowanie wizerunku artystycznego szkoły i wartościowanie estetyczne jest opinia Szkolnej Rady Artystycznej, którą tworzą nauczyciele o uznanym i sprawdzonym dorobku artystycznym i pedagogicznym wybierani spośród członków Rady Pedagogicznej i Zespołu Nauczycieli Przedmiotów Artystycznych.

Za fundament wspierania ucznia w rozwoju przyjęto rozpoznanie jego indywidualnych predyspozycji oraz motywowanie do aktywności w procesie nauczania i uczenia się.

Pragniemy wyposażyć ucznia w kompetencje niezbędne do funkcjonowania w zmieniającym się świecie, wzmocnić poczucie tożsamości i wspólnoty narodowej, motywować do ochrony języka ojczystego, wyrażania w różnych formach swojego talentu.

Szkoła kształtuje postawy tolerancyjne, dba o wartości moralne. Stałe doskonalenie zawodowe nauczycieli stanowi priorytetowe zadanie w tworzeniu dobrej szkoły. Unowocześnienie systemu kształcenia, doskonalenie jakości pracy z uczniem szkoła wiąże z powszechnym wykorzystaniem technologii informacyjnej i aktywnością w procesie edukacyjnym zarówno ucznia jak i nauczyciela.

Ponadto dbamy o to, aby języki obce, technologia informacyjna oraz przedsiębiorczość były ważnym elementem programu edukacyjnego. Szkoła poszukuje wspólnych dla wielu krajów europejskich obszarów edukacyjnych i rozwiązań organizacyjnych. Promocja kultury własnego regionu jest w tym aspekcie ważnym zadaniem szkoły.

W WYNIKU KSZTAŁCENIA ABSOLWENT POWINIEN:
  • twórczo kreować dzieła sztuki, świadomie posługując się językiem plastycznym w wyrażaniu indywidualnej osobowości artystycznej
  • profesjonalnie korzystać z wiedzy oraz umiejętności warsztatowych w zakresie kształconych dziedzin sztuk plastycznych, w szczególności rysunku i malarstwa oraz nauczanej specjalności zawodowej (sztuki stosowanej) przy realizowaniu własnych projektów oraz projektów zleconych
  • posiadać znajomość terminów i pojęć z zakresu sztuk pięknych i technik sztuk plastycznych oraz profesjonalnie korzystać z wiedzy z różnych źródeł, w tym najnowszych (m. in. z internetu)
  • biegle czytać i sporządzać dokumentację projektową i wykonawczą (realizacyjną) w zakresie wyuczonych dziedzin sztuk plastycznych
  • profesjonalnie stosować w praktyce zasady techniczne i technologiczne związane z wykonywaniem zawodu plastyka wyuczonych specjalności (sztuki stosowanej)


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie