Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Liceum Plastyczne

im. Bernarda Morando

ul. Pereca 17, 22-400 Zamość
tel./fax (84) 639-23-22
www:   http://www.lp-zamosc.xn.pl
e-mail:   plsp@poczta.onet.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4447 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LICEUM PLASTYCZNE

- tkanina artystyczna
- ceramika
- snycerstwo
- reklama wziualna
- rysunek i malarstwo
- rzeźba
- projektowanie

Tkanina artystyczna

W pracowni tkackiej odbywają się zajęcia praktyczne, na których wykonywane są kompozycje w podstawowych technikach tkackich jak gobelin i dywan oraz mieszanych wykorzystywanych w tkaninach przestrzennych, reliefowych aplikacjach lub miniaturze tkackiej. Dzięki inwencji, swobodzie i wyobraźni młodzież tworzy unikatowe niepowtarzalne kompozycje dekoracyjne a także mniejsze formy dekoracyjno-użytkowe.

Ceramika artystyczna

Uczymy się technologii dziedziny ceramiki i jak ją twórczo wykorzystać w działaniach artystycznych. Poznajemy jak Ziemię za pomocą Ognia zmienić w Skałę.

Snycerstwo

Kreatywność uczniów na tym wydziale nie kończy się na meblach. Powstają też rzeźby w drewnie, które są niejednokrotnie portretami wybitnych ludzi lub po prostu portretami najbliższych, a także wieloczłonowe kompozycje wyrażające niepokoje i przesłania młodych twórców do współczesnego świata.Ważnym tematem podejmowanym na ćwiczeniach ze snycerki jest temat sakralny. Ukrzyżowanie to temat nie tylko religijny, poprzez ten temat można wyrazić niepokoje egzystencjalne współczesnego człowieka. Od strony warsztatowej wygląda to następująco: uczniowie wykonują model w glinie na podstawie reprodukcji oryginału aby następnie w swobodnej interpretacji wykonać ten temat w drewnie w technice płaskorzeźby lub rzeźby pełnej.

Reklama wizualna

Reklama wizualna jest najnowszą specjalnością w naszej szkole. W pracowni reklamy wizualnej uczniowie poznają zagadnienia projektowania graficznego i przestrzennego. W ramach tej specjalności uczniowie korzystają z pracowni komputerowej, w której kształcą swe umiejętności projektowania komputerowego w profesjonalnych programach plastycznych. Wykonując ćwiczenia uczniowie rozwijają swoją wyobraźnię, wrażliwość i świadomość plastyczną. To tu powstają ciekawe i nietypowe projekty form wydawniczych u katalogi, foldery, kalendarze, plakaty, obwoluty do książek, tomiki poezji, przewodniki, projekty elementów przestrzenno - informacyjnych i małej architektury. W ramach obowiązkowych praktyk zawodowych uczniowie zapoznają się z funkcjonowaniem agencji reklamowych, drukarni, placówek kulturalnych itp.

Rzeźba

Pracownia rzeźby ma na celu pobudzić i rozwinąć manualne zdolności i kreatywne, przestrzenne myślenie każdego ucznia. Poprzez proste ćwiczenia z obserwacji, powtarzania i interpretacji natury rozumiemy świat dookoła nas i uczymy się z niego czerpać.SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie