Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Przedszkole Niepubliczne "DONALD"

Grażyna Lewandowska

ul. Księdza Piotra Skargi 9, 89-100 Nakło nad Notecią
tel./fax (52) 385-25-48
www:   http://www.przedszkole-donald.pl
e-mail:   przedszkole-donald@o2.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 13688 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE "DONALD"

- zapewniamy opiekę, wychowanie i naukę
  dzieciom w przedziale wiekowym
  od 3 do 6 lat

- własny plac zabaw
- urozmaicone i pyszne posiłki

- bogate wyposażenie w sprzęt, zabawki,
  pomoce dydaktyczne

- miła, przyjazna atmosfera
- zespół nauczycielski posiada wysokie
  kwalifikacje pedagogiczne

- uroczystości, imprezy, wycieczki
- bogata oferta zajęć dodatkowych

PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE "DONALD" funkcjonuje od 1 września 1993r. Do tego czasu było przedszkolem publicznym. Jest to najstarsze przedszkole funkcjonujące w Nakle. Zlokalizowane jest w centrum miasta w pięknej zabytkowej willi. Przedszkole posiada własną bogato wyposażoną kuchnię, w której przygotowujemy zdrowe, urozmaicone i pyszne posiłki dla dzieci oraz osobną jadalnię.

Jesteśmy placówką dydaktyczno - wychowawczą i opiekuńczą, zapewniającą opiekę, wychowanie i naukę dzieciom w przedziale wiekowym od 3 do 6 lat. W wyjątkowych sytuacjach wynikających z potrzeb środowiskowych, dopuszcza się przyjęcie dziecka od 2,5 lat. Dzieci 5- i 6-letnie spełniają w naszym przedszkolu obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego.

W przedszkolu są cztery oddziały dzieci: 6-latki, 5-latki, 4-latki i 3-latki. Przedszkole wyposażone jest bogato w sprzęt, zabawki i nowoczesne pomoce dydaktyczne. Dzięki temu stwarzamy dzieciom możliwość wszechstronnego rozwoju, dobre warunki do nauki, rozwijania uzdolnień dbając jednocześnie o ich dobre samopoczucie.

W naszym przedszkolu dzieci się nie nudzą, gdyż przedszkole zapewnia bogatą ofertę różnorodnych imprez, które wprowadzają je w świat zabawy, radości, humoru i wzruszeń. Wiele z nich stało się już tradycją przedszkola. Gwarantujemy naszym wychowankom oraz ich rodzicom miłą, przyjazną atmosferę i pełne rozumienie ich potrzeb. Sprzyja to otwartości dzieci oraz ich samorealizacji.


Oferta zajęć prowadzonych w przedszkolu zapewnia realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego, a także poszerza ją o nowatorskie rozwiązania programowe, w tym oparte na idei zrównoważonego rozwoju.

W naszym przedszkolu oferujemy dzieciom następujące zajęcia dodatkowe:
  • gimnastyka korekcyjno – kompensacyjna
  • język angielski
  • logopedia - zajęcia indywidualne
  • religia
  • rytmika
  • zumba

Każde dziecko czuje się ważne, potrzebne i ma coś do powiedzenia. Wychodząc naprzeciw rodzicom i nowo zapisanym dzieciom organizujemy bezpłatne zajęcia adaptacyjne w sierpniu oraz zebrania dla rodziców nowo przyjętych dzieci, połączone z prezentacjami oraz prelekcjami w celu ułatwienia ich dzieciom adaptacji w nowym otoczeniu.

Jednym z priorytetowych celów Przedszkola Niepublicznego "Donald" jest bardzo dobre przygotowanie dzieci do nauki w szkole. Dlatego też, placówka od wielu lat prowadzi działania zmierzające do niwelowania dziecięcych obaw związanych z przekroczeniem progu szkolnego. Mając więc na uwadze szeroko pojęte „dobro dziecka” przedszkole od wielu lat współpracuje z sąsiadującą Szkołą Podstawową nr 2 w Nakle.

NASZA KADRA


Zespół nauczycielski posiada wysokie kwalifikacje pedagogiczne do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Nauczycielki w codziennej pracy edukacyjnej realizują program, którego treści dotyczą całościowego, harmonijnego rozwoju dziecka.

Proponowane przez nauczycieli zajęcia dydaktyczne wspomagają w ukształtowaniu szczęśliwego, aktywnego i asertywnego wychowanka, umiejącego wypowiadać swoje zdanie i wysłuchać opinii innych. Kształcą odporność dziecka na stres i napotykane trudności, rozbudzają ciekawość poznawczą i pozytywne nastawienie do uczenia się oraz rozwijają zainteresowania i uzdolnienia.

Ideą
przewodnią pracy nauczycieli jest poszanowanie godności dziecka, umiejętności współdziałania z dzieckiem, motywacji i zaspokajania jego potrzeb. Mając na uwadze jak najlepsze kwalifikacje i zdobywanie nowych umiejętności, kadra pedagogiczna uczestniczy w wielu szkoleniach, kursach i warsztatach, które prócz wiedzy merytoryczno-dydaktycznej dostarczają również sporo nowych pomysłów do pracy i zabawy z dziećmi.

JAK DZIAŁAMY, DO CZEGO DĄŻYMY

Głównym celem pracy przedszkola "DONALD" jest kształtowanie osobowości dzieci w toku ich własnej aktywności, wyrabianie motywacji do nauki i pracy oraz stymulowanie wszechstronnego rozwoju dziecka.

Placówka współpracuje ze specjalistami: logopedą, psychologiem oraz instruktorami zajęć dodatkowych.

Absolwenci naszego przedszkola to dzieci otwarte, twórcze, komunikatywne, przygotowane do podjęcia obowiązków na kolejnym szczeblu edukacji. Znają siebie i swoje możliwości, akceptują odrębność innych, potrafią odnaleźć się w nowej sytuacji, rozwiązują problemy, dążą do osiągnięcia sukcesu i radzą sobie z porażkami.

Dziecko kończące przedszkole i rozpoczynające naukę w szkole podstawowej potrafi dobrze funkcjonować w roli ucznia.

Chcąc to zaufanie zachować w swojej pracy za najważniejsze uważamy:

  • stwarzanie dzieciom warunków do wszechstronnego rozwoju, bezpiecznej, twórczej zabawy w atmosferze obustronnej akceptacji
  • wychowanie człowieka spontanicznego, wrażliwego na piękno i dobro, wytrwałego w dążeniu do celów, wierzącego we własne możliwości oraz szacunek dla innych ludzi
  • rozwijanie umiejętności komunikowania się w grupie
  • przygotowanie dziecka do przeżywania sukcesu, a także do radzenia sobie z porażkami

Nasza praca dydaktyczno- wychowawcza opiera się na tradycyjnych i nowatorskich metodach pracy. Stosowane metody i formy pracy są innowacyjne, nowoczesne i zapewniają wychowankom atrakcyjny, twórczy i aktywny sposób na osiąganie sukcesów rozwojowych.

PRZEDSZKOLNY PLAC ZABAW

Przedszkole ma również obszerny plac zabaw z elementami ekologicznymi oraz okazałym platanem – pomnikiem przyrody, który to w upalne dni stanowi doskonałe zacienienie dla dzieci. Plac zabaw wyposażony jest w nowoczesny sprzęt sportowy i rekreacyjny, dzięki czemu zaspakajane są potrzeby ruchowe dzieci na świeżym powietrzu a kolorowe i bezpieczne urządzenia sportowo-rekreacyjne zachęcają do zabawy. Dzięki temu stwarzamy dzieciom możliwość wszechstronnego rozwoju, dobre warunki do nauki, rozwijania uzdolnień dbając jednocześnie o ich dobre samopoczucie.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie