Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Przedszkole Miejskie Nr 13

im. Mikołaja Kopenika

ul. Konstytucji 3 Maja 14, 87-100 Toruń
tel./fax (56) 648-67-02, tel. kom. 509-567-548
www:   http://www.pm-13.pl
Przedszkole Miejskie nr 13 na Facebooku
e-mail:   pm13@poczta.onet.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 16951 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE nr 13

- oddziały podzielone na grupy wiekowe
- opieka nad dziećmi w godzinach od 6:30
  do 16:30

- oferujemy autorskie programy
  wychowawczo-dydaktyczne

- ciekawa oferta zajęć dodatkowych
- terapia logopedyczna
- bajkoterapia z elementami języka
  angielskiego

- aktywne metody pracy
- nauka poprzez zabawę
- kolorowe i bogato wyposażone sale
- monitoring

Nasz Przedszkolak żyje zdrowo, w zgodzie z naturą, z radością odkrywa świat

Przedszkole Miejskie nr 13 im. M. Kopernika położone jest w dzielnicy Torunia - "Na Skarpie". Budynek został oddany do użytku 01.09.1984r. z przeznaczeniem na działalność oświatową. Przedszkole mieści się w pięknym, zielonym, parkowo - leśnym otoczeniu. Na terenie przedszkola znajdują się oddzielne place zabaw dla poszczególnych grup wiekowych.

W przedszkolu znajdują się sale zajęć, sala gimnastyczna, profesjonalna sala teatralna, gabinet logopedyczny. Sale dziecięce są jasne, przestrzenne, bogato wyposażone w zabawki i pomoce dydaktyczne. Placówka dysponuje bogatą i nowoczesną bazą dydaktyczną (komputery, środki audiowizualne, szeroki wachlarz pomocy do różnego typu zajęć).

W każdej sali urządzonych jest wiele kącików zabaw stałych takich jak: książek, lalek, konstrukcyjny, przyrodniczo - badawczy, matematyczny, muzyczny, plastyczny i teatralny. Oprócz tego organizowane są kąciki związane z aktualnie poznawaną tematyką.

Placówka dysponuje bogatą i nowoczesną bazą dydaktyczną (komputery, środki audiowizualne, szeroki wachlarz pomocy do różnego typu zajęć).

Nasze przedszkole ściśle współpracuje z Muzeum Okręgowym i Planetarium. Celem tej współpracy jest propagowanie dziedzictwa kulturowego regionu poprzez osobę naszego patrona Mikołaja Kopernika.

Zajęcia dodatkowe dostępne w naszym przedszkolu:
 • bajkoterapia z elementami języka angielskiego
 • gimnastyka korekcyjna
 • profilaktyka mowy
 • zajęcia taneczne
 • kodowanie

KADRA

Przedszkole dbając o wysoki poziom świadczonych usług daje możliwość poszczególnym nauczycielkom rozwijania własnej inwencji twórczej. Efektem tego jest opracowanie innowacji pedagogicznych, programów autorskich i artykułów do czasopism pedagogicznych.

Dorobkiem każdego nauczyciela jest także wypracowanie własnych narzędzi badawczych. Są to: ankiety, arkusze obserwacji, diagnozy pedagogiczne, kwestionariusze pracy indywidualnej. Wyniki uzyskane w toku badań prowadzonych przy pomocy wyżej wymienionych narzędzi badawczych służą nauczycielom do diagnozowania dziecka i wytyczają kierunki dalszej pracy.

PROGRAMY REALIZOWANE W PRZEDSZKOLU

Program „Bezpieczne przedszkole” jest skierowany do dzieci, rodziców oraz pracowników przedszkola. Jego podstawowym celem jest wyrabianie u dzieci nawyków i umiejętności związanych z bezpieczeostwem (samoobsługa, higiena, nawyki prozdrowotne itp.) przy aktywnym współudziale rodziców, którzy również pogłębiają swoją wiedzę w tej dziedzinie oraz wprowadzanie zmian na placówce tak, by była miejscem bezpiecznym dla dzieci i pracowników.

W przedszkolu realizowane są również programy:

 • "Okulary dla Afryki"
 • "Śmiało rozmawiamy dla dobra dzieci"
 • "Mały Miś w świecie wielkiej literatury"
 • "Piękna nasza Polska cała"
 • "Projekt Przedszkola Elany"
 • „Zdrowy ząbek” – program profilaktyczny
 • eTwinning
 • "BohaterON"

TEATR RODZINNY

Teatr Rodzinny działający w naszym przedszkolu od września 2013 roku jest eksperymentem artystyczno – edukacyjnym. Jego celem jest skupienie całych rodzin tj. rodziców, dziadków, cioci, wujka, przyjaciół jak również dzieci wokół wspólnego projektu – przedstawienia.

Poprzez zabawę wzmacniane są pozytywne relacje rodzinne, a także zawiązują się nowe przyjaźnie. Rodzice nie tylko obserwują, ale czynnie uczestniczą w procesie twórczego rozwoju swoich dzieci, a prezentowane spektakle są źródłem satysfakcji z dokonania czegoś wspólnymi siłami. Natomiast dla dzieci stwarza się niepowtarzalna okazja do spojrzenia na rodziców z zupełnie innej perspektywy. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele umiemy i jak wiele możemy z tego dać innym. Szkoda, aby nasze dzieci, nie znały nas z tej strony…

GALERIA

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie