Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Przedszkole Miejskie Nr 13

im. Mikołaja Kopenika

ul. Konstytucji 3 Maja 14, 87-100 Toruń
tel./fax (56) 648-67-02, tel. kom. 509-567-548
www:   http://www.pm-13.pl
Przedszkole Miejskie nr 13 na Facebooku
e-mail:   pm13@poczta.onet.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 11744 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE nr 13

- oddziały podzielone na grupy wiekowe
- opieka nad dziećmi w godzinach od 6:30
  do 16:30

- oferujemy autorskie programy
  wychowawczo-dydaktyczne

- ciekawa oferta zajęć dodatkowych
- terapia logopedyczna
- język angielski
- aktywne metody pracy
- nauka poprzez zabawę
- kolorowe i bogato wyposażone sale
- monitoring

Nasz Przedszkolak żyje zdrowo, w zgodzie z naturą, z radością odkrywa świat

Przedszkole Miejskie nr 13 im. M. Kopernika położone jest w dzielnicy Torunia - "Na Skarpie". Budynek został oddany do użytku 01.09.1984r. z przeznaczeniem na działalność oświatową. Przedszkole mieści się w pięknym, zielonym, parkowo - leśnym otoczeniu. Na terenie przedszkola znajdują się oddzielne place zabaw dla poszczególnych grup wiekowych.

W przedszkolu znajdują się sale zajęć, sala gimnastyczna, profesjonalna sala teatralna, gabinet logopedyczny. Sale dziecięce są jasne, przestrzenne, bogato wyposażone w zabawki i pomoce dydaktyczne. Placówka dysponuje bogatą i nowoczesną bazą dydaktyczną (komputery, środki audiowizualne, szeroki wachlarz pomocy do różnego typu zajęć).

W każdej sali urządzonych jest wiele kącików zabaw stałych takich jak: książek, lalek, konstrukcyjny, przyrodniczo - badawczy, matematyczny, muzyczny, plastyczny i teatralny. Oprócz tego organizowane są kąciki związane z aktualnie poznawaną tematyką.

Placówka dysponuje bogatą i nowoczesną bazą dydaktyczną (komputery, środki audiowizualne, szeroki wachlarz pomocy do różnego typu zajęć).

Nasze przedszkole ściśle współpracuje z Muzeum Okręgowym i Planetarium. Celem tej współpracy jest propagowanie dziedzictwa kulturowego regionu poprzez osobę naszego patrona Mikołaja Kopernika.

Zajęcia dodatkowe dostępne w naszym przedszkolu:
 • język angielski
 • gimnastyka korekcyjno - kompensacyjna
 • profilaktyka logopedyczna
 • zajęcia taneczne

KADRA

Przedszkole dbając o wysoki poziom świadczonych usług daje możliwość poszczególnym nauczycielkom rozwijania własnej inwencji twórczej. Efektem tego jest opracowanie innowacji pedagogicznych, programów autorskich i artykułów do czasopism pedagogicznych.

Dorobkiem każdego nauczyciela jest także wypracowanie własnych narzędzi badawczych. Są to: ankiety, arkusze obserwacji, diagnozy pedagogiczne, kwestionariusze pracy indywidualnej. Wyniki uzyskane w toku badań prowadzonych przy pomocy wyżej wymienionych narzędzi badawczych służą nauczycielom do diagnozowania dziecka i wytyczają kierunki dalszej pracy.

PROGRAMY REALIZOWANE W PRZEDSZKOLU

Nasze przedszkole zostało wytypowane do udziału w projekcie "Bądź Bezpieczny Bądź Widoczny". Projekt organizowany jest przez Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Toruniu oraz Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu przy współpracy z firmą Horus Innowacyjne Materiały Przemysłowe. 20 października na terenie naszej placówki odbyły się pierwsze zajęcia edukacyjne realizowane w ramach tej akcji.

W przedszkolu realizowane są również programy:
 • "Szkoła za rok"
 • "Czyste powietrze wokół nas"
 • "Od zabawy do nauki"
 • "Kochamy dobrego Boga"
 • "Przedszkole bez granic". Program wczesnej nauki języka obcego nowożytnego i edukacji wielokulturowej
 • Program profilaktyczny "Bezpieczny przedszkolak"

PROGRAM ZDROWIA EMOCJONALNEGO "PRZYJACIELE ZIPPIEGO"

Program promowany na świecie przez Partnership for Children - Partnerstwo na Rzecz Dzieci nosi tytuł "Przyjaciele Zippiego". Jest to międzynarodowy program, który zakłada kształcenie i rozwijanie umiejętności psychospołecznych u małych dzieci.

Bohaterowie programu to Zippi - patyczak i jego przyjaciele - grupa dzieci. Program zawiera sześć części:
 1. Uczucia.
 2. Komunikacja.
 3. Nawiązywanie, zrywanie więzi.
 4. Rozwiązywanie konfliktów.
 5. Przeżywanie zmiany i straty.
 6. Dajemy sobie radę.

Każda z w/w części składa się z czterech zajęć tematycznie ze sobą związanych i opracowanych do jednego opowiadania. Program został opracowany z myślą o dzieciach 6-letnich będących na różnym poziomie rozwoju. Jego założeniem jest promowanie zdrowia emocjonalnego.

Nauczyciel ma do dyspozycji bogatą bazę dydaktyczną w postaci: ilustracji, scenariuszy zajęć, różnorodnych akcesoriów dla dzieci i licznych narzędzi badawczych.

Program "Przyjaciele Zippiego" jest uniwersalny, ponieważ nie koncentruje się na dzieciach mających konkretne problemy lub trudności, a pomaga wszystkim dzieciom szukać własnych rozwiązań tych problemów i mówić o nich, wykorzystywać nabyte umiejętności w codziennym życiu oraz doskonalić relacje dzieci z innymi ludźmi Nie koliduje z realizowaniem zaplanowanej przez nauczycielki tematyki zajęć dydaktycznych.

Realizacja programu "Przyjaciele Zippiego" w grupie dzieci 6-letnich pomoże dzieciom w przezwyciężeniu stresu związanego z podjęciem nauki w szkole.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie