Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

ul. Trzebnicka 42, 50-230 Wrocław
tel. (71) 367-86-66
www:   http://www.spss.edu.ple-mail:   sekretariat@spss.edu.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 12060 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznieSZKOŁA POLICEALNA SŁUŻB SPOŁECZNYCH I MEDYCZNYCH

- technik masażysta (czas nauki 2 lata)
- opiekunka dziecięca (czas nauki 2 lata)
- terapeuta zajęciowy (czas nauki 2 lata)
 

SZKOŁA POLICEALNA SŁUŻB SPOŁECZNYCH I MEDYCZNYCH DLA DOROSŁYCH

- technik masażysta (czas nauki 2 lata)
- opiekunka dziecięca (czas nauki 2 lata)
- opiekunka środowiskowa
  (czas nauki 1 rok)

- asystent osoby niepełnosprawnej
  (czas nauki 1 rok)

- opiekun w domu pomocy społecznej
  (czas nauki 2 lata)

- opiekun medyczny (czas nauki 1 rok)

BEZPŁATNE KURSY KWALIFIKACYJNE - NOWOŚĆ!

U nas nauka jest bezpłatna na wszystkich kierunkach kształcenia.

Jeśli lubisz pomagać innym, jeśli chciałbyś utrzymać siebie i najbliższych w zdrowiu i sprawności, jeśli chcesz pomagać społeczeństwu z gwarancją, że Twoje kwalifikacje pozostaną zawsze aktualne, to zapraszamy do naszych szkół policealnych! Publiczny charakter naszych szkół to nie tylko bezpłatna nauka, ale też najwyższa jakość kształcenia. Tutaj masz niepowtarzalną szansę na zdobycie dyplomu potwierdzonego europejskim certyfikatem EUROPASS.

Zapraszamy do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych we Wrocławiu, w którym oferujemy
 • bezpłatną naukę w naszych szkołach policealnych (średnie wykształcenie)
 • wykwalifikowaną kadrę
 • nowoczesne pracownie
 • EUROPASS” - suplement do dyplomu honorowany w UE
 • legitymację uprawniającą do zniżek komunikacyjnych
 • naukę w centrum Wrocławia - 5 minut pieszo na Dworzec Nadodrze
 • praktykę zawodową

W naszej szkole zajęcia praktyczne odbywają się w trakcie każdego semestru. Odbywają się one w placówkach szkolenia praktycznego po okiem nauczycieli zajęć praktycznych. Ich celem jest weryfikowanie teorii, nabywanie kierunkowych umiejętność i budowanie pozytywnych relacji z podopiecznymi placówki.

Nasi uczniowie mają do dyspozycji następujące pracownie naukowe:
 • pracownia masażu dla zawodu technik masażysta - wyposażona jest w profesjonalne stoły do masażu wraz z klinami, które są wykorzystywane podczas zabiegu masażu pacjenta
 • pracownia pielęgnacji dziecka dla zawodu opiekunka dziecięca - w pracowni pielęgnacji dziecka pod kierunkiem nauczyciela uczniowie poznają sposoby pielęgnowania dziecka od okresu noworodkowego do czwartego roku życia. Zakres pielęgnowania dziecka obejmuje: kąpiele oraz dobór środków pielęgnacyjnych, przewijanie, ubieranie. Ponadto, uczniowie zapoznają się ze sposobami żywienia dziecka zdrowego i chorego
 • pracownia komputerowa dla zawodu opiekun medyczny, opiekun w domu pomocy społecznej, asystent osoby niepełnosprawnej - wyposażona jest w 10 indywidualnych stanowisk komputerowych do dyspozycji uczniów i słuchaczy ZSP
 • pracownia zabiegów higienicznych dla zawodu opiekunka medyczny - w pracowni zabiegów higienicznych uczniowie kierunku opiekun medyczny, opiekun w domu pomocy społecznej, opiekunka środowiskowa pod kierunkiem nauczyciela uczą się wykonywać zabiegi higieniczne u pacjenta np. przebywającego w łóżku, samodzielnie poruszającego się, oprócz tego uczniowie uczą się jak organizować warunki pobytu pacjenta w pomieszczeniu szpitalnym lub zakładzie opiekuńczo-leczniczym. Uczniowie uczą się przeprowadzać gimnastykę oddechową, a także stosować sprzęt rehabilitacyjny
 • pracownia terapii zajęciowej dla terapeutów zajęciowych - w pracowni terapii zajęciowej pod kierunkiem nauczyciela uczniowie kierunku terapeuta zajęciowy poznają techniki pracy z pacjentem uwzględniając jego wiek, jednostkę chorobową czy stopień niepełnosprawności. Celem prowadzonych zajęć w pracowni terapii zajęciowej jest rozwój twórczego myślenia, umiejętności manualnych oraz doboru odpowiednich technik i metod pracy w stosunku do konkretnego pacjenta. To miejsce gdzie uczniowie kierunku terapia zajęciowa uczą się jak organizować czas wolny pacjentom poprzez techniki manualne takie jak: haft, szycie maszynowe, wyroby z papieru, drewna, skóry, metalu, malarstwo, rękodzielnictwo, przygotowanie żywności, organizacja czasu wolnego, itp.

Oferowane przez nas praktyki zawodowe są nieodłącznym elementem przygotowania słuchaczy do pracy w zawodach medycznych i socjalnych. Praktyka zawodowa służy naszym słuchaczom w doskonaleniu specjalistycznych umiejętności oraz w wypracowaniu u nich pożądanych postaw zawodowych.
W kształceniu praktycznym kierujemy się zasadą, która polega na stworzeniu relacji uczeń i mistrz. Ważne jest dla nas, aby uczeń był traktowany w szkole, w procesie nauczania, w sposób indywidualny.
Praktyki zawodowe realizowane są placówkach, pod okiem nauczyciela-instruktora. Odbywają się one najczęściej w miejscu zamieszkania, w środowisku, które jest częściowo znane słuchaczom. Nasi słuchacze odbywają praktykę zawodową w następujących instytucjach:
 • placówki pomocy społecznej (domy pomocy społecznej)
 • zakłady opiekuńczo – lecznicze
 • fundacje i stowarzyszenia zajmujące się udzielaniem profesjonalnej pomocy
 • ośrodki rehabilitacji
 • poradnie terapii zajęciowej
 • świetlice środowiskowe
 • przedszkola i żłobki
Nasza biblioteka posiada dwa pomieszczenia: wypożyczalnię oraz czytelnię z punktem multimedialnym (komputer z dostępem do internetu oraz drukarkę ze skanerem).

W szkole znajduje się siłownia, gdzie słuchacze mogą przy pomocy specjalistycznych urządzeń poprawić siłę i estetykę własnego organizmu. Dysponujemy urządzeniami, które umożliwią poprawę sprawności fizycznej wszystkich wybranych grup mięśniowych przez was.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie