Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa w Charzykowach

ul. Szkolna 1, 89-606 Charzykowy
tel./fax (52) 398-81-04
www:   http://www.spcharzykowy.edupage.org
e-mail:   sp_charzykowy@op.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3715 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

TRADYCJE SZKOŁY:

- akcją „Sprzątanie Świata”
- ślubowanie i pasowanie na ucznia
- uroczystości na dzień Babci i dziadka
- wspólna Wigilia
- ferie zimowe
- uroczystości na dzień Matki
- gminny konkurs ekologiczny
- festyn z okazji dnia dziecka

Nasza szkoła jest nowoczesną i piękną placówką. W budynku szkolnym znajduje się 6 sal lekcyjnych, świetlica, sala komputerowa, sala gimnastyczna, sekretariat oraz gabinet p. dyrektor. W przejściu ze szkoły do bazy noclegowej mieści się duża i przestrzenna stołówka wraz z kuchnią. W budynku bazy noclegowej znajduje się biblioteka szkolna i gminna, oddział „zerowy”, oddział przedszkolny, duża sala komputerowa oraz pokoje gościnne i sanitariaty. W naszej szkole uczy się obecnie ok. 150 dzieci w 7 oddziałach.

1. Sala gimnastyczna choć mała ale spełnia oczekiwania uczniów, korzystają z niej uczniowie wszystkich klas naszej szkoły. Poza tym uczniowie mają do dyspozycji boisko Orlik oraz piękne, duże boisko sportowe.

2. Szkoła posiada bardzo dobrze wyposażoną bibliotekę z bogatym księgozbiorem, czytelnią oraz kilkoma komputerami do dyspozycji uczniów. Można tu nie tylko wypożyczyć książkę, ale również posłuchać poezji, wziąć udział w konkursie czytelniczym.

3. Stołówka szkolna jest bardzo przestronna i ładnie urządzona, co sprzyja dobremu apetytowi uczniów.

4. Chlubą naszej szkoły jest nowoczesna pracownia komputerowa z dostępem do Internetu, korzystają z niej raczej uczniowie starszych klas w ramach lekcji informatyki natomiast uczniowie klas najmłodszych w małej sali komputerowej w budynku szkolnym.

5. Oddział „zerowy” mieści się na parterze, w budynku bazy noclegowej. Dzieci mają oddzielne wejście i do dyspozycji piękne pomieszczenie do nauki i zabawy oraz plac zabaw znajdujący się przed budynkiem.

6. Język angielski rozpoczyna się w naszej szkole już od klasy „0”, ponadto dzieci uczestniczą w szeregu kołach zainteresowań oraz zajęciach prowadzonych przez logopedę szkolnego.


Tradycje szkoły

1. Co roku we wrześniu w związku ze Światową Akcją „Sprzątanie Świata” nasza szkoła też ma w niej swój udział. Uczniowie sprzątają teren szkoły, okolice nad jeziorem oraz trasy wylotowe z Charzyków.

2.. Nasi najmłodsi uczniowie czyli pierwszoklasiści rok rocznie w październiku uczestniczą w uroczystym Ślubowaniu i pasowaniu na ucznia, co jest dla nich bardzo wielkim przeżyciem.

3. Do tradycji naszej szkoły należy również wspólna Wigilia, kolędowanie i obejrzenie Jasełek przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Tradycyjnie od kilku lat oglądają nasze występy również mieszkańcy wsi

4. Dzieci z naszej szkoły nie zapominają o swoich Babciach i Dziadkach,więc z tej okazji w styczniu, klasy najmłodsze przygotowują wielką uroczystość, na którą chętnie przybywają ich babcie i dziadkowie.

5. Co roku szkoła zapewnia opiekę dzieciom w pierwszym tygodniu ferii zimowych. Są to zajęcia sportowe, świetlicowe, komputerowe, konkursy plastyczne, gry i zabawy , na basen.

6. Z okazji Dnia Matki uczniowie klas najmłodszych co roku przygotowują akademię dla swoich mam – prezentują wiersze i piosenki a potem odbywa się wspólny poczęstunek.

7. W miesiącu kwietniu z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi w naszej szkole odbywa się Gminny Konkurs Ekologiczny. Udział w nim biorą 3 osobowe delegacje szkół gminnych. Współorganizatorami tego konkursu są też: Park Narodowy „Bory Tucholskie”, oraz Zaborski Park Krajobrazowy.

8. Tradycją naszej szkoły jest również Festyn z okazji Dnia Dziecka przygotowywany wspólnie z Parkiem Narodowym „Bory Tucholskie”, Zaborskim Parkiem Krajobrazowym, Ochotniczą Strażą Pożarną w Charzykowach.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie