Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Publiczna Szkoła Podstawowa

Pomieczyńska Huta 18, 83-305 Pomieczyno
tel. (58) 684-00-54
www:   http://www.szkolapomieczynskahuta.ple-mail:   szkolapomhuta@gmail.com


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4144 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

W szkole panuje rodzinna atmosfera. Chcemy, aby dzieci od najmłodszych lat przychodziły do szkoły chetnie i dobrze się w niej czuły.

Przełamujemy stereotyp myślenia o szkołach wiejskich.
Uczniowie wcale nie są gorzej przygotowani do podjęcia nauki na kolejnym etapie edukacyjnym. Wręcz przeciwnie, uzyskiwane wyniki sprawdzianu zewnętrznego w klasie VI wskazują na wysokie efekty nauki w naszej szkole. Często rodzice szukają szkoły, w której ich dziecko będzie się czuło jak w rodzinie, gdzie będzie panowała ciepła i rodzinna atmosfera. Takie warunki oferują m.in. szkoły prywatne, gdzie rodzice płacą czynsz. Nasza szkoła nie jest szkołą prywatną i rodzice nie płacą za naukę swoich dzieci, ale zapewnia rodzinną atmosferę, wysoki poziom nauczania, wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

Misja Publicznej Szkoły Podstawowej w Pomieczyńskiej Hucie
Jesteśmy Publiczną Szkołą Podstawową, prowadzoną wramach programu MENiS pt."Mała Szkoła" przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Pomieczyńska Huta.
W szkole panuje rodzinna atmosfera. Chcemy, aby dzieci od najmłodszych lat przychodziły do szkoły chetnie i dobrze się w niej czuły.
Rodzice są dla nas partnerami w podejmowaniu wszelkich działań związanych z wszechstronnym i harmonijnym rozwojem uczniów w sferze wiedzy, umiejetności i wychowania.
Szkoła jest dla lokalnej społeczności centrum kulturotwórczym. Promuje podtrzymywanie tradycji Kaszub i Polski.Szanuje wartości przekazywane dzieciom przez rodziców.
Wykwalifikowana kadra pedagogiczna zapewnia wysoki poziom nauczania i wychowania. Szczególny nacisk kładziemy na szcunek dla drugiego człowieka "...ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem... umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale dla drugich." (papież Jan Paweł II)
Chcemy być jedną z najlepszych szkół w środowisku, pragniemy bardzo dobrze przygotować naszych uczniów do kolejnego etapu edukacyjnego. W tym celu podejmujemy różne działania edukacyjne od najmłodszych klas, oferujemy zajęcia pozalekcyjne oraz programy dodatkowe.

Nasz Wizja
Publiczna Szkoła Podstawowa w Pomieczyńskiej Hucie działa w ramach programu "Mała Szkoła". W 2001 roku placówka prowadzona przez JST, czyli Gminę w Kartuzach została zlikwidowana. Budynek szkoły znajdował się w bardzo złym stanie. Wymagał kapitalnego remontu. Rodzice dzieci uczęszczających do tej szkoły nie pozostali bierni w tej sytuacji. Założyli Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Pomieczyńska Huta. Wystapili do Kuratorium w Gdańsku oraz Gminy w Kartuzach o pozwolenie na prowadzenie szkoły. Spełnili wszelkie formalności dotyczace warunków lokalowych, zatrudnili wykwalifikowaną kadrę. W wyniku tych działań Publiczna Szkoła Podstawowa została wpisana do rejestru szkół publicznych w Gminie Kartuzy pod numerem pierwszym. Członkowie Stowarzyszenia pracowali przy remoncie budynku szkoły nieodpłatnie.
Szkoła pełni funkcję kulturotwórczą w środowisku lokalnym. Znajduje się w pieknym zakątku Kaszub, gdzie tradycje i kultura kaszubska jest głęboko zakorzeniona w rodzinach. Stąd działania dotyczace nauki języka kaszubskiego w szkole oraz pogłębianai wiedzy na temat naszego regionu i kultywowania tradycji w szkole.
Naszym pragnieniem jest aby szkoła stała się centrum kulturalnym dla wszystkich mieszkańców wsi. Aby ludzie dorośli - rodzice i dziadkowie, znaleźli swoje spełnienie w działaniach szkoły.
Chcemy również stwarzać w szkole warunki kształcenia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji dla rolników i członków rodzin rolniczych.

Nade wszystko pragniemy rozwijać dzieci na wsi w szerokim tego słowa znaczeniu:
  • uczyć je odbierać kulturę
  • stosować nowoczesne technologie w prcesie kształcenia
  • rozwijać literacko
  • uczyć języka angielskiego
  • rozwijać umiejętności matematyczne i przyrodnicze
  • wyzwalać w dzieciach i młodzieży poczucie własnej wartości
  • przełamywać bariery podczas publicznych wystapień
  • korzystać ze zdobytej wiedzy i umiejetności w codziennym życiu
  • tak przygotowywać do kolejnego etapu edukacyjnego aby nie czuli się "gorsi" tylko dlatego, że mieszkają na wsi

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie