Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ogólnokształcących

ul. Szkolna 1, 84-150 Hel
tel./fax (58) 675-06-83
www:   http://www.zsohel.edu.pl
e-mail:   zsohel@poczta.onet.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 8500 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PRZEDSZKOLE, PODSTAWÓWKA, GIMNAZJUM I LICEUM

- biblioteka
- świetlica
- stołówka
- gabinet stomatologiczny
- działalność samorządu szkolnego
- wysoki poziom nauczania

O Nas
Jesteśmy Zespołem Szkół Ogólnokształcących w Helu - mieście leżącym na Półwyspie Helskim. Początki naszej szkoły sięgają okresu międzywojennego, kiedy to Polska odzyskała dostęp do morza w 1920 roku. Dzieje szkoły do dziś przeplatają się z historią miasta i losami jego mieszkańcami. Uczniowie i nauczyciele aktywnie uczestniczą w tworzeniu wizerunku miasta i swojej szkoły.

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Helu tworzą: Przedszkole, Szkoła Podstawowa, która nosi imię " Obrońców Helu", Gimnazjum oraz Liceum Ogólnokształcące. W systemie jednozmianowym uczy się ponad 400 uczniów.

Podstawówka
Początki szkoły podstawowej w Helu sięgają roku 1945. W 32 rocznicę obrony i kapitulacji Helu - 2 października 1971 roku nadano szkole imię "Obrońców Helu". Tradycje szkoły są powiązane z historią miasta. Uczniowie uczestniczą w różnego rodzaju uroczystościach szkolnych i miejskich. Szkoła zapewnia warunki do harmonijnego wszechstronnego rozwoju młodego człowieka.

Szkoła aktywnie współpracuje z rodzicami, środowiskiem lokalnym oraz różnymi instytucjami i organizacjami. Włącza się w działalność Koła Partnerskiego miast Helu i niemieckiego Hermeskeil, biorąc udział w wymianie młodzieży, realizacji projektów i programów edukacyjnych.

Gimnazjum
W 1999 roku utworzone zostało 3 letnie gimnazjum. Naukę kończy egzamin sprawdzający kompetencje w zakresie przedmiotów humanistycznych i matematyczno przyrodniczych. Helskie gimnazjum ma już bogatą tradycję - corocznie 2 października w dniu patrona szkoły odbywa się uroczystość przyjęcia uczniów Szkoły Podstawowej w poczet gimnazjalistów. Szkolnym uroczystościom towarzyszy hymn gimnazjum, którego autorką jest nasza polonistka pani Małgorzata Stachanowska. Uczniowie gimnazjum biorą udział w różnych uroczystościach szkolnych, miejskich, konkursach i zawodach oraz przedsięwzięciach na rzecz środowiska lokalnego.

Liceum
W trosce o wszechstronny rozwój młodzieży w 1991 roku podjęto decyzję o utworzeniu Liceum Ogólnokształcącego w Helu. Zajęcia odbywają się w systemie jednozmianowym w przestronnej, nowoczesnej szkole. Licealiści korzystają z przestronnej biblioteki, z bogatym księgozbiorem oraz komputerami ze stałym dostępem do Internetu. Uczestniczą w realizacji ciekawych projektów, spotkaniach z ważnymi i ciekawymi ludźmi. Wielu absolwentów naszego Liceum kontynuuje naukę na wyższych uczelniach.

Przedszkole
Helskie przedszkole zostało założone w 1947 roku jako mała jednooddziałowa placówka. Po kilku kolejnych przeprowadzkach z ulicy Komandorskiej na Wiejską a później do Willi Ewa w 1981 roku oddano do dyspozycji przedszkola nowy budynek przy ulicy Żeromskiego 16. W 2003 roku Przedszkole Miejskie zostało włączone do Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Helu i znajduje się w najstarszej części szkoły. Obecnie w placówce funkcjonują cztery grupy przedszkolne i zerówka dla dzieci objętych jednorocznym przygotowaniem przedszkolnym.

W ZSO historia helskiego przedszkola tworzy się dalej poprzez naszą codzienną pracę z dziećmi, pokazywanie im, że świat jest piękny i ciekawy, że warto go poznawać. Uczymy dzieći, że Polska jest piękna od gór do morza, a miasto w którym mieszkamy, maleńki Hel na pocątku świata, jak to mówią Kaszubi, to miejsce, które warto kochać.

Samorząd uczniowski
Rada Samorządu Uczniowskiego (Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, Liceum) to przedstawiciele społeczności uczniowskiej. Wraz z opiekunami reprezentują na forum szkoły wszystkich uczniów, zgłaszają ich potrzeby oraz włączają się w organizację różnych przedsięwzięć szkolnych, lokalnych regionalnych i ogólnopolskich takich jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Swoimi inicjatywami wzbogacają życie szkoły.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie