Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych

w Gdańsku

ul. Podmłyńska 10, 80-855 Gdańsk
tel./fax (58) 305-38-63
www:   http://www.kolegium.eu.com.pl
e-mail:   kolegium@eu.com.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 10838 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

NAUCZYCIELSKIE KOLEGIUM JĘZYKÓW OBCYCH

- anglistyka (6 semestrów)
- germanistyka (6 semestrów)

Opiekę naukową i dydaktyczną nad Kolegium sprawuje Uniwersytet Gdański.

Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Gdańsku, uczelnia o uprawnieniach szkoły publicznej, rozpoczęło działalność z dniem 1 października 2002 roku.

Kolegium kształci nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego, którzy nie tylko będą doskonale posługiwać się językiem obcym, lecz także, dzięki zdobytej gruntownej wiedzy metodycznej, staną się wszechstronnymi i światłymi pedagogami, na miarę oczekiwań szkoły XXI wieku. O miejsce w NKJO w Gdańsku mogą się ubiegać absolwenci szkół średnich.

Licencjat Uniwersytetu Gdańskiego
Naukowo-dydaktyczną opiekę nad placówką sprawuje Uniwersytet Gdański. Znaczną część kadry dydaktycznej Kolegium stanowią wykładowcy Uniwersytetu. Ostatni semestr zajęć (VI) słuchacze kolegium odbywają równorzędnie w Kolegium oraz jako eksternistyczni studenci na UG. Po zdaniu egzaminu licencjackiego słuchacze otrzymują dyplom licencjata Uniwersytetu Gdańskiego.

Dyplom licencjata Uniwersytetu Gdańskiego, który jest potwierdzeniem posiadania kwalifikacji wymaganych do nauczania języków obcych w przedszkolach, na kursach językowych, w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. Po uzyskaniu tytułu licencjata, absolwenci są uprawnieni do składania egzaminu na magisterskie studia uzupełniające, oferowane przez Uniwersytet Gdański oraz inne uczelnie w Polsce.

Jako pełnoprawni studenci Uniwersytetu Gdańskiego (w okresie VI semestru studiów), studenci Kolegium mają prawo do korzystania z biblioteki UG, w tym Instytutu Anglistyki (ul. Wita Stwosza 55).

Ponadto każdy absolwent Kolegium otrzymuje drugi dyplom - ukończenia Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Gdańsku.

Zaplecze administracyjno-finansowe Kolegium zapewnia założycielska firma English Unlimited, która ma olbrzymie osiągnięcia na polu dydaktyki i metodyki nauczania języków obcych.

Wszechstronnemu rozwojowi studentów Kolegium sprzyjają bardzo dobre warunki lokalowe, w jakich studenci zdobywają wiedzę:
  • doskonale wyposażona siedziba
  • sale wyposażone w nowoczesny sprzęt audiowizualny
  • sala multimedialna
  • biblioteka
  • nauka w komfortowych warunkach
  • nieograniczony dostęp do pracowni multimedialnej
  • nieograniczony dostęp do sieci Internet
  • małe grupy

Stypendia dla najlepszych studentów w grupach.

Bardzo wysoki poziom studiów gwarantuje doskonała kadra oraz małe grupy ćwiczeniowe (kilkunastoosobowe), zapewniające studentom dobry kontakt z wykładowcami. Indywidualne traktowanie zarówno sukcesów jak i problemów każdego z naszych słuchaczy, jest gwarancją powodzenia w kształceniu przyszłych nauczycieli języków obcych.

PROGRAM NAUCZANIA

Główny nacisk w programie nauczania położony jest na intensywną naukę języka obcego, która obejmuję około połowy godzin zajęć językowych w ciągu trzech lat studiów.

W ramach kursu z praktycznej nauki języka studenci I roku zdają w II semestrze próbny egzamin (tzw. mock exam), dzięki któremu poznają z wyprzedzeniem formułę egzaminu końcowego.

Zajęcia są prowadzone przez doświadczonych nauczycieli, wykładowców Uniwersytetu Gdańskiego oraz lektorów z krajów anglosaskich. Oprócz ćwiczeń i wykładów przewidzianych w programie zajęć Kolegium oferuje wykłady gościnne, prowadzone przez wybitnych specjalistów z danej dziedziny, również z zagranicy. Dzięki temu studenci mają stały kontakt z najnowszymi trendami w metodyce nauczania języków obcych, językoznawstwie i literaturoznawstwie.

ZAJĘCIA DODATKOWE

Studiowanie w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych to więcej niż zajęcia obowiązkowe, objęte programem nauczania. Tutaj każdy dzień jest wyjątkowy i przynosi coś nowego.

Zawsze bardzo uroczyście obchodzimy inaugurację roku akademickiego. 1 października jest wspólnym świętem wykładowców i studentów, szczególnie tych, którym wręczamy indeksy NKJO.

Każdego roku Boże Narodzenie jest dla kadry i studentów okazją do spotkania się w atmosferze mniej oficjalnej niż na zajęciach. Podczas tradycyjnego Christmas Drink można porozmawiać z wykładowcami, panuje przyjacielska, domowa atmosfera.

Dbamy, aby nasi studenci byli na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie językoznawstwa czy literaturoznawstwa, dlatego systematycznie organizujemy spotkania ze specjalnie zapraszanymi gośćmi.

Wiedząc, jak ważna w nauce języka obcego jest znajomość zwyczajów i tradycji danego kraju, organizujemy spotkania z "native speakers", którzy wprowadzają naszych studentów w realia życia w swoich ojczyznach.

STYPENDIA

Studiowanie w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych jest dla najlepszych studentów szansą na atrakcyjne stypendia.

Kolegium jest uczestnikiem międzynarodowego programu Sokrates, którego celem jest rozszerzanie współpracy europejskiej w dziedzinie edukacji. Komponentem programu Sokrates jest Comenius. W jego ramach studenci kolegiów odbywają trwającą od 3 do 8 miesięcy zawodową praktykę językową w szkole lub placówce kształcenia dorosłych (ale nie szkole wyższej), w jednym z krajów uczestniczących w programie Socrates. Dla studentów jest to niepowtarzalna okazja do pogłębienia znajomości języków obcych, poznania innych krajów europejskich i systemów edukacji, podniesienia własnych kwalifikacji dydaktycznych oraz promowania własnego kraju na arenie międzynarodowej. O stypendium Sokratesa mogą ubiegać się studenci mający najlepsze wyniki w nauce.

Ponadto organ założycielski NKJO, jakim jest Szkoła Języków Obcych English Unlimited, zapewnia studentom II i III roku Kolegium stypendia naukowe. Najlepsza osoba w każdej grupie otrzymuje stypendium w postaci 20% zniżki w opłacie czesnego w danym roku akademickim.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie