Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum

im. prof. Stanisława Kielicha

Borowo 76, 64-020 Czempiń
tel./fax. (61) 282-62-68
www:   http://www.gimnazjum.czempin.pl
e-mail:   gimczempin@wp.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2441 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

KOŁA ZAINTERESOWAŃ

- recytatorskie
- ortograffiti
- SKS
- chór
- geograficzne
- dziennikarskie
- inne

Gimnazjum w Borowie powstało 1 IX 1999 r. Od początku pracowało w nim 26 nauczycieli. Uczyło się 177 uczniów z gminy Czempiń. Dyrektorem od pierwszych dni jego funkcjonowania był mgr Jan Przybylski. Pierwszą siedzibą Gimnazjum był budynek szkoły podstawowej przy ulicy Kolejowej w Czempiniu.

Od 2004 r uczniowie mogą brać udział w rajdach rowerowych. Pierwszym celem był Lubiń, w którym uczestnicy zwiedzili klasztor Ojców Benedyktynów. W roku szkolnym 2005/06 celem wyprawy był Nowy Dębiec, gdzie uczniowie mogli się wykąpać w jeziorze, a w 2008 r. Turew – dawna siedziba rodu Chłapowskich oraz Rąbiń, miejsce gdzie został pochowany gen. Dezydery Chłapowski. W Gimnazjum w Borowie od kilku lat działa chór szkolny "Polihymnia" prowadzony przez panią Jolantę Sobolewską Jakubiak. Prezentuje się on podczas uroczystości szkolnych, ale i samorządowych. Osiągnął już wiele sukcesów m in. w konkursie chórów szkolnych w Rawiczu, zdobywając złote i srebrne Pasmo. Od kilku lat uczniowie uczęszczający na kółko dziennikarskie publikują swoje teksty dotyczące życia w szkole w miesięczniku lokalnym "Czempiń". Ich tematyka dotyczy m in. wizyt w gimnazjum znanych gości: arcybiskupa poznańskiego Stanisława Gądeckiego czy posła na sejm RP Wojciecha Ziemniaka oraz uroczystości szkolnych. Bardzo dobre wyniki Gimnazjum w Borowie uzyskuje w rankingach egzaminów kl. III. W 2007 r według Tygodnika Regionalnego"Panorama Leszczyńska" Gimnazjum w Borowie uzyskało II wynik w rejonie leszczyńskim. Uczniowie Gimnazjum chętnie biorą udział w olimpiadach przedmiotowych oraz w zawodach sportowych. Osiągają na nich sukcesy.

3 kwietnia 2006 r. 451 uczniów rozpoczęło naukę w nowym obiekcie w Borowie.

W rok szkolny 2008/2009 Gimnazjum im. prof. Stanisława Kielicha w Borowie weszło z pewnymi zmianami. Najważniejszą z nich jest nowy dyrektor. Został nim wybrany przez komisję konkursową mgr Albert Łukaszewicz, z wykształcenia historyk. Rozpoczęła się również bardzo ważna dla szkolnej społeczności inwestycja. Budowa hali sportowo - widowiskowej. Została ona oddana do użytku 8 maja 2010 r.

Koła zainteresowań:
  • ortograffiti
  • recytatorskie
  • SKS
  • chór
  • geograficzne
  • dziennikarskie

Nie brakuje chętnych uczniów podczas olimpiad i konkursów przedmiotowych.
W piątej edycji wojewódzkiego konkursu"Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” drużyna gimnazjum w Borowie w etapie rejonowym zajęła I miejsce pokonując reprezentację szkół z gmin Kościan, Krzywiń oraz Śrem. W finale wojewódzkim w Poznaniu nasi gimnazjaliści zajęli II miejsce.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie