Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum Nr 2

ul. Gorzycka 1, 64-400 Międzychód
tel. (95) 748-46-00
www:   http://g2miedzychod.szkolnastrona.pl/
e-mail:   gim2mie@op.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2450 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

„Weźmy pamiątki życia, spiszmy je jak najściślej, (…)
Wykreślmy wierny obraz, choćby w najmniejszej skali,
Ludzi, co z nami żyli, miejsc gdzieśmy bywali…”

Władysław Syrokomla

Od 1 września 1999 roku, zgodnie z założeniami reformy oświatowej, rozpoczęło działalność Gimnazjum nr 2 w Międzychodzie. Siedzibą szkoły stał się trzykondygnacyjny budynek przy ulicy Gorzyckiej 1 w Międzychodzie, dzielony wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 2. Pierwotne plany budowy nowego budynku na potrzeby gimnazjum nigdy nie zostały zrealizowane. Mimo, iż szkoła podstawowa i gimnazjum mieszczą się w jednym budynku, wydzielone skrzydła z osobnymi wejściami pozwalają zachować odrębność obu placówek. Wspólne pozostaje boisko szkolne.

Po 10 latach mury naszej szkoły opuściło 842 absolwentów. Kontynuowali oni naukę w różnych szkołach, wielu z nich i tam odnosiło sukcesy naukowe i sportowe. Od początku swojego istnienia szkoła dbała o wszechstronny rozwój swoich uczniów, nie tylko zapewniając wysoki poziom zajęć edukacyjnych, ale i zajęć pozalekcyjnych. Jednym z elementów wychowania młodzieży był ich rozwój kulturalny. Wychowawcy organizowali wyjazdy do teatru, opery, kina. Klasy wyjeżdżały na wycieczki krajoznawcze, po najbliższej okolicy i w dalsze rejony kraju, poznawali uroki Podhala w ramach „zielonej szkoły”. Realizując edukację europejską, w maju 2002 uczniowie uczestniczyli w wycieczce zagranicznej do Wiednia, Budapesztu i Pragi, wyjeżdżali do Berlina.

Do tradycji szkoły wpisały się międzyszkolne imprezy: Mikołajkowy Turniej Wiedzy (od 1999), Skok w Gimnazjalny Rok (od 2000), Rajd Pieczonego Ziemniaka „PYRA” (od 1999). Kalendarz szkolnych konkursów budowany był wspólnie z uczniami, zgodnie z ich sugestiami i zainteresowaniami. Stąd na stałe swoje miejsce znalazły w szkole konkursy: recytatorskie, w tym corocznie od 1999 organizowany etap rejonowy konkursu wojewódzkiego, recytatorski o tematyce sportowej, literackie, fotograficzne, konkursy gier komputerowych, szaradzisty, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wiedzy o parkach krajobrazowych, konkursy przedmiotowe dla każdego poziomu klas. Swoich sił próbowali w konkursach wieloetapowych na poziomie powiatu, rejonu, województwa, kraju a nawet międzynarodowych. W tych ostatnich swojej wiedzy i umiejętności dowodzili uzdolnieni matematycy. Sukcesami na etapie wojewódzkim, a nawet ogólnopolskim kończyły się starty gimnazjalistów w konkursach: Poznajemy Parki Krajobrazowe Wielkopolski, Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Krystian Hausmann, Piotr Jagodziński i Joanna Flens byli finalistami wojewódzkich konkursów przedmiotowych z geografii i historii. Gimnazjaliści brali udział w finałach wojewódzkich konkursów recytatorskich, ogólnopolskim konkursie literackim „Woda, życie, energia”. Wywalczyli też mandat posłów na Sejm Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Nad rozwojem talentów swoich uczniów czuwają też nauczyciele wychowania fizycznego.
Z inicjatywy p. Jacka Cejby powstał klub sportowy UKS Mikst Międzychód, w którym adepci koszykówki nabywali umiejętności, pozwalające odnosić im sukcesy nie tylko w powiecie, ale w województwie a nawet kraju.

Wysiłek nauczycieli, wspieranych przez rodziców i właściwa organizacja procesu dydaktyczno-wychowawczego pozwalają uczniom nabywać wiedzę i umiejętności, dające pozytywne efekty na obecnym etapie nauki jak i umożliwiające ich dalszy rozwój. Temu przez 10 lat podporządkowana była działalność Gimnazjum nr 2 w Międzychodzie i temu służyć będzie nadal.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie