Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Przedszkole Ciuchcia Puch Puch

ul. Klaudyny 32, 01-684 Warszawa
tel. (22) 833-66-75, tel. kom. 660-718-942
www:   http://www.puchpuch.pl
e-mail:   bielany@puchpuch.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4957 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

ZAPRASZAMY DO PRZEDSZKOLA
CIUCHCIA PUCH PUCH

- bogata oferta zajęć dydaktycznych
- codzienna nauka języka angielskiego
- sale zabaw, minisale sportowe
- zajęcia terapii logopedycznej
- konsultacje psychologiczne, pediatryczne
- zajęcia adaptacyjne
- bezpieczny plac zabaw
- smaczne i zdrowe posiłki przygotowujemy
  na miejscu

Przedszkola Ciuchcia Puch Puch działają na podstawie wpisu do Ewidencji szkół i placówek niepublicznych miasta stołecznego Warszawy. Program Przedszkola Ciuchcia Puch Puch jest zgodny z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej. Autorski "Program Wychowania Przedszkolnego Ciuchci Puch Puch" został opracowany przez najlepszych pedagogów Przedszkoli Ciuchcia Puch Puch pod kierunkiem doświadczonego specjalisty ds. dydaktyki i wychowania - Alicji Dorozińskiej. Głównym celem programu jest najlepsze przygotowanie dzieci do podjęcia nauki w szkole.

Program Ciuchci Puch Puch, wzbogacony jest o nowatorską metodę nauki czytania i pisania prof. Bronisława Rocławskiego "Glottodydaktyka" oraz program prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej "Dziecięca matematyka". Jest nastawiony na wszechstronne wspomaganie rozwoju dziecka. Rozwijanie naturalnych zdolności, talentów i predyspozycji dzieci. Treści programu obejmują następujące obszary:
  
 • edukację językową
 • edukację matematyczną
 • edukację przyrodniczą
 • edukację społeczną
 • edukację artystyczną
 • edukację zdrowotną
 • profilaktykę logopedyczną


Angielski w przedszkolu - mówimy tylko w języku angielskim

Uczymy poprzez ruch, zabawę oraz działanie "tu i teraz", aktywując wrodzone zdolności dzieci do nauki języków obcych. Choo Choo Train (czytaj: czu czu trein) to autorski program nauki języka angielskiego, który od września 2009 r. z dużym sukcesem jest realizowany w Przedszkolu Ciuchcia Puch Puch. Program oparty jest na metodzie Early Partial Immersion, czyli częściowej immersji językowej.

Język angielski używany jest jako drugi język komunikacji w codziennych sytuacjach i podczas części zajęć. Jeden nauczyciel używa języka polskiego, a drugi konsekwentnie języka angielskiego. Dzieci mogą zwracać się do lektora w mowie ojczystej, on jednak zawsze będzie odpowiadał po angielsku. Przez kilka godzin dziennie dzieci słyszą więc naturalne wypowiedzi lektorów, mają okazję do naśladowania tych wypowiedzi i aktywnie uczestniczą w interakcji językowej. Wykorzystując swój naturalny potencjał, bez wysiłku opanowują obcy system językowy. Odczuwają przyjemność kontaktu z językiem obcym, rozwijają sprawność rozumienia wypowiedzi, uczą się formułować zdania, a w konsekwencji opanowują umiejętność posługiwania się drugim językiem.


Liczebność grup przedszkolnych

Grupy przedszkolne liczą od 10 do 18 dzieci – w sam raz tyle, by się wspólnie dobrze bawiły. W każdej grupie 3- i 4-latków pracuje nauczyciel wychowawca oraz drugi nauczyciel/pomoc nauczyciela. Dzięki temu dzieci otoczone są właściwą opieką pedagogiczną. Niewielkie grupy sprzyjają łatwiejszej adaptacji. Wychowawcy poświęcają każdemu dziecku tyle czasu i uwagi, ile ono potrzebuje.

W starszych grupach wiekowych pracuje jeden nauczyciel wychowawca. Jest to sprawdzony od lat model, który sprawia, że dzieci uczą się samodzielności i stopniowo przygotowują do roli ucznia.

Dbając o prawidłowy rozwój ruchowy dzieci, zapewniamy im optymalny czas pobytu na świeżym powietrzu. W przedszkolnym ogrodzie dzieci uczestniczą w grach i zabawach ruchowych. Organizujemy także spacery i wycieczki, podczas których dokonywane są obserwacje przyrodnicze. Świeże powietrze sprzyja dobremu samopoczuciu dzieci, dlatego maluchy korzystają z niego, kiedy tylko aura na to pozwala – nie boimy się deszczu ani mrozu.


Zajęcia dodatkowe

Wszystkim dzieciom proponujemy pakiet zajęć podstawowych:
 • język angielski metodą Early Partial Immersion
 • warsztaty umuzykalniające
 • klub sportowy
 • warsztaty naukow
 • warsztaty ceramiczne
 • warsztaty rozwijające umiejętności społeczne JA-TY-MY
 • spotkania ze sztuką ( koncerty muzyczne, lekcje muzealne, teatrzyki, wyjazdy do muzeów, galerii, spotkania z ciekawymi ludźmi, imprezy plenerowe)

Dodatkowo oferujemy pakiet zajęć fakultatywnych: warsztaty plastyczne, warsztaty teatralne, Grupa teatralna "Mała scena", klub taneczny,klub szachowy, balet, gry matematyczne. Oferujemy także zajęcia dla szczególnie zainteresowanych (dodatkowo płatne) - szczególy na stronie www przedszkola.


Posiłki w przedszkolu

Nasze panie kucharki przygotowują posiłki, które smakują "jak u mamy", a nad menu czuwa przedszkolny dietetyk. Nasz dietetyk dba o prawidłowe planowanie żywienia dzieci, układa jadłospisy złożone z dań o odpowiedniej kaloryczności, zawierających niezbędne składniki pokarmowe i mineralne. Monitoruje prawidłowość procesów technologicznych oraz estetykę przygotowywanych posiłków.

Zapewniamy dzieciom cztery posiłki dziennie. Posiłki nie są limitowane. Przedszkole zapewnia swobodny dostęp do naturalnych soków i wody "Dar Natury". Dzieciom alergicznym proponujemy dietę eliminacyjną.

Po obiedzie zapewniamy wszystkim dzieciom możliwość odpoczynku.
Czas i forma relaksu dostosowywane są do potrzeb naszych wychowanków. Może to być sjesta pod kocykiem przy muzyce relaksacyjnej albo ciekawe zajęcia wyciszające organizowane przez nauczycielki. Każde dziecko jest inne i potrzebuje właściwej sobie formy wypoczynku.


Wyjątkowe wyposażenie przedszkoli

W naszych przedszkolach znajdują się:
 • sale dydaktyczne – przestronne, nowocześnie umeblowane i doskonale wyposażone w różnego rodzaju pomoce edukacyjne
 • sale zabaw – ciepłe, estetyczne, wyposażone we wspaniałe, kolorowe zabawki (w tym liczne zabawki edukacyjne) oraz gry. W pomieszczeniach tych prowadzone są również rozmaite zajęcia dodatkowe, a w czasie licznych przedstawień teatralnych służą one naszym małym aktorom jako scena
 • minisale sportowe – wyposażone w kształtki i przyrządy wykorzystywane w trakcie zajęć gimnastyki korekcyjnej oraz klubu sportowego. Prowadzone są w nich również rozmaite zajęcia dodatkowe wymagające większej przestrzeni
 • gabinety specjalistów – wykorzystywane podczas zajęć terapii logopedycznej, konsultacji psychologicznych, pediatrycznych etc.
 • kuchnie – wyposażone w specjalistyczny sprzęt kuchenny, dzięki któremu wszystkie pyszne posiłki przygotowujemy na miejscu
 • toalety – przystosowane dla małych dzieci

Przy każdym z naszych przedszkoli znajduje się bezpieczny plac zabaw ze zjeżdżalniami i torami przeszkód, zabawkami na sprężynkach, huśtawkami, piaskownicą, ławeczkami, miejscem do gry w pikę nożną i koszykówkę.

Zestawy te stwarzają doskonałe warunki do gier i zabaw na świeżym powietrzu, ćwiczeń małej i dużej motoryki oraz wspólnej zabawy z rówieśnikami.


Serdecznie zapraszamy!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie