Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Przedszkole Niepubliczne Zaczarowany Ołówek

ul. Gdecka 3, 04-137 Warszawa
tel. 608-070-180
www:   http://www.zaczarowanyolowek.org
e-mail:   przedszkolezaczarowanyolowek@gmail.com

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2737 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE "ZACZAROWANY OŁÓWEK"

- rodzinna atmosfera
- współpraca z rodzicami
- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- zajęcia dodatkowe

Wszystkie dzieci mają równe szanse. Uczymy i wychowujemy poprzez działanie. Rozwijamy inteligencje wielorakie. Stosujemy muzykę i poezję do uczenia i nauczania. Łączymy pracę umysłową z ćwiczeniami fizycznymi. Uczymy się żyjąc w społeczeństwie. Kształcimy właściwe zachowania i system wartości.

Kierując się doświadczeniem oraz wykorzystując nowoczesne metody nauczania, stworzyliśmy miejsce, w którym Twoje dziecko znajdzie najlepszą opiekę oraz doskonałe warunki do doskonalenia swoich umiejętności, odkrywania talentów i zainteresowań. Chcemy, aby to tu Twoje dziecko przychodziło z radością, zaciekawieniem i oczekiwaniem na ‘coś specjalnego’ każdego dnia. Chcemy, abyście Wy, Rodzice, mieli poczucie bezpieczeństwa i zaufania. Wspólnie z Wami pragniemy odkrywać ogromny potencjał najmłodszych, bawiąc uczyć, a ucząc, towarzyszyć im w stawianiu pierwszych odważnych kroków w świat.

Nasze Przedszkole to miejsce, w którym panuje ciepła, rodzinna atmosfera sprzyjająca indywidualnemu podejściu do rozwoju, nauki i wychowania najmłodszych.

Nadrzędnym celem naszego Przedszkola jest dobro dziecka. Naszym priorytetem jest zapewnienie każdemu dziecku najlepszych warunków do wszechstronnego rozwoju, wspierając go w odkrywaniu i pobudzaniu swoich naturalnych uzdolnień i predyspozycji. Podnoszenie jakości pracy przedszkola jest procesem ciągłym, który w zasadzie nigdy się nie kończy.

Organizacja

Program edukacyjno-wychowawczy realizowany jest metodą projektów miesięcznych i tygodniowych. W każdym miesiącu nasze przedszkolaki mierzą się z innym tematem, przykładowe tematy to: nadchodzą święta, wieś, wszyscy są ważni, rodzina, teatr, dzień lub noc. W ramach każdego miesięcznego tematu wyodrębniane są tygodniowe tematy szczegółowe, np.: kultura wsi – chleb, zwierzęta w zagrodzie, w warzywniaku.

Metoda projektów pozwala nam na realizację programu w sposób atrakcyjny dla dzieci, dostosowany do ich indywidualnych potrzeb i zainteresowań.

Rodzice naszych dzieci zawsze wiedzą, jaki jest temat zajęć w danym tygodniu, pozwala to im na rozwijanie w domu tematu realizowanego w przedszkolu.

Współpraca przedszkola i domu wpływa bardzo pozytywnie na rozwój dziecka.

W programie znajdują się:

 • codziennie zajęcia edukacyjno-wychowawcze zgodne z podstawą programową MEN
 • codziennie zajęcia plastyczno-konstrukcyjne
 • codziennie zajęcia umuzykalniające
 • zajęcia z logopedą profilaktyczne - raz w półroczu
 • zajęcia z psychologiem profilaktyczne – raz w półroczu
 • rytmika – dwa razy w tygodniu
 • z języka angielskiego metodą multisensoryczną – cztery razy w tygodniu
 • gimnastyka korekcyjna – dwa razy w tygodniu
 • taneczne – raz w tygodniu
 • zajęcia kulinarne Mały Kucharz – raz w miesiącu
 • zajęcia logopedyczne z elementami glottodydaktyki - raz w tygodniu

Kadra

Naszą kadrę tworzy zespół doświadczonych i wykwalifikowanych nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz specjalistów: logopedy, psychologa, stomatologa, terapeuty Integracji Sensorycznej, nauczyciela zajęć umuzykalniających, nauczycieli języka angielskiego, instruktorów zajęć dodatkowych.

Wszystkie ciocie i wujek tworzą ciepłą i przyjazną atmosferę, tak aby każdy maluszek czuł się u nas jak w domu. Prowadzimy zajęcia z entuzjazmem, wdrażając nowatorskie metody pracy, dające radość dzieciom. Wyróżnia nas umiejętność indywidualnego podejścia do każdego dziecka, prowadzenie zajęć zarówno wychowawczych jak i edukacyjnych zgodnych z zainteresowaniami i umiejętnościami naszych wychowanków.

Zajęcia Dodatkowe

Posiadamy bardzo bogatą ofertę zajęć dodatkowych. Wszystkie zajęcia dodatkowe w naszym przedszkolu są wliczone w czesne. Zajęcia dodatkowe prowadzone są przez doświadczonych i wykształconych instruktorów, lektorów i specjalistów w poszczególnych dziedzinach. Podczas zajęć zapewniony jest wszechstronny rozwój dziecka, odkrywanie jego talentów i zainteresowań.

JĘZYK ANGIELSKI
Powszechnie znana jest opinia, iż naukę języków obcych powinno się rozpoczynać jak najwcześniej, gdyż tylko dziecięcy umysł jest najbardziej chłonny, a narząd mowy jeszcze bardzo plastyczny i zdolny do bezbłędnego odtwarzania poznawanych obcojęzycznych słów. Nauczanie języka angielskiego odbywa się w Naszym Przedszkolu w formie zabawy, stymulującej proste wypowiedzi oraz umożliwiającej uruchomienie zdolności naśladowczych przedszkolaków.

RYTMIKA
Zajęcia umuzykalniające, które w formie zabaw rozwijają zdolności muzyczne dzieci, kształtują słuch, poczucie rytmu, uczą wyrażać muzykę za pośrednictwem ruchu. W zabawach muzycznych dzieci uczą się reagować na bodźce, którymi są sygnały muzyczne, zmiany tempa, głośności i wysokości dźwięków, odtwarzają melodię i rytm za pośrednictwem głosu, klaskania, tupania.

TANIEC
Zajęcia taneczne mają na celu nabywanie przez dzieci umiejętności wykonywania podstawowych kroków i figur w tańcach i układach tanecznych. Wyrabianie poczucia rytmu, słuchu i płynności ruchów. Rozwijanie uzdolnień tanecznych oraz wrażliwości na piękno i wdzięk.

WARSZTATY PLASTYCZNE
Udział dzieci w warsztatach plastycznych sprzyja aktywizowaniu myślenia, przyczynia się do rozwoju samodzielności, refleksyjności i pomysłowości. Zajęcia te rozwijają wyobraznię, a także sprawność manualną. Dla dziecka jego własna twórczość jest źródłem radości , dobrej zabawy, zaangażowania i podstawową formą uczenia się oraz zdobywania wiedzy.

GIMNASTYKA OGÓLNOROZWOJOWA
Zajęcia gimnastyczne odbywające się w Naszym Przedszkolu polegają głównie na kształtowaniu odpowiedniej sylwetki, postawy ciała, ćwiczeniach oddechowych, rozluźniających, wzmacniających, relaksacyjnych oraz wszystkich innych które sprawiają dzieciakom ogromną frajdę.

KARATE
Trening karate daje dzieciom możliwości doskonalenia się nie tylko pod względem fizycznym. Odgrywa bowiem bardzo istotne znaczenie w kształtowaniu charakteru. Ta forma aktywności kształtuje u ćwiczących dzieci pewność siebie, stanowczość, umiejętność dążenia do celu, spokój i koncentrację. Wszystko to sprawia, że karate to sposób wychowywania, a nie tylko sztuka walki.

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE
Zajęcia mają na celu kształtowanie prawidłowej wymowy, usuwanie wad wymowy oraz poprawę komunikacji werbalnej dziecka.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie