Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa

im. Wisławy Szymborskiej w Konikowie

Konikowo 47, 76-024 Świeszyno
tel. (94) 316-12-22
www:   http://www.sp-konikowo.edu.pl
SP na Facebooku
e-mail:   sp_konikowo@wp.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 13573 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

Szkoła Podstawowa w Konikowie:

- naukę w oddziale przedszkolnym
- osiąganie wysokich efektów edukacyjnych
- rozwijanie zainteresowań i uzdolnień
- pomoc uczniom mającym trudności
  w zdobywaniu wiedzy

- życzliwą atmosferę nauki i pracy
- opiekę pedagoga
- opiekę w świetlicy
- naukę języka angielskiego i zajęcia
  komputerowe od klasy I

- ciekawe innowacje pedagogiczne

Zapraszamy do wynajmu hali sportowej

O Nas

W 2012 roku patronem Szkoły Podstawowej w Konikowie została Wisława Szymborska. Uczniowie od klasy I uczą się języka angielskiego, mają także zajęcia komputerowe. Od kilku już lat Szkoła Podstawowa w Konikowie współpracuje z Filharmonią Koszalińską, dzięki której mamy możliwość kontaktu z żywą muzyką, a także wspaniałą okazję do odbywania podróży w zaczarowany świat dźwięków i artystycznych emocji.

Nowoczesne technologie od przedszkola
Uczniowie Oddziału Przedszkolnego korzystają z bardzo nowoczesnej pomocy naukowej, jaką jest tablica interaktywna. Zajęcia z nową tablicą są bardzo atrakcyjne dla uczniów.

   Posiadamy
 • klasopracownie wyposażone w nowoczesne pomoce dydaktyczne, interaktywne tablice
 • halę sportowo - widowiskową (zapraszamy do wynajmu hali; w ramach opłaty udostępniamy sprzęt sportowy)
 • świetlicę szkolną


Systematycznie doskonalimy metody i formy pracy, poszerzamy ofertę zajęć pozalekcyjnych i modernizujemy placówkę. Nauczyciele organizują różnorodne zajęcia pozalekcyjne. Realizują je nieodpłatnie poza obowiązkowym wymiarem zajęć. Uczniowie mogą brać udział w takich zajęciach dodatkowych.

W ciągu ostatnich lat istnienia baza lokalowa szkoły uległa znacznemu polepszeniu dzięki prowadzonym systematycznie modernizacjom i remontom oraz odzyskaniu na potrzeby szkolne mieszkań i działek nauczycielskich.

Modernizacje i rozbudowa bazy szkoły, to jeden z aspektów naszych osiągnięć, uzyskiwany dzięki dużej pomocy organu prowadzącego, rodziców uczniów i realizacji programów współfinansujących różnego rodzaju inwestycje (jak np.: rządowy program rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych – "Cyfrowa szkoła").

Nasza działalność to przede wszystkim praca dydaktyczno - wychowawcza, w zakresie, której uzyskujemy wysokie efekty zarówno w sprawdzianie po klasie 8 jak i w konkursach wiedzy i artystycznych.

Szkoła może poszczycić się sukcesami w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur", ogólnopolskich konkursach organizowanych przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie, Diecezjalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej, Diecezjalnym Konkursie Biblijnym oraz osiągnięciami indywidualnymi i drużynowymi w konkursach recytatorskich, plastycznych, sportowych i innych na szczeblu powiatu czy gminy.

Szkoła realizuje cele i zadania wychowawcze uwzględniające treści podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego. Wspomaga dzieci i uczniów w rozwijaniu uzdolnień, zainteresowań i postawy twórczej. Program wychowawczy szkoły uwzględniając treści podstawy programowej, które objęte są procesem dydaktycznym stanowi poszerzenie działań dydaktycznych oraz wskazuje na ich wysoką rangę i wartość w kształtowaniu u dzieci i uczniów pożądanych cech osobowych.

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka szkolna jest ośrodkiem informacji dla uczniów, nauczycieli i rodziców, którego zadaniem jest służenie realizacji programu nauczania i wychowania oraz przygotowanie uczniów do korzystania z różnych źródeł informacji.

Biblioteka bierze udział w pełnieniu podstawowych funkcji szkoły w stosunku do uczniów: kształcącej, wychowawczej, opiekuńczej, kulturalnej. Głównym celem pracy jest przygotowanie uczniów do samokształcenia w dalszych etapach edukacyjnych.

ŚWIETLICA SZKOLNA

Zajęcia świetlicowe obejmują grupę uczniów klas I-III oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego. Prowadzone są codziennie do godziny 16:00. Opieką świetlicową objęte są dzieci, których rodzice pracują, jak również dzieci oczekujące na przyjazd szkolnego autobusu oraz dzieci czekające na zajęcia dodatkowe. Uczniowie bardzo chętnie biorą udział w zajęciach świetlicowych, pracują w grupie, a także zdobywają wiedzę poprzez wspólną zabawę. Zajęcia świetlicowe mają zarówno charakter indywidualny, jak i grupowy. Wśród codziennych zabaw i zajęć tematycznych, znajduje się wiele różnych form zajęciowych, mianowicie:
 • gry i zabawy grupowe w świetlicy,
 • zajęcia plastyczno-techniczne,
 • zajęcia muzyczne (śpiewanie piosenek, słuchanie muzyki, zabawy przy muzyce)
 • zajęcia stolikowe (gry planszowe, układanki, puzzle)
 • zajęcia literackie (wspólne czytanie, opowiadanie treści, plastyczne przedstawianie utworów literackich)
 • zajęcia audiowizualne (oglądanie bajek i filmów)
 • konkursy, zagadki, łamigłówki
 • zajęcia sportowe i ruchowe na świeżym powietrzu (na szkolnym boisku lub placu zabaw) oraz w sali gimnastycznej

Podczas przebywania w świetlicy dzieci mają również czas przeznaczony na zjedzenie posiłku przyniesionego z domu, odrabianie zadań domowych oraz odpoczynek w formie zabaw dowolnych według własnych zainteresowań. Z uczniami Szkoły Podstawowej przeprowadzane są rozmowy i dyskusje na temat, np. wspomnień wakacyjnych, jesiennego krajobrazu, bezpieczeństwa w czasie ferii. Przeprowadzane są również rozmowy o bezpieczeństwie w czasie drogi do szkoły oraz o odpowiednim zachowaniu w różnych miejscach. Uczniowie bardzo chętnie biorą udział w zajęciach świetlicowych, pracują w grupie, a także zdobywają wiedzę poprzez wspólną zabawę.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie