Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Schronisko dla Nieletnich

ul. Modra 11, 71-220 Szczecin
tel. (091) 439-03-03
www:   http://www.sdn.szczecin.pl
e-mail:   sdnsekr@poczta.internetdsl.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 11780 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SCHRONISKO DLA NIELETNICH W SZCZECINIE

- schronisko prowadzi nauke w zawodach:
  • murarz
  • stolarz
  • ślusarz

"Nie ma takiego zła,
którego nie można by naprawić,
trzeba jednak wiedzieć, na czym ono polega."
Mikołaj Gogol

Schronisko dla Nieletnich w Szczecinie rozpoczęło swoją działalność od l II 1949 r. W latach 1949/51 istniejące na terenie Polski Schroniska dla Nieletnich podlegały Ministerstwu Oświaty i Wychowania, dlatego też do 15 IX 1951 r. opiekę nad szczecińskim Schroniskiem pełniło Kuratorium Okręgu Szkolnego Szczecińskiego. Od 1951 roku do dnia dzisiejszego organem prowadzącym Schronisko dla Nieletnich w Szczecinie jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

Pierwszą siedzibą Schroniska dla Nieletnich w Szczecinie był budynek mieszczący się przy ulicy Łabędziej 15. Pod koniec 1950 roku Schronisko zostało przeniesione do budynku przy ulicy Pokoju 77. Następna zmiana lokalowa nastąpiła w X 1952 roku, gdy do dyspozycji Schroniska oddano gmach przy ulicy Droga do Bezrzecza (aktualnie ulica Modra 11). Budynki te nie posiadały odpowiednich zabezpieczeń uniemożliwiających ucieczkę nieletnim. Dopiero w 1962 roku zainstalowano kraty w oknach, a w 1968 roku otaczający teren Schroniska niski, drewniany płot zastąpiono betonowym murem.

Początki istnienia placówki były bardzo trudne, co uwidaczniał stan bazy materialnej zakładu. Schronisko nie posiadało podstawowego zaplecza w postaci sprzętu wyposażenia pomieszczeń mieszkalnych, biurowych i kuchennych. Schronisko dla Nieletnich w Szczecinie borykało się także z brakiem odpowiedniej kadry pedagogicznej. Problem polegał nie tylko na braku osób posiadających wymagane kwalifikacje, lecz również na braku zainteresowanych pracą w placówce.

Schronisko dla Nieletnich w Szczecinie od momentu powołania, prowadzi szkolenia zawodowe podopiecznych w przygotowanych do tego warsztatach szkolnych. Początkowo szkolenie prowadzone było w trzech zawodach: ślusarz, stolarz, oraz szewc, jednakże w połowie lat 50 - tych zrezygnowano z kontynuowania nauki w zawodzie szewc. Obecnie Schronisko prowadzi naukę w zawodach: murarz, stolarz, ślusarz.

Od 1963 roku na terenie Schroniska funkcjonuje Szkoła Podstawowa, natomiast w 1974 roku powołano pierwsze klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Według przeprowadzonej w 1999 roku reformy szkolnictwa młodzież przebywająca w placówce, z dn. 01.09. 99 r. rozpoczęła naukę w nowopowstałej Szkole Podstawowej nr 75 i Gimnazjum nr 41 oraz ZSZ.

W ciągu ostatniego 50 - lecia także w funkcjonowaniu internatu zaszło wiele zmian. W momencie jego utworzenia i przez następne kilkanaście lat, chłopcy mieli do dyspozycji jedynie przepełnione dwunasto i trzynastoososobowe sypialnie; jedną wspólną toaletę oraz świetlicę. Sytuacja internatu związana była z brakiem finansów na niezbędne remonty oraz z faktem, iż część budynku przeznaczono na mieszkania i pokoje pracowników schroniska. Aktualnie, dzięki dobrym warunkom materialnym oraz modernizacji zakładu na terenie internatu funkcjonuje pięć samodzielnych, kompletnie wyposażonych grup wychowanków.

"Osobowość kształtuje się nie przez piękne słowa lecz pracą i własnym wysiłkiem."

Albert Einstein

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie