Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Publiczne Gimnazjum w Grzmiącej

ul. Sportowa 2, 78-450 Grzmiąca
tel. (94) 373-68-13
www:   http://gimnazjumgrzmiaca.ple-mail:   pg_sekr_grzmiaca@interia.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3128 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM W GRZMIĄCEJ

- biblioteka multimedialna
- interesujące zajęcia pozalekcyjne
- wycieczki, wymiany młodzieży
- koło żeglarskie
- działalność samorządu uczniowskiego
- wysoki poziom organizacji

Patron
Dnia 13 października 2006 r. odbyła się uroczystość nadania szkole imienia ks. Jana Twardowskiego.
Kilka słów o tym, co nas do tego skłoniło: skończył studia na wydziale polonistyki UW, żołnierz AK, uczestniczył w powstaniu warszawskim, ukończył Seminarium Duchowne w Warszawie.

Szczególną opieką otoczył dzieci, do których często kierował swe słowa. Tworzył poezję o charakterze religijnym, ale przede wszystkim zwracał się w niej ku człowiekowi: jego wierze, ale także związanym z tą wiarą: zwątpieniu, strachowi, samotności. Porusza tematy ważne dla każdego: miłość, rozpacz, śmierć, nadzieja i strach przed niewiadomą. Spraw tych dotyka w sposób prosty, ciepły i z humorem, nadając temu wszystkiemu dystans, uczy pokory, daje nadzieję, dostrzega piękno w tym, co zagubione, niedoskonałe.

Czytelnia
Uczniowie naszej szkoły mają możliwość korzystania z czytelni w budynku gimnazjum, otwartej codziennie od godziny 7.30 do godziny 15.00.

Czytelnia została utworzona w pomieszczeniu świetlicy, znajduje się w niej dobrze wyposażony księgozbiór podręczny, na który składają się najnowsze encyklopedie oraz słowniki (również multimedialne) z każdej dziedziny nauki, część lektur gimnazjalnych, czasopisma dla młodzieży i podręczniki szkolne.

Uczniowie mogą również korzystać z Internetu oraz na miejscu drukować potrzebne materiały.

Koła zainteresowań
Koło plastyczne
Plan pracy koła plastycznego został podporządkowany planu szkoły dydaktyczno- wychowawczym planu szkoły, kalendarzowi imprez i konkursów plastycznych oraz możliwościom warsztatowym. Działalność koła przejawia się w dwóch dziedzinach, w których pracują dwie grupy uczniów. Jedną stanowią uczniowie zajmujący się oprawą plastyczną wszystkich uroczystości i imprez szkolnych, czyli scenografii, dekoracji, strojów, rekwizytów do przedstawień, występów oraz wykonywaniem okolicznościowych gazetek wystawek i tym podobnych. Druga grupa (liczniejsza) to uczniowie przygotowujący prace plastyczne terminowo i tematycznie podporządkowane wszelkim konkursom plastycznym na różnych szczeblach. Obie grupy mogą pochwalić się niemałymi osiągnięciami i sukcesami.

Koło muzyczne
Koło muzyczne prowadzone jest przez pana Adama Wejnera. Spotkania, na które uczniowie przychodzą chętnie i systematycznie odbywają się dwa razy w tygodniu. W czasie zajęć młodzież zdobywa umiejętności wokalne, kształci słuch, pracuje nad rozumieniem i interpretacją utworów muzycznych i percepcji muzyki. W repertuarze zespołu znajdują się pieśni o tematyce patriotycznej, szkolnej, okazjonalnej, młodzieżowej oraz o umiłowaniu przyrody i ziemi ojczystej. Chór pod batutą pana Adama Wejnera uświetnia wszystkie uroczystości i imprezy szkolne.

Szkolne Koło Wolontariatu "RAZEM"
Główne cele naszego SKW „RAZEM” to przede wszystkim formacja charytatywna przez wychowanie uczniów do poszanowania godności osoby ludzkiej i do praktykowania czynności pomocy drugiemu człowiekowi. Nasi klubowicze zgodnie uważają, że człowiek, który widzi tylko czubek własnego nosa i nie ma wrażliwego serca, zdolnego do wzruszenia, nie jest w stanie pomóc komukolwiek.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie