Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 17

ul. Warszawska 65, 95-200 Pabianice
tel. (42) 213-61-90
www:   http://sp17pabianice.szkoly.lodz.pl
e-mail:   sp17-pabianice@rubikon.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 7235 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 17

- przyjazna Dzieciom i Rodzicom
- Szkoła z Klasą
- Szkoła Promująca Zdrowie
- Szkoła Ucząca Się
- wykwalifikowana kadra
- język angielski
- organizacje uczniowskie
- programy i projekty

O szkole

„Siedemnastka”
to szkoła przyjazna i bezpieczna,
w której nauka łączona jest z zabawą
i wychowaniem ku przyszłości.

Szkoła Podstawowa nr 17 w Pabianicach została uroczyście otwarta dnia 1 września 1965 r. Powstała jako III Pomnik Tysiąclecia, ufundowana z ofiar społeczeństwa pabianickiego. Dzięki ofiarności i pracy rodziców w trakcie roku szkolnego doposażono szkołę w nowy sprzęt, urządzono kuchnię i stołówkę, świetlicę szkolną i gabinet lekarski.

Sukcesywnie powstawały i zaczęły odgrywać dużą rolę w życiu szkoły organizacje uczniowskie i koła zainteresowań. Powstała drużyna harcerska im. Batalionu Zośki. Postawiono sobie za cel rozwijanie u uczniów ambicji, aby szkoła stała się przodującą pod każdym względem, aby numer "17" tej szkoły był najlepszym świadectwem pracy i zachowania się. Jesteśmy dumni z posiadanych certyfikatów:
  • Szkoła z Klasą,
  • Nauczyciel z Klasą,
  • Uczniowie z Klasą,
  • Szkoła Ucząca Się,
  • Szkoła Promująca Zdrowie.

Działalność szkoły

Dzieci w naszej szkole do wyboru mają wiele zajęć pozalekcyjnych i kół zainteresowań. Pedagog szkolny otacza opieką psychologiczno – pedagogiczną wszystkich uczniów, służy radą i wsparciem w rozwiązywaniu różnych problemów finansowych i innych. Współpracuje z organizacjami działającymi na rzecz dziecka i rodziny, prowadzi lekcje „Wychowania do życia w rodzinie” dla klas V i VI oraz zajęcia relaksacyjne oraz jest koordynatorem szkolnego zespołu ds. Promocji Zdrowia i Profilaktyki.

Atuty naszej szkoły to:
  • J.angielski i informatyka od I klasy,
  • Bogata oferta zajęć pozalekcyjnych,
  • Gimnastyka korekcyjna,
  • Liczne konkursy, zawody,
  • Wycieczki.
W naszej szkole działa świetlica. W świetlicy prowadzone są zajęcia: z książką i czasopismem, plastyczne, sprawnych rąk, muzyczno - ruchowe oraz rekreacyjno - sportowe.

Dzieci pod opieką wychowawców odrabiają prace domowe i bawią się. Korzystają z licznych gier dydaktycznych i zabawek. Do swojej dyspozycji mają komputery, telewizor, video. Uczniowie mogą spożyć w stołówce szkolnej smaczny, pożywny i tani obiad składający się z dwóch dań.

Z biblioteki szkolnej korzystają uczniowie naszej szkoły, nauczyciele oraz wszyscy pozostali pracownicy. Oferujemy zbiory lektur szkolnych i inną literaturę dziecięcą, posiadamy bogatą literaturę popularnonaukową i księgozbiór podręczny. W wyposażeniu biblioteki są komputery z dostępem do Internetu. Mamy kasety wideo o różnorodnej tematyce oraz płyty CD.

Ponadto prowadzimy zajęcia biblioteczne dla klas I –VI w szkole i poza szkołą (innych bibliotekach i Muzeum Miasta Pabianic), corocznie organizujemy konkursy plastyczne i czytelnicze ze znajomości literatury dziecięcej, oferujemy pomoc dzieciom w odrabianiu lekcji i pracach plastycznych, prowadzimy dodatkowe zajęcia czytelnicze oraz współpracujemy z PCK, biorąc udział we wszystkich akcjach i konkursach tej organizacji.

Inne aktywności

W naszej placówce działa Samorząd Uczniowski, w którym działają poszczególne sekcje: Sekcja Wychowawcza, Sekcja Plastyczna, Sekcja Medialna, Sekcja Socjalna. Realizujemy również różnego rodzaju programy i projekty. Promujemy zdrowy tryb życia, opracowaliśmy program promocji zdrowia i go sukcesywnie realizujemy. Prowadzimy też akcje Ciężkie teczki i Bezpieczny Internet. Poznaliśmy „sieciakowe zasady bezpieczeństwa”.

Współpracujemy z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Uczniowie naszej szkoły biorą udział w akcjach charytatywnych ze Stowarzyszeniem Wzajemnej Pomocy „Szansa” oraz z fundacją „Okaż Serce Dzieciom i Osobom Niepełnosprawnym”. Nasi wychowankowie chętnie uczestniczą we wszelkich inicjatywach. Biorą udział w konkursach i zawodach różnego szczebla, w których odnoszą sukcesy, przynoszące dumę szkole i rodzicom.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie