Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 1

im. Kazimierza Wielkiego

ul. Moniuszki 21, 90-060 Brzeziny
tel./fax (46) 874-21-50
www:   http://www.sp1brzeziny.pl
e-mail:   sp1brzeziny@gazeta.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4765 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1
w BRZEZINACH

- Szkoła Promująca Zdrowie
- serdeczna, przyjacielska atmosfera
- profesjonalna kadra pedagogiczna
- doskonałe usytuowanie
- język angielski
- centrum multimedialne
- biblioteka
- zajęcia świetlicowe
- kompleks sportowy "Orlik 2012"

"Naszym celem jest wszechstronny rozwój dzieci,
ukierunkowanie na poszukiwanie prawdy,
dobra i piękna w świecie"
Brzezińska "Jedynka", dzięki doskonałemu usytuowaniu, świetnym warunkom lokalowym i bogatej bazie dydaktycznej, stwarza warunki dla rozwoju Dzieci samodzielnych, aktywnych, otwartych i komunikatywnych. Naszą dumą jest nadany nam tytuł Szkoły Promującej Zdrowie. W pracy z Dziećmi opieramy się na ciekawych programach, nowoczesnych metodach nauczania i oceniania oraz profesjonalnej kadrze pedagogów.

Celem szkoły jest wspieranie rodziców w procesie wychowania dzieci, propagowanie partnerstwa oraz zdobywanie pracą i osiągnięciami uznania i szacunku społeczności lokalnej.

Już od najmłodszych lat dzieci uczą się informatyki i języka angielskiego, biorą udział w zajęciach na pływalni, a wydłużony czas opieki świetlicowej pozwala naszym Wychowankom aktywnie uczestniczyć w życiu szkoły po zajęciach obowiązkowych. „Jedynka” kształci w duchu uniwersalnych wartości, przygotowuje młodego człowieka do samodzielnego odbioru współczesnej rzeczywistości.

"Jedynka" jest szkołą tworzącą zintegrowane środowisko, miejscem gdzie uczniowie dorastają w poczuciu bezpieczeństwa, poszanowania godności i akceptacji. To społeczność twórcza i przede wszystkim przyjazna, hołdująca tradycji i nowoczesności jednocześnie.

W naszej szkole...

Nasi Uczniowie mają możliwość korzystania z biblioteki i centrum multimedialnego, nowoczesnej sali informatycznej, pracowni multimedialnej i audiowizualnej. Zasad przedsiębiorczości i gospodarności uczy działający prężnie Samorząd Szkolny, który pozwala wychowankom placówki planować i oceniać własną pracę i kreatywność. Jego funkcjonowanie uatrakcyjnia życie kulturalno – rozrywkowe szkoły.

Wychowankowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzezinach mają zapewniony kontakt z pedagogiem, pomoc logopedyczną oraz opiekę lekarską, stomatologiczną i pielęgniarską. Nauczanie i wychowanie organizowane jest z duchem czasu, ukazuje świat poprzez nowoczesne metody pracy z uczniem, innowacje pedagogiczne, projekty edukacyjne i wyjazdy dydaktyczne.

W "Jedynce" standardem jest serdeczna, życzliwa , przyjacielska atmosfera. Uczniowie traktowani są sprawiedliwie, z uwzględnieniem indywidualnych możliwości i predyspozycji. Szkoła dba o zdrowie fizyczne i intelektualne wychowanków, uczy zdrowej rywalizacji, pielęgnuje tradycje i zwyczaje środowiska lokalnego, współpracuje z organizacjami i instytucjami niosącymi pomoc.

Brzezińska Jedynaka zawsze była szkołą nietuzinkową, nie tylko przez wzgląd, że to najstarsza w mieście placówka oświatowa. Wyróżnia się historią, tradycją, organizuje cykliczne imprezy, skierowane do lokalnej społeczności, takie jak Bogusy czy Dzień Rodziny, które z kolei przyczyniają się do stałego podnoszenia rangi i znaczenia szkoły w środowisku.

Także zdobywane przez uczniów wyniki w nauce, poziom punktów osiągany na teście szóstoklasisty, pozwalają stawiać szkołę w rzędzie placówek odpowiadających wysokim standardom pracy, edukacji i wychowania. Piękne położenie, racjonalne, ekologiczne i estetyczne zagospodarowanie terenów zielonych wokół budynku, doczekało się modernizacji w postaci kompleksu boisk sportowych ORLIK 2012.

Wydarzenia, aktywności...

Naszym atutem jest bogata oferta zajęć pozalekcyjnych, rozwijających zainteresowania uczniów. Oprócz przedmiotowych kół zainteresowań, funkcjonuje u nas Klub Europejski, prowadzimy zajęcia szachowe, dziennikarskie i teatralne. Powodzeniem cieszą się spotkania szkolnego koła LOP i klubu ”Wiewiórka” oraz treningi w ramach SKS.

W naszej szkole pielęgnuje tradycje i zwyczaje środowiska lokalnego, współpracujemy z organizacjami i instytucjami niosącymi pomoc. Atutem placówki jest zagospodarowanie terenu wokół szkoły, obejmującego nasadzenie roślin i stworzenie kompleksu zieleni, służącego promowaniu postaw proekologicznych oraz pełniącego funkcję wypoczynkową, dydaktyczną i ozdobną.

W naszej przyjaznej świetlicy, poza pełnioną przez nią funkcją opiekuńczo – wychowawczą, odbywają się także zajęcia w zakresie koła plastycznego, technicznego, informatycznego, gimnastycznego oraz muzycznego. Preferujemy także wypoczynek w postaci wycieczek i spacerów oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie