Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół w Bukowcu Opoczyńskim

im. T. Sygietyńskiego

Bukowiec Opoczyński 74, 26-300 Opoczno
tel./fax (44) 755-18-33
www:   http://www.zsbukowiecop.republika.pl
e-mail:   zsbukowiec@op.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3430 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. T. SYGIETYŃSKIEGO

- przyjazna Dzieciom i Rodzicom
- wykwalifikowana kadra
- Radosna Szkoła
- bogata oferta dydaktyczna
- inicjatywy dodatkowe

GIMNAZJUM IM. T. SYGIETYŃSKIEGO

- gazetka "Gimzuś"

O szkole

Szkoła w Bukowcu Opoczyńskim istnieje od 1922 roku. W początkowych fazach jej funkcjonowania warunki, wyposażenie sal w meble i pomoce naukowe były niezadowalające. Dzięki dużemu zaangażowaniu i ofiarności lokalnego społeczeństwa oraz miejscowego radnego udało się poprawić bazę szkoły. W roku 1999-2000 w związku z reformą systemu oświaty utworzono w Bukowcu Opoczyńskim gimnazjum. W 2002 r. powstał Zespół Szkół w Bukowcu Opoczyńskim, w którego skład weszła szkoła podstawowa (klasy 0-III) oraz gimnazjum.

Od początku funkcjonowania naszej szkoły w jej historii zapisywały się życzliwość, determinacja i wspaniała współpraca nauczycieli, rodziców i społeczności lokalnej po to, aby placówkę czynić wygodniejszą i piękniejszą. Dziś wzorujemy się na naszych poprzednikach, wytrwale dążąc do stwarzania komfortowych warunki nauki i rozwoju naszych wychowanków. Nasza kadra stanowi zgrany zespół wykwalifikowanych nauczycieli, którzy zawsze pozostają otwarci na potrzeby rodziców i dzieci.

Działalność szkoły

W naszej placówce do dyspozycji dzieci jest nowoczesna sala gimnastyczna z zapleczem sportowym, szatniami, przebieralniami i salami lekcyjnymi. W jednej z nich znajduje się dobrze wyposażona sala komputerowa. Przez kilka lat nasza szkoła była sukcesywnie doposażona w nowe pomoce naukowe. Powstało centrum multimedialne. Modernizacji poddano także „starą” część budynku szkoły. Młodzież szkolna może obecnie korzystać z obiadów w wyremontowanej stołówce szkolnej. Na placu szkolnym posiadamy trawiaste boisko do gry w piłkę nożną oraz boisko asfaltowe do gry w piłkę ręczną i kosza.

Uczniowie ze szkoły podstawowej mogą korzystać z pięknych pomocy z Programu "Radosna Szkoła" oraz uczestniczyć w zajęciach tanecznych w ramach pozyskanych środków z Unii Europejskiej. Od lat w naszej szkole działa też Uczniowski Klub Sportowy. Z działalnością Klubu ściśle związane są stałe imprezy środowiskowe i zawody sportowe z kalendarza sportowego tj. liga halowej piłki nożnej o puchar Prezesa UKS, Mikołajkowy Turniej Formacji Tanecznych, Turniej Tenisa Stołowego, rozgrywki w piłce siatkowej.

Aktywności dodatkowe i sukcesy

Uczniowie w naszej szkole chętnie podejmują różne dodatkowe inicjatywy. Gazetka szkolna "Gimzuś" jest wydawana jako miesięcznik Samorządu Uczniowskiego naszego gimnazjum. Gazetka od początku cieszyła się zainteresowaniem wśród gimnazjalistów. Można w niej znaleźć na przykład informacje o życiu gimnazjum, relacje ze szkolnych imprez, horoskop, humor szkolny, informacje sportowe, testy i psychotesty, artykuły okolicznościowe, ciekawostki oraz koło ratunkowe zwalniające z odpowiedzi lub kartkówki.

Uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczą w konkursach i zawodach różnego szczebla, a odnosząc sukcesy, przynoszą dumę rodzicom i szkole. Możemy się poszczycić między innymi osiągnięciami w konkursach artystycznych i ekologicznych czy sportowych. Możemy poszczycić się najwyższymi pozycjami zajmowanymi przez naszych uczniów, takimi jak I miejsce w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego czy wielokrotnie I miejsca w Gminnych Igrzyskach Szkół Gimnazjalnych w różnych dyscyplinach sportowych.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie