Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 202

im. Jana Pawła II

ul. Jugosłowiańska 2, 92-720 Łódź
tel. (42) 648-41-70
www:   http://www.sp202.szkoly.lodz.pl
e-mail:   sp-202@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6062 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 202 IM. JANA PAWŁA II

- Szkoła Bez Przemocy
- Bezpieczna Szkoła
- wykwalifikowana kadra
- bogata oferta dydaktyczna
- kółka zainteresowań
- modelarstwo, sport
- programy i projekty

O szkole

Zapraszamy do naszej szkoły wszystkich Rodziców i Dzieci, którym zależy na znakomitych warunkach nauki i rozwoju młodego człowieka!

Budynek naszej placówki jest duży, przestronny, nowoczesny i bardzo wygodny. Zajęcia odbywają się na pierwszym i drugim piętrze, czystych, widnych, kolorowych i przytulnych salach lekcyjnych. Prężnie działa biblioteka szkolna, która jest nie tylko miejscem wypoczynku i nauki, ale też ciekawych wydarzeń i konkursów.

Osobą zawsze chętną do pomocy i otwartą jest szkolny pedagog, do którego kompetencji należy między innymi analiza sytuacji szkolnej uczniów, rozpoznawanie uczniów z trudnościami szkolnymi, realizacja obowiązku szkolnego poprzez kontrolowanie dłuższych nieobecności czy organizowanie i udzielanie różnego rodzaju form pomocy w nauce, dostosowaniu do życia społecznego i profilaktyce uzależnień. W szkole działa jadalnia, serwująca smaczne, zdrowe i niedrogie posiłki.

Realizowane programy i projekty

Jako szkoła aktywna i nowoczesna, realizujemy różnego rodzaju programy i projekty. Wśród nich znajdują się programy własne i innowacje oraz programy realizowane w ramach funduszy zewnętrznych.

Szkoła bierze udział między innymi w takich programach i projektach zewnętrznych jak Sokrates Comenius "Ogród przyjaźni", Program Leonardo "Leomaniak" i Program IEU "Upowszechnianie wiedzy o UE". Inne ważne duże projekty, w których bierzemy aktywny udział to:
  • Szkoła Bez Przemocy,
  • Radosny uśmiech,
  • Bezpieczna szkoła,
  • Zadbaj o swoje płuca,
  • Leonardo,
  • Szkoła promująca zdrowie,
  • Śpiewająca Polska,
  • i inne.

Nasze aktywności

W naszej szkole działa Szkolny Klub Europejski oraz chór, którego głównym zadaniem są oprawy muzyczne szkolnych przedstawień oraz udział w pozaszkolnych konkursach wokalnych. Młodych dziennikarzy zapraszamy do redakcji gazetki szkolnej.

Nasi podopieczni działają w różnych interesujących kołach zainteresowań. Są to dodatkowe zajęcia przedmiotowe i sportowe, jak również poświęcone dziedzinom sztuki i nietypowym pasjom. Jednym z nich jest kółko modelarskie. Działalność w nim służy rozwojowi dziecka, ponieważ modelarstwo uczy bezpiecznej i dobrze zorganizowanej pracy, cierpliwości i estetyki, pracy w grupach, materiałoznawstwa, technologii, fizyki, metrologii, rysunku technicznego, oraz współzawodnictwa sportowego.

Program działania kółka modelarskiego przewiduje budowę latających modeli z kartonu, balonów na ogrzane powietrze, szybowców, motoszybowców oraz modeli samochodów.

Miejscem gdzie dzieci spędzają wolne od zajęć chwile na świeżym powietrzu, pod opieką nauczyciela, jest plac zabaw. To tu uczniowie spędzają czas, kiedy odpoczynek jest niezbędny. Podczas zabawy dziecko czuje się w szkole jak w domu. W naszej szkole jest nowy plac zabaw, co gwarantuje bezpieczeństwo. Dzieci cieszą się z tej formy zabawy, poprawiają swoją kondycję fizyczną, oraz nabierają chęci do nauki.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie