Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła podstawowa Nr 143

ul. Kuźnicka 12, 93-459 Łódź
tel./fax (42) 684-73-54
www:   http://sp143.edu.lodz.pl
e-mail:   sp143@edu.lodz.pl
sp143sekr@op.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5930 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 143 W ŁODZI

- Szkoła Promująca Zdrowie
- przynależność do Klubu Przodujących Szkół w Polsce
- język niemiecki
- język angielski
- wykwalifikowana kadra
- przyjazna atmosfera
- bogata oferta dydaktyczna


O szkole

Szanowni Państwo!
Zapraszamy wszystkich, którzy pragną
wspólnie z nami tworzyć dobrą szkołę.
Z poważaniem:
Dyrektor Szkoły oraz Rada Pedagogiczna.

Nasza placówka należy do Stowarzyszenia Szkół Przodujących w Polsce oraz jest szkołą Promującą Zdrowie.

"Naszym celem jest to, żeby nasza szkoła była najlepsza ... Żeby była to szkoła, w której nie ma porażek, i którą wszyscy uczniowie kończą wiedząc, jaki mają talent, jakie zdolności i jaki typ inteligencji, dzięki której mogą stać się kimkolwiek zechcą."

Nasza szkoła otoczona jest zielenią, mieści się na obrzeżach miasta z dala od ruchliwych ulic. Stwarzamy ciepłą, rodzinną atmosferę, gdzie każde dziecko czuje się bezpieczne. Zapewniamy wykwalifikowanych i przyjaznych nauczycieli. Udzielamy pomocy pedagogicznej i psychologicznej. Służymy rodzicom wiedzą i wsparciem w wychowaniu i rozwoju dziecka. W naszej placówce nauczyciele, uczniowie i rodzice wspólnie angażują się i tworzą życie szkoły. Razem poznajemy Polskę, uczymy się i odpoczywamy.

Oferta szkoły

W naszej placówce obowiązują trzy główne przedmioty. Są to nauka o tym jak się uczyć, nauka myślenia oraz uczenie, jak stać się samodzielnym managerem swojej przyszłości. W naszej ofercie edukacyjnej znajdą Państwo wysoki poziom nauczania, bezpieczeństwo, koła zainteresowań, opiekę pedagoga i psychologa, wyrównywanie szans, odkrywanie talentów.

Prowadzimy edukację medialną, informatykę oraz dwa języki: język niemiecki i język angielski. Oferujemy też zajęcia muzyczne i plastyczne, współpracujemy z Centrum Zajęć Pozaszkolnych i z American Corner oraz utrzymujemy stały kontakt z teatrami, muzeami, galeriami. W bazie dydaktycznej szkoły znajdują się:
  • dwie pracownie komputerowe
  • sala gimnastyczna i mała sala rekreacyjna
  • nowoczesne boisko "Orlik 2012"
  • biblioteka
  • świetlica
  • stołówka

Biblioteka i świetlica

Biblioteka w naszej szkole jest ośrodkiem informacyjnym dla uczniów, nauczycieli i rodziców oraz pracowników naszej szkoły. Bierze aktywny udział w realizowaniu podstawowych celów jakie stoją przed szkołą, czyli w realizacji funkcji kształcąco-wychowawczej i opiekuńczej.

W miarę posiadanych środków i otrzymywania darów, biblioteka jest stale aktualizowana pod kątem potrzeb i zainteresowania naszych czytelników. Na miejscu można skorzystać z księgozbioru podręcznego, który zawiera encyklopedie ogólne i specjalne, słowniki językowe i rzeczowe, poradniki, przewodniki, atlasy, albumy oraz wiele innych ważnych pozycji.

Działalność świetlicy to przede wszystkim, praca opiekuńczo- wychowawcza pod hasłem "Świetlica uczy, bawi i wychowuje". Realizowane są zajęcia: "Żywego słowa", plastyczne, manualne, sportowe, dydaktyczno- wychowawcze, gry i zabawy, wychowanie i uwrażliwienie na problemy społeczne oraz pomoc w odrabianiu lekcji.

Chwalimy się...

Niewątpliwie sukcesem szkoły są wyniki uczniów, które na przestrzeni lat są wyższe od średniej wyników w Łodzi i województwie. Od lat utrzymuje się wysoki poziom przygotowania uczniów do egzaminu, mimo zróżnicowanych klas, uczniowie osiągają bardzo dobre wyniki na egzaminie zewnętrznym.

Średnia ilość punktów zdobytych przez naszych uczniów jest wyższa od średniej krajowej, województwa łódzkiego. Utrzymuje się wysoka korelacja oceniania zewnętrznego z wewnętrznym. Umiejętności uczniów są monitorowane, a wykrywane trudności skutecznie eliminowane. Poziom opanowania poszczególnych umiejętności jest wysoki względem średniej krajowej.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie