Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 138

im.Leopolda Staffa w Łodzi

ul. św. Franciszka z Asyżu 53, 93-479 Łódź
tel./fax (42) 682-67-10
www:   http://www.sp138.edu.lodz.pl
e-mail:   sp138@edu.lodz.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6755 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 138 IM. LEOPOLDA STAFFA W ŁODZI

- przyjazna Dzieciom i Rodzicom
- wykwalifikowana kadra
- bogata oferta dydaktyczna
- projekty i programy
- zajęcia dodatkowe


O szkole

Historia Szkoły Podstawowej nr 138 wiąże się nierozerwalnie z rozwojem Rokicia. Nazwa wsi Stare Rokicie wzięła się prawdopodobnie od rosnących obficie na tym terenie wierzb (rokity). Szkoła na Starym Rokiciu istniała - jak świadczą zachowane dokumenty w Archiwum województwa łódzkiego - na wiele lat przed drugą wojną światową.

Celem naszej szkoły jest kształcenie i wychowywanie dzieci przygotowujące do dalszej nauki w gimnazjum i życia we współczesnym świecie. Naszym uczniom umożliwiamy zdobywanie wiedzy w zakresie niezbędnym do uzyskania świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i rozwijanie dociekliwości poznawczej, kształtujemy w nich umiejętności wykorzystywania posiadanych wiadomości podczas wykonywania zadań i rozwiązywania problemów.

Wspomagamy wychowawczą rolę rodziny, kształtując postawy otwartości i tolerancji nastawione na wzajemne porozumiewanie się, rozwiązywanie konfliktów, eliminowanie agresji, rozwijanie empatii i wrażliwości, a także świadome dążenie do dobra indywidualnego i społecznego. Stymulujemy samodzielność, przedsiębiorczość i poczucie odpowiedzialności za siebie i innych.

Działalność naszej placówki

Dokładamy wysiłków, aby przyjazna atmosfera w naszej szkole sprzyjała współpracy, pozwalała uczniom czuć się bezpiecznie, rozwijać zdolności i umiejętności.

Wykwalifikowana kadra zapewnia wysoki poziom zajęć dydaktycznych, oferujemy różnorodne formy pracy z dziećmi i szeroki zakres działań pozalekcyjnych. Nasi podopieczni zawsze mogą liczyć na fachową pomoc pedagoga szkolnego.

W naszej bibliotece wszyscy chętnie przebywają. W spokojnej, miłej i beztroskiej atmosferze można tu przygotować się do lekcji, podzielić się z nauczycielem bibliotekarzem swoimi problemami, sukcesami, poczytać czasopisma czy zwyczajnie odpocząć. Czytelnia oferuje uczniom takie czasopisma jak: Świat Nauki, Młody Technik, Wiedza i Życie, Ekoświat, Aura, Świerszczyk oraz inne pojedyncze egzemplarze otrzymane od uczniów.

W naszej placówce działa świetlica szkolna oraz Samorząd Uczniowski, w którym wyróżniamy następujące sekcje:
  • INFORMACYJNO-DEKORACYJNA
  • SPORTOWA
  • ROZRYWKOWA
  • PORZĄDKOWA

Wydarzenia, projekty, programy...

W trosce o urozmaicenie edukacji uczniów, organizujemy różnego rodzaju okazjonalne wydarzenia, wycieczki i obchody. Uroczyście obchodzimy Dzień Matki, Dzień Dziecka czy Dzień Europejczyka, nasi szóstoklasiści świetnie bawią się podczas balu, piękne stroje podziwiamy podczas pokazów mody oraz wiele innych atrakcji umila nam czas spędzany w naszej szkole.

Nasi wychowankowie chętnie uczestniczą we wszelkich inicjatywach. Biorą udział w konkursach i zawodach różnego szczebla, w których odnoszą sukcesy, przynoszące dumę szkole i rodzicom. Dzieci angażują się w różnego rodzaju akcje pomocy i wolontariatu. Nasza placówka realizuje też programy i projekty, między innymi programy prozdrowotne.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie