Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Specjalnych Nr 9

przy Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi

ul. Wycieczkowa 86, 91-518 Łódź
tel. (42) 617-74-80
www:   http://www.zss9.cba.pl
e-mail:   zss9@op.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3802 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 60

- certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie
- oddział przedszkolny
- wykwalifikowana kadra
- doskonała troska i opieka
- wspieranie procesów leczenia i rewalidacji
- wysoki poziom zajęć dydaktycznych

PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 15

- wspaniała lokalizacja
- wydarzenia i imprezy
- popularyzacja zachowań proekologicznych
- działalność organizacji dziecięcych
- programy autorskie

O szkole

Zespół Szkół Specjalnych Nr 9 przy Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi ma na celu przygotowanie dzieci do życia w integracji ze społeczeństwem oraz wspomaganie w procesach leczenia i rewalidacji, jak również możliwie wszechstronnego rozwoju ucznia, umożliwiając mu zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do wyrównywania braków w nauce z powodu pobytu w szpitalu.

W skład Zespołu Szkół Specjalnych nr 9 wchodzi Szkoła Podstawowa nr 60, oraz Publiczne Gimnazjum nr 15. Od momenty powstania szpitala szkoła mieści się w budynku byłego nadleśnictwa. Ma wydzielone pomieszczenia na II piętrze. Dzieci chodzące, ubrane w swoją prywatną odzież przychodzą na lekcje do klas, leżące uczone są przy łóżkach.

Do powstania i rozwoju szkoły przyczyniło się wielu wybitnych lekarzy pedagogów. Jednak jej bezpośrednie osiągnięcia zawdzięczamy nauczycielom i wychowawcom. Oni to na przestrzeni lat wychowywali i uczyli dzieci chore, które z czasem stawały się pełnowartościowymi jednostkami społeczeństwa. Dzięki ich pracy, troskliwości i wiedzy chore dzieci odzyskiwały poczucie bezpieczeństwa i własnej wartości, zapominając o przykrych przeżyciach związanych z pobytem w szpitalu.

Nasi nauczyciele

Dbając o wysoki poziom i atrakcyjność proponowanych dzieciom zajęć podejmujemy stałe starania podwyższające kwalifikacje zawodowe nauczycieli. Grono pedagogiczne systematycznie uczestniczy w zajęciach szkoleniowych, spotkaniach z psychologiem, lekcjach koleżeńskich i otwartych, wymienia swoje doświadczenia z innymi nauczycielami, zdobywa kolejne stopnie awansu zawodowego. Nasze umiejętności rozwijamy korzystając z oferty łódzkiego Kuratorium Oświaty, Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.

Naszą opieką obejmujemy również dzieci przedszkolne, z którymi pracują wykwalifikowani nauczyciele, organizując dzieciom zajęcia wychowawczo – dydaktyczne. Oprócz zajęć dydaktycznych proponujemy naszym wychowankom zajęcia wychowawcze, na których rozwijają swoje zainteresowania, integrują się z rówieśnikami poprzez zabawę, nawiązują przyjaźnie zapominając o przykrych przeżyciach związanych z pobytem w szpitalu. Proponujemy także naszym wychowankom udział w wielu uroczystościach i imprezach okazjonalnych.

Chcąc otoczyć Państwa dziecko opieką i zapewnić mu bezpieczeństwo oraz komfort, dokładamy wszelkich starań, aby czas spędzony w szpitalu był spędzony w sposób pożyteczny, przyjemny i atrakcyjny. Staramy się do minimum zniwelować stres związany z hospitalizacją.

Charakterystyka środowiska, w którym znajduje się placówka

Nasza placówka mieści się przy Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji, usytuowanym na terenie Lasu Łagiewnickiego, leżącego w dorzeczu Bzury w granicach administracyjnych miasta Łodzi. Las Łagiewnicki jest największym lasem miejskim w Europie.

Dla mieszkańców tak dużego miasta jakim jest Łódź, naturalna zieleń pełni bardzo ważną rolę. Jest przede wszystkim producentem tlenu oraz naturalnym filtrem powietrza. Malownicze krajobrazy, szata roślinna oraz mikroklimat zachęcają do wypoczynku i spacerów. Las Łagiewnicki pełni również rolę dydaktyczną. Istnieją tutaj dobrze urządzone ścieżki dydaktyczne, które umożliwiają zdobywanie wiedzy przyrodniczej uczniom różnych szkół i przedszkoli. Studenci Uniwersytetu Łódzkiego prowadzą tu obserwacje oraz badania florystyczne, entomologiczne i ornitologiczne.

A jest co oglądać i podziwiać! W Lesie Łagiewnickim występuje 101 gatunków drzew i krzewów. Uwagę zwracają piękne jodły, świerki, buki, graby, okazałe drzewostany modrzewiowe oraz ponad stuletnie dęby. Fragment lasu chroniony jest w formie rezerwatu przyrody, którego zadaniem jest ochrona ciekawych roślin zielnych - storczyków, kokoryczki okółkowej, pełnika europejskiego oraz fauny owadów i ptaków. Ssaki reprezentowane są przez dziki, sarny, zające. Spontanicznie można spotkać łosia czy borsuka.

Obok ciekawych okazów przyrody, w lesie znajdują się obiekty historyczne, zabytkowe takie jak: barokowy Klasztor Ojców Franciszkanów, w którym odbywają się koncerty pod nazwą „Muzyka w Starym Klasztorze”, zespół pałacowy Heinzla, drewniane kapliczki z ujęciem czystej źródlanej wody. Walory naturalne, kulturowe i historyczne zdecydowały o włączeniu tego kompleksu leśnego w granice Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich.

Charakterystyka Zespołu Szkół

Działalność organizacji dziecięcych:
 • Samorząd Uczniowski,
 • Teatrzyk Szkolny „Leśna Bajeczka”,
 • Szkolny Klub Europejski,
 • Szkolne Koło Ligii Ochrony Przyrody,
 • Szkolne Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci,
 • Gromada Zuchowa,
 • Biblioteka.
Realizacja działań i popularyzacja zachowań proekologicznych wśród społeczności uczniowskiej, np.:
 • organizacja sesji ekologicznych,
 • Redagowanie i publikowanie „EKO – GAZETKI”,
 • Promocja zdrowia, edukacji zdrowotnej i profilaktyki w środowisku lokalnym,
 • Program Wychowawczy Szkoły,
 • Program profilaktyczny,
 • „Wychowanie prozdrowotne” - program edukacyjny,
 • Redagowanie i kolportaż biuletynów informacyjnych „Zdrówko”.
Tworzenie i realizowanie programów autorskich:
 • „Przedszkolaki przy komputerze”,
 • „Pomagamy dzieciom - pacjentom przekroczyć próg przedszkola szpitalnego”,
 • „Edukacja europejska w kształceniu zintegrowanym”,
 • „Zajęcia teatralne w przedszkolu”.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie