Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Publiczne Gimnazjum Integracyjne nr 47 im. Janusza Korczaka w Łodzi

przy Zespole Szkół Integracyjnych nr 1 w Łodzi

ul. Wyszyńskiego 86, 94-047 Łódź
tel./fax (42) 258-48-83
www:   http://www.zsi1.edu.lodz.pl
e-mail:   zsi1.lodz@o2.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 7581 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PUBLICZNE GIMNAZJUM INTEGRACYJNE NR 47 IM. JANUSZA KORCZAKA W ŁODZI

- Szkoła z Klasą
- wysoko wykwalifikowana kadra
- przyjazna atmosfera
- bogata oferta dydaktyczna
- pedagog, logopeda, rehabilitant
- różnorodne zajęcia dodatkowe
- projekty edukacyjne
- imprezy, konkursy, wycieczki

O szkole

Nadrzędnym celem naszej placówki jest wszechstronny rozwój ucznia. Pracuje tu wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która na bieżąco udoskonala poziom swego wykształcenia. Szkoła chce wspierać rodzinę w jej pracy wychowawczej, mądrze towarzyszyć uczniowi w jego rozwoju oraz stwarzać mu wartościowe środowisko wychowawcze. Nauczyciele i rodzice mają poczucie wspólnoty celu, którym jest wszechstronny rozwój dziecka. Staramy się by absolwenci posiadali umiejętności wyrażania własnych opinii i odnalezienia się w aktualnych realiach.

Profil naszej szkoły pozwala na zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa, wszelkiej niezbędnej opieki i pomocy świetnych specjalistów. Do dyspozycji uczniów jest pedagog, logopeda i rehabilitant.

Zajęcia pozalekcyjne

W naszej szkole uczniom oferujemy szeroki zakres zajęć pozalekcyjnych. Zajęcia aerobiku mają na celu popularyzację tej formy aktywności ruchowej wśród dziewcząt. Na zajęciach uczennice opanowują podstawowe kroki i elementy ruchu charakterystyczne dla aerobiku, poznają różne odmiany aerobiku, a także wybrane elementy tańca współczesnego. Chór przygotowuje oprawę muzyczną imprez szkolnych. W repertuarze zespołu są: pieśni patriotyczne, hymny, piosenki żołnierskie, kolędy i pastorałki, piosenki okolicznościowe oraz utwory rozrywkowe.

Działają u nas też koła zainteresowań, takie jak: Koło Biologiczne, Koło Językowe, Koło Geograficzne, Koło Teatralne oraz Koło Dziennikarskie. W ramach tych zajęć uczniowie kształtują oraz rozwijają umiejętności dziennikarskie. Efektem ich działań jest gazetka szkolna "Razem", która w Wojewódzkim Konkursie Gazetek Szkolnych "Gimnazjalni Żurnaliści" zajmuje najwyższe miejsca.

Uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczą również w różnego rodzaju wydarzeniach i zawodach sportowych wewnątrz szkoły, jak i poza nią. Wspólnie odbywamy pasjonujące wycieczki, podczas których poznajemy okolicę i nasz kraj. Uczniowie w naszym gimnazjum biorą również udział w projektach edukacyjnych. Nauczyciele proponują tematykę poszczególnych projektów i są ich opiekunami, a uczniowie wybierają te odpowiadające ich preferencjom i w nich uczestniczą.

Życie szkoły

W naszej szkole odbywa się wiele imprez, będących okazją do współpracy podczas organizowania oraz znakomitej wspólnej zabawy uczniów i nauczycieli. Doskonale bawimy się podczas takich wydarzeń jak Ostatki czy Walentynki. Nasi wychowankowie chętnie uczestniczą we wszelkich inicjatywach. Biorą udział w konkursach i zawodach różnego szczebla, w których odnoszą sukcesy, przynoszące dumę szkole i rodzicom.

Oprócz projektów wewnętrznych, uczestniczymy też w realizacji wielu projektów zewnętrznych, w ramach których nasza szkoła prowadzi współpracę międzynarodową. Przykładem jest Comenius Longlife Learning Programme "Food -Our Friend, Our Future". Celem partnerstwa ze szkołami z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Szwecji jest znalezienie nowego, innowacyjnego podejścia do propagowania: świadomości istnienia tradycyjnej kultury żywieniowej na terenie Europy, literatury, poezji i sztuki opiewającej tradycyjną kulturę żywieniową oraz obyczajów i ceremonii z nią związanych.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie