Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Tadeusza Kościuszki

ul. Średnia 30, 95-035 Ozorków
tel./fax (42) 710-31-80
www:   http://www.tadeuszek.republika.pl
e-mail:   sp4ozorkow@neostrada.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6713 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W OZORKOWIE

- oddziały integracyjne
- język niemiecki
- język angielski
- przyjazna atmosfera
- wykwalifikowana kadra
- statuetki "Tadeusze"
- programy i projekty
- współpraca międzynarodowa
- I miejsce w teleturnieju "Telezawody"

O szkole

Zapraszamy do naszej szkoły wszystkich Rodziców i Dzieci, którym zależy na znakomitych warunkach nauki i rozwoju młodego człowieka!

Waży dzień dla naszej szkoły to 4 kwietnia 1991r. Wtedy to reaktywowano imię Tadeusza Kościuszki, a szkoła otrzymała sztandar. Rada Pedagogiczna podjęła uchwałę, iż dzień ten będzie odtąd obchodzony jako święto szkoły i jej patrona. W 1992r. natomiast pracownia muzyczna otrzymała imię Zdzisława Sierpińskiego. Na uroczystość przybył patron tej pracowni.

Tradycją szkoły od 1998r. stało się wręczanie statuetek "Tadeuszy" uczniom kończącym edukację, a przejawiającym wyjątkowe uzdolnienia w poszczególnych dziedzinach nauki i wyróżniających się ciekawą osobowością.

Misją naszej szkoły jest: kształcenie i wychowanie dzieci przygotowujące do wartościowego i aktywnego życia w społeczeństwie. Wychowanie jest uczeniem się szczególnego rodzaju – uczeniem się postaw, rozwijaniem wrażliwości a także odkrywaniem swoich zdolności, możliwości, mocnych stron i budowaniem na nich własnej tożsamości i siły. Jest też uczeniem się konstruktywnego radzenia sobie z własnymi słabościami i negatywnymi emocjami. Jest to więc budowanie człowieczeństwa.

Działalność szkoły

W naszej szkole realizujemy program profilaktyczny. Głównym założeniem programu jest kreowanie zdrowego stylu życia, zapobieganie zachowaniom agresywnym, profilaktyka uzależnień oraz szeroko rozumiana edukacja niezbędna do wyrobienia właściwych postaw i zachowań.

Prowadzimy naukę dwóch języków obcych. Język niemiecki jest dla naszych uczniów przedmiotem obowiązkowym, a dla chętnych klas młodszych prowadzony jest język angielski. Szkoła posiada pracownię komputerową, w której prowadzone są zajęcia z informatyki dla klas 1 - 6.

Od 2001 roku w naszej szkole mogą uczyć się także dzieci w klasach integracyjnych. Rozumiemy specjalne potrzeby wychowawcze dzieci niepełnosprawnych i dokładamy starań, aby miały u nas wszystkie niezbędne warunki wzrastania i edukacji. Tworzenie klas integracyjnych to również wielka korzyść dla pozostałych dzieci, które uczą się tolerancji, współpracy, zrozumienia i troski wobec potrzebujących.

W naszej placówce swoją ożywiona działalność prowadzi świetlica szkolna, która zasłynęła w wielu konkursach plastycznych, muzycznych i teatralnych. Dzięki pracy świetlicy mamy piękny wystrój wewnątrz naszej szkoły. Świetlica odpowiada za niepodważalne dekoracje na korytarzach. W roku 2002 zostało też oddane do użytku nowe asfaltowe boisko szkolne. Z tej okazji odbyła się I Międzygminna Spartakiada Sportowa. Postanowiono aby ta forma promocji i zabawy była stałą coroczną imprezą odbywającą się na terenie naszej szkoły.

Aktywności dodatkowe

Nasza placówka realizuje różne projekty i programy. Wśród nich znalazły się: program "Owoce w szkole", Projekt Edukacyjny "Otwarta Droga ku Przyszłości", Ponadregionalny Projekt Edukacyjny "Pierwsze Uczniowskie Doświadczenia Drogą Do Wiedzy". Nasza szkoła działa w e-Twinning. Projekt jest główną akcją unijnego programu eLearning, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w szkołach Europy. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli wykorzystują Internet do współpracy ze szkołami z innych krajów partnerskich.

Naszych uczniów kształcimy wszechstronnie, starając się rozbudzać ich indywidualne zainteresowania i motywować do różnego rodzaju aktywności. Dlatego chętnie pomagają i uczestniczą w różnego rodzaju wydarzeniach i obchodach, które organizujemy. Nasi podopieczni również chętnie uczestniczą w konkursach i zawodach różnego szczebla, a odnosząc sukcesy, przynoszą dumę rodzicom i szkole. 19 lutego 1997r. zaistnieliśmy w mediach. Nasza placówka zajęła I miejsce w teleturnieju "Telezawody" organizowanym przez telewizję publiczną.

Na uwagę zasługują sukcesy naszych uczniów w konkursach biologicznym i polonistycznym, którzy zostali laureatami na szczeblu wojewódzkim. W zawodach sportowych jedna z uczennic została mistrzynią województw i makroregionu, a także uplasowała się na 10 miejscu w Polsce w biegu na 600m.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie