Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa dla Dzieci Przewlekle Chorych w Rafałówce

Rafałówka, 98-290 Warta
tel./fax (43) 829-68-20
www:   http://www.rafalowka.fm.interia.ple-mail:   rafalowka@poczta.fm


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2929 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA DLA DZIECI PRZEWLEKLE CHORYCH W RAFAŁÓWCE

- miła, domowa atmosfera
- dobrze wyszkolona kadra pedagogiczna
- bezpieczeństwo, troska, opieka
- dobro dziecka jako najwyższy priorytet
- ciekawa oferta edukacyjna
- aktywne formy pracy
- oddział przedszkolny
- szkoła promująca zdrowie

O NASZEJ SZKOLE

Miejscowość Rafałówka jest wyjątkowym miejscem na mapie powiatu sieradzkiego. W okolicy nie ma zakładów przemysłowych zatruwających środowisko. Rafałówka położona wśród lasów iglastych, posiada dobry mikroklimat, żywiczne powietrze oraz naturalny leczniczy aerozol wytwarzany podczas mgieł.

W latach 30-tych planowano tu wzniesienie miasta-letniska, z kasynem gry, kortami tenisowymi i luksusowymi willami. W czasie okupacji w Rafałówce zlokalizowano centrum szkolenia Hitlerjugend, a tuż po wojnie leczyły się tu dzieci uratowane z obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu.

Rafałówka ze swym niezwykłym mikroklimatem zachwyca odwiedzających to miejsce od lat. Dziś, w dawnym dworku prezydenta Mościckiego, dzieci z Ziemi Łódzkiej leczą schorzenia kręgosłupa.

Naszymi małymi kuracjuszami przebywającymi na leczeniu klimatycznym w Samodzielnym Publicznym Rehabilitacyjno-Leczniczym Zakładzie Opieki Zdrowotnej dla Dzieci w Rafałówce opiekują się lekarze: rehabilitant, pediatra, neurolog, laryngolog, stomatolog, a także opiekunki i pielęgniarki.

Nasi podopieczni uczęszczają do Szkoły Podstawowej dla Dzieci Przewlekle Chorych w Rafałówce, która istnieje przy Zakładzie. Jest to placówka z klasami I-III, klasą "0" oraz oddziałem przedszkolnym. Nasze grono pedagogiczne jest kompetentne i posiada wysokie kwalifikacje. Nauczyciele podejmują trudne wyzwania wobec przyjętych przez szkołę założeń i są chętni do systematycznego podnoszenia kwalifikacji.

W naszej szkole kochamy wszystkie dzieci takimi, jakie są i staramy się ze wszystkich sił, by podczas pobytu w Rafałówce nie myślały o chorobie. Nie szczędzimy wysiłku, by każdemu z nich stworzyć warunki do wszechstronnego rozwoju na miarę jego indywidualnych potrzeb i możliwości.

Indywidualizujemy naszą pracę pedagogiczną z uczniami mającymi trudności w nauce i rozszerzamy formy pracy z uczniami zdolnymi. W procesie edukacyjnym stosujemy metody aktywizujące wszystkich uczniów tak, aby jednocześnie uprzyjemniały pobyt dzieci w zakładzie.

Szkołę łączą silne więzy współpracy z pracownikami zakładu. To sprawia, że oddziaływania wychowawcze szkoły i zakładu są spójne, i sprzyjają kierowaniu się w codziennych działaniach uzgodnionym systemem wartości.

Nasza szkoła jest placówką, w której każdy uczeń na miarę swoich możliwości nadrobi zaległości szkolne spowodowane nieobecnością na skutek długotrwałej choroby i po powrocie będzie mógł pojąć naukę w swej macierzystej szkole.

Staramy się, by uczniowie stali się odpowiedzialni za zdrowie własne i innych, a także za stan środowiska naturalnego. Nasi wychowankowie potrafią korzystać z różnych źródeł informacji, są samodzielni i obowiązkowi.

Naszym podopiecznym stwarzamy możliwość rozwijania swoich zainteresowań poprzez organizowanie:
  • wystaw
  • występów
  • konkursów
  • zawodów
  • innych cyklicznych uroczystości

Współpracujemy ze strażą pożarną, policją i nadleśnictwem, poradnią psychologiczno-pedagogiczną oraz z zaprzyjaźnionymi szkołami. Uczestniczymy w licznych konkursach plastycznych, ekologicznych i recytatorskich organizowanych przez różne instytucje, za udział w których otrzymujemy dyplomy, wyróżnienia, nagrody i podziękowania.

Jesteśmy szkołą promującą zdrowie. W codziennej pracy z dziećmi stosujemy metody i formy pracy sprzyjające wszechstronnemu rozwojowi dziecka oraz indywidualizację w pracy z dziećmi o specyficznych potrzebach. Szczególny nacisk kładziemy na realizację zadań z zakresu promocji zdrowia i ekologii.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie