Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum

im. ks. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach

ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 12, 96-100 Skierniewice
tel. (46) 832-74-78
www:   http://gim.klasykskierniewice.ple-mail:   loklasyk@poczta.onet.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1887 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W SKIERNIEWICACH

- wykwalifikowana karda nauczycieli
- zajęcia dodatkowe
- tytuł"Szkoły z Klasą"
- edukacja proekologiczna i prozdrowotna
- ciekawa oferta edukacyjna
- szkoła bez przemocy
- działalność wolontariatu
- liczne sukcesy sportowe

O placówce

1 września 1999 roku Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Alojzy Orszulik powołał do istnienia nasze gimnazjum. Szkoła nasza jest katolicką niepubliczną placówką z uprawnieniami szkoły publicznej i spełnia wszystkie warunki wymagane ustawodawstwem państwowym.

Organem prowadzącym naszą szkołę jest Diecezja Łowicka. Ideą szkoły jest troska o wysoki poziom nauczania, bezpieczeństwo, indywidualne podejście do ucznia oraz wychowanie w duchu wartości chrześcijańskich.

Młodzież ma tu możliwość poznania własnego kraju, jego historii i kultury, a także innych państw poprzez wycieczki i imprezy kulturalne. Uczestniczymy w programie Edukacji Europejskiej Sokrates Comenius, współpracujemy ze szkołami w Finlandii, Niemczech, Francji, Hiszpanii.

Uczestniczyliśmy ponadto w ogólnopolskim konkursie szkół pod patronatem Prezydenta RP i uzyskaliśmy tytuł "Szkoły z Klasą". Kadrę pedagogiczną stanowią osoby, które oprócz wiedzy pragną przekazywać uczniom wartości humanizmu chrześcijańskiego.

Uczniowie naszej szkoły mają możliwość korzystania z pracowni komputerowej, biblioteki z czytelnią i kawiarenką internetową oraz sali gimnastycznej z zapleczem sportowym, a także kręgielni. Ponadto na basenie odbywają się cotygodniowe zajęcia pływania.

W szkole zapewniamy naukę języków obcych: angielskiego i niemieckiego oraz łaciny i greki. Istnieje także możliwość nauki języka włoskiego, francuskiego i hiszpańskiego.

Uczniowie mogą pogłębiać swoją wiedzę i rozwijać zainteresowania, uczestnicząc w zajęciach pozalekcyjnych ze wszystkich nauczanych przedmiotów. Dla uzdolnionych muzycznie przewidziane są zajęcia chóru szkolnego oraz koła tanecznego. W szkole działa również koło dziennikarskie.

Podstawowym celem naszego gimnazjum jest kształcenie i wychowywanie uczniów w duchu Ewangelii do podejmowania służby oraz odpowiedzialności za siebie, za innych i za dobro wspólne w życiu rodzinnym i w działalności publicznej.

Przygotowujemy uczniów we współpracy z rodzicami do dokonania świadomego wyboru dalszej drogi własnego rozwoju i podjęcia nauki w szkołach ponadgimnazjalnych oraz kształtujemy charaktery uczniów umożliwiając im realizację przyjętych celów.

Naszym działaniom przyświeca motto „Sapere aude!” – „Odważ się być mądrym!” zainspirowane medalem „sapere auso”, który otrzymał nasz patron ksiądz Konarski od króla Stanisława Augusta Poniatowskiego za wybitne zasługi dla polskiej edukacji.

Biblioteka

Nasza szkolna biblioteka istnieje od 2004 roku. Zgromadziliśmy już około 4500 woluminów, w tym książki, zbiory multimedialne i czasopisma. Znajduje się tu również czytelnia połączona z kawiarenką internetową, z której może korzystać młodzież szkolna. Nasi podopieczni często uczestniczą w lekcjach bibliotecznych.

Naszym uczniom oferujemy uczestnictwo w licznych formach zajęć dodatkowych:
  • Szkolny Klub Sportowy
  • koło dziennikarskie
  • Szkolny Klub Europejski
  • działalność wolontariatu
  • cyklicznie organizowane imprezy (Wigilia, urozystość Trzech Króli, Środa Popielcowa, inscenizacje teatralne i montaże poetycko-muzyczne)


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie