Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Publiczne Gimnazjum w Tomawie

im. gen.Stefana Roweckiego "Grot"

Tomawa 26, 97-352 Łęki Szlacheckie
tel./fax (44) 615-87-12
www:   http://www.gimtomawa.szkolnastrona.pl
e-mail:   sekretariat.gimtomawa@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3316 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PUBLICZNE GIMNAZJUM IM. GEN. STEFANA „GROTA” ROWECKIEGO W TOMAWIE

- przyjazna Młodzieży i Rodzicom
- wykwalifikowana kadra
- bogata oferta dydaktyczna
- język angielski
- język niemiecki
- różnorodne zajęcia dodatkowe

O szkole

Zapraszamy do Publicznego Gimnazjum im. gen. Stefana „Grota” Roweckiego w Tomawie! Nasza placówka gwarantuje Państwu kompleksową opiekę i edukację każdego ucznia, stosownie do jego wieku i indywidualnych predyspozycji. Dokładamy wysiłków, aby przyjazna atmosfera w naszej szkole sprzyjała współpracy, pozwalała uczniom czuć się bezpiecznie, rozwijać zdolności i umiejętności. Wykwalifikowana kadra zapewnia wysoki poziom zajęć dydaktycznych, oferujemy różnorodne formy pracy z dziećmi i szeroki zakres działań pozalekcyjnych.

Działalność szkoły

W naszej szkole szanujemy prawa dziecka i ucznia. Organem przedstawicielskim społeczności uczniowskiej jest Samorząd Uczniowski. Priorytetowym działaniem SU jest rozwijanie samorządności i przedsiębiorczości wśród młodzieży. W związku z tymi stałymi działaniami podejmowanymi przez uczniów są:
  • organizacja imprez i uroczystości szkolnych (Dzień Chłopaka, Dzień Edukacji Narodowej, Andrzejki, Wigilia, Choinka Szkolna, Walentynki),
  • podejmowanie akcji charytatywnych,
  • opieka nad mogiłą nieznanego żołnierza,
  • dekoracja korytarzy szkolnych.
W naszej szkole odbywają się zajęcia aerobiku na siłowni, która na potrzeby zajęć została specjalnie wyposażona. Zajęcia mają na celu wpojenie uczniom różnych form dbałości o własne zdrowie i wszechstronny rozwój organizmu. Zostały wybrane dziewczęta do pokazu nabytych umiejętności. Miały okazję zaprezentować trzy układy taneczne (z wykorzystaniem stepów oraz hantli). W nagrodę za przepiękny występ, otrzymały koszulki, w których wystąpiły oraz piłki gimnastyczno-rehabilitacyjne.

W naszej placówce pracuje otwarty na potrzeby uczniów pedagog szkolny. Nasza biblioteka służy wszystkim uczniom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły, a także rodzicom. Biblioteka udostępnia swe zbiory czytelnikom indywidualnym do domu oraz na miejscu, w bibliotece. Istnieje w szkole Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM). Przekazane zostało do celów związanych z działalnością dydaktyczno – wychowawczą szkoły.

W szkole funkcjonuje sklepik szkolny. Prowadzona działalność ma na celu przede wszystkim bezpieczeństwo uczniów. Szkoła wprowadziła zakaz opuszczania terenu szkoły i tym samym dokonywania zakupów w pobliskich sklepach. Należy podkreślić, że w szkolnym sklepiku sprzedaje się tylko "zdrową żywność". Pozyskane pieniądze są przeznaczane na zakup nagród za udział w szkolnych konkursach, pomocy dydaktycznych oraz sprzętu niezbędnego do prowadzenia zajęć.

Aktywności dodatkowe

Gazetka szkolna „Look’nij” wydawana jest w szkole od października 2004 roku i redagowana przez zespół uczniów. Zawiera artykuły, które dotyczą życia szkoły, znajdują się w niej wywiady, sondaże, humor, ciekawostki oraz konkursy. Można przeczytać również o aktualnościach, z życia szkoły, sportowych osiągnięciach naszych uczniów, rozrywce jest też i twórczość gimnazjalistów oraz artykuły okazjonalne związane z wydarzeniami w szkole lub tematami interesującymi młodzież np. moda, muzyka, sport.

Staramy się motywować naszych uczniów do różnego rodzaju aktywności pozalekcyjnej. W naszej szkole działają różne koła zainteresowań. Głównym celem koła polonistycznego jest rozszerzanie zainteresowań młodzieży zagadnieniami spoza programu nauczania, pogłębiania wiedzy o kulturze regionu, historii języka, kształtowania oryginalnego myślenia. Działają koła językowe: angielskiego, języka niemieckiego. W naszym gimnazjum jest zorganizowane koło matematyczne, geograficzne i fizyczne

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie