Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Publiczne Gimnazjum SPSK w Wieluniu

ul. Śląska 23, 98-300 Wieluń
tel. (43) 843-55-76
www:   http://www.gimspsk.republika.pl/info.htm
e-mail:   gimspsk.wielun@vp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5505 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PUBLICZNE GIMNAZJUM SPSK W WIELUNIU

- szkoła katolicka
- szkoła z tradycjami
- przyjazna atmosfera
- wykwalifikowana kadra
- bogata oferta dydaktyczna
- bardzo dobre zaplecze techniczne

O szkole

Publiczne Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Wieluniu powstało w 1999 r. Szkoła ma swoją siedzibę przy ulicy Śląskiej 23. Jest to jedno z czterech wieluńskich gimnazjów. Jesteśmy szkołą, która posiada i kultywuje swoje tradycje, równocześnie otwartą na innych ludzi i przyjazną. Doskonała atmosfera szkolna oraz wykwalifikowana kadra nauczycielska sprawiają, że na rozpoczęcie nauki w naszej szkole decyduje się wiele dzieci.

Działalność szkoły

Szkoła posiada duży budynek, w którym mieści się również Katolickie Liceum Ogólnokształcące. Znajdują się w nim sale lekcyjne, pracownie, szatnie dla uczniów oraz pomieszczenia administracyjne. Bezpośrednio do gimnazjum przylega budynek sali gimnastycznej, w której odbywają się zajęcia wychowania fizycznego. Obok sali gimnastycznej znajduje się boisko do piłki ręcznej.

Nasze gimnazjum posiada bardzo dobre zaplecze techniczne. Doskonale wyposażone sale lekcyjne sprawiają, że zajęcia w oczach uczniów nie są tylko "przykrym obowiązkiem", ale pomagają im lepiej zrozumieć zdobywane informacje. W gimnazjum działa kilka kółek zainteresowań prowadzonych przez nauczycieli, w ramach których uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania. Szkoła posiada dwie pracownie komputerowe. Obie są podłączone do ogólnoświatowej sieci komputerowej Internet. W szkole znajduje się także sklepik, gdzie uczniowie mogą kupić sobie coś do zjedzenia.

Aktywności dodatkowe

W trosce o urozmaicenie edukacji uczniów, organizujemy różnego rodzaju okazjonalne wydarzenia i obchody, w czym chętnie pomagają nam nasi wychowankowie. Do naszych szkolnych tradycji należą Dzień Komisji Edukacji Narodowej i ślubowanie pierwszoklasistów, wizyta u Biskupa, wigilia szkolna, komers klas trzecich, Dzień Rodziny oraz coroczny festiwal piosenki religijnej "Dawid".

Nasi uczniowie uczestniczą w rożnego szczebla konkursach, zawodach, wycieczkach, rekolekcjach. Prowadzimy także wymianę międzynarodową. Grupa młodzieży z Publicznego Gimnazjum SPSK uczestniczyła już w wymianie międzynarodowej w Estonii, byliśmy też w Garmisch-Partenkirchen, przepięknym mieście położonym w Bawarii w Niemczech. Gościliśmy też na ziemi wieluńskiej grupy młodych osób z Bułgarii, Estonii i Słowacji. Była to wielostronna wymiana w ramach programu Młodzież. Realizowaliśmy temat: Różnice kulturowe: korzenie, wpływy, zmiany.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie