Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum

im. Obrońców Gór Borowskich 1939 r.

ul. Kościuszki 32, 97-371 Wola Krzysztoporska
tel. (44) 616-38-60
www:   http://wolakrzysztoporskagimnazjum.w.interia.pl
e-mail:   gimwola4@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4549 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM W WOLI KRZYSZTOPORSKIEJ

- przyjazna atmosfera
- wykwalifikowana kadra
- dobre przygotowanie do nauki w liceum
- bogata oferta dydaktyczna
- koła zainteresowań
- języki obce
- wydarzenia, wycieczki

O szkole

Gimnazjum w Woli Krzysztoporskiej powstało na mocy rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i po raz pierwszy dzwonek w gimnazjum zabrzmiał 1 września 1999 roku. W listopadzie 1999 roku społeczność gimnazjum wybrała pierwszy Szkolny Samorząd Uczniowski. Pierwszy rok powstania gimnazjum był też początkiem tworzenia się nowych tradycji szkolnych, które na stałe znalazły się w kalendarzu szkoły:
  • Dzień Gimnazjalisty,
  • Andrzejki,
  • Wigilijny Szkolny Opłatek,
  • Dzień Samorządności – pierwszy dzień wiosny 21.03,
  • Dzień Dziecka.
5 września 2003 roku szkoła otrzymała imię Obrońców Gór Borowskich 1939 roku oraz ufundowano Sztandar Szkoły. W Roku szkolnym 2006/2007 powstał Zespół Szkolno–Gimnazjalny, w skład którego weszła Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Woli Krzysztoporskiej

Działalność szkoły

Nasze gimnazjum gwarantuje Państwu kompleksową opiekę i edukację każdego ucznia, stosownie do jego wieku i indywidualnych predyspozycji. Dokładamy wysiłków, aby przyjazna atmosfera w naszej szkole sprzyjała współpracy, pozwalała uczniom czuć się bezpiecznie, rozwijać zdolności i umiejętności. Wykwalifikowana kadra zapewnia wysoki poziom zajęć dydaktycznych, oferujemy różnorodne formy pracy z dziećmi i szeroki zakres działań pozalekcyjnych. Nasi podopieczni zawsze mogą liczyć na fachową pomoc pedagoga szkolnego.

Nasza szkoła jest odpowiednio wyposażona, posiadamy dobre zaplecze dydaktyczne. W Roku szkolnym 2002/2003 otrzymaliśmy od Ministra Edukacji Narodowej „Gimbus”, który do dziś dowozi uczniów do szkoły z terenu Gminy. „Gimnius” to z kolei gazetka szkolna pisana z myślą o każdym gimnazjaliście. Nagrodę za wydawanie gazetki szkolnej otrzymał Samorząd Szkolny i opiekunki tego samorządu. Do redakcji gazetki może dołączyć każdy uczeń, jak również jednorazowo zamieścić artykuł, opinię, pozdrowienia itp.

Aktywności dodatkowe

Nasi wychowankowie chętnie uczestniczą we wszelkich inicjatywach. Biorą udział w konkursach i zawodach różnego szczebla, w których odnoszą sukcesy, przynoszące dumę szkole i rodzicom. W tradycji szkoły, dzięki wytrwałej pracy nauczycieli i uczniów, wielu zdobyło tytuł laureata lub finalisty. Staramy się również w sposób ciekawy i interesujący organizować czas wolny uczniom szkoły. Organizując różne wydarzenia, wycieczki i festyny, stwarzamy im możliwość poznawania regionu i kraju.

W tradycji naszej szkoły zapisało się uczestnictwo naszych uczniów w różnego rodzaju wydarzeniach okolicznościowych i obchodach, które mają miejsce nie tylko na terenie naszej placówki. Kilkudziesięciu uczniów gimnazjum wzięło udział w wyjątkowej interaktywnej lekcji historii w Kinie Helios w Piotrkowie Trybunalskim. Nasi wychowankowie uczestniczą też w zajęciach warsztatowych, akcjach pomocy i wolontariatu, wyjeżdżają w góry, by zażywać zimowej przygody i sportu z prawdziwego zdarzenia i wiele innych.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie