Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa

im. Księcia Józefa Poniatowskiego

Wysokienice 32, 96-130 Głuchów
tel. (46) 815-70-53
www:   http://www.szkola_wysokienice.w.interia.pl
e-mail:   szkola_wysokienice@interia.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2919 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KSIĘCIA JÓZEFA PONIATOWSKIEGO W WYSOKIENICACH

- przyjazna Dzieciom i Rodzicom
- wykwalifikowana kadra
- szkoła z tradycjami
- koło regionalne
- sukcesy uczniów

Historia szkoły

Początków szkolnictwa w Wysokienicach należy doszukiwać się już w XVI wieku. Więcej światła na jego funkcjonowanie rzuca kronika szkoły założona przez jej kierownika w 1918 roku. Autor jej opierał się na dokumentach odnalezionych na strychu starego kościoła. Kronika ta podaje, iż w 1808 roku z inicjatywy proboszcza, otwarto pierwszą szkołę w Wysokienicach.

Szkoła Podstawowa w Wysokienicach, działając nieprzerwanie od dwustu lat, kształci coraz to nowe pokolenia młodych Polaków. Funkcjonowała nawet podczas trudnych momentów w historii Polski, jak rusyfikacja po upadku powstania styczniowego, kryzys pierwszych lat po odzyskaniu niepodległości czy okupacja hitlerowska. Dzięki determinacji ludzi, którzy tę szkołę tworzyli i rozwijali, będzie ona czynić to nadal.

Działalność szkoły

Nasza placówka znajduje się na terenie wsi Wysokienice, uczęszczają do niej dzieci z Wysokienic oraz sąsiadujących wsi. Dowóz uczniów jest organizowany przez gminę. W związku z położeniem placówki na terenie dawnego Księstwa Łowickiego obrzędowość szkoły jest silnie związana z tradycją regionu. Szkoła posiada „Izbę Tradycji”, prowadzi koło regionalne, organizuje cykliczną imprezę pod nazwą „Dni Regionalne”.

Naszą misją jest jak najlepsze wykształcenie naszych uczniów w duchu tradycji, ale i pod kątem sprawnego funkcjonowania w nowoczesnej Europie. Dokładamy wysiłków, aby przyjazna atmosfera w naszej szkole sprzyjała współpracy, pozwalała uczniom czuć się bezpiecznie, rozwijać zdolności i umiejętności. Wykwalifikowana kadra zapewnia wysoki poziom zajęć dydaktycznych, oferujemy różnorodne formy pracy z dziećmi i szeroki zakres działań pozalekcyjnych.

Aktywności dodatkowe

Jesteśmy placówką aktywną, która przygotowuje wychowanków do rożnego rodzaju aktywności i motywuje do działania. Nasi uczniowie biorą udział i odnoszą sukcesy w wielu konkursach i zawodach przedmiotowych i sportowych na szczeblu gminy, powiatu, województwa.

Corocznie szkoła organizuje Dzień Rodziny, w którym uczestniczą nie tylko rodzice naszych uczniów, ale także mieszkańcy okolicznych miejscowości. Celem tego przedsięwzięcia jest propagowanie zdrowego stylu życia oraz ukazywanie pożytecznych form spędzania wolnego czasu.

Nowym przedsięwzięciem szkoły jest wydawanie przez koło redakcyjne gazetki szkolnej. Szkoła posiada też swoja stronę internetową. Zarówno gazetka szkolna, jak i strona internetowa cieszą się popularnością wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. Szkoła promuje sukcesy swoich uczniów w prasie lokalnej.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie