Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Publiczna Szkoła Podstawowa

Zagórze 30, 97-525 Wielgomłyny
tel. (44) 787-10-76
www:   http://www.pspzagorze.freehost.pl
e-mail:   pspz1@poczta.onet.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3816 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W ZAGÓRZU

- oddział przedszkolny
- przyjazna Dzieciom i Rodzicom
- wykwalifikowana kadra
- bogata oferta dydaktyczna
- formy aktywności dodatkowej dla wszystkich Dzieci
- język niemiecki
- język angielski
- wycieczki i "zielone szkoły"

O szkole

Zapraszamy do naszej szkoły wszystkich Rodziców i Dzieci, którym zależy na znakomitych warunkach nauki i rozwoju młodego człowieka!

Budynek Publicznej Szkoły Podstawowej znajduje się na pograniczu Zagórza i Goszczowy, wzdłuż drogi wiodącej do Wielgomłyn. Została oddana do użytku w 1973 roku. Sieć szkoły jest rozległa, dodatkowo funkcjonuje oddział przedszkolny. Obecnie jest to szkoła sześcioletnia, wyposażona w odpowiednie sale lekcyjne i pracownie. Cały czas mamy na uwadze to, aby nasza szkoła prezentowała się na miarę naszych czasów. Staramy się pozyskiwać środki na jej modernizację i unowocześnienie.

Nadrzędnym celem jest podwyższanie jakości pracy w naszej placówce. Prowadzonych jest wiele zajęć pozalekcyjnych dla uczniów uzdolnionych oraz tych, którzy mają problemy w nauce. Na zajęciach uczniowie rozwijają swoje zdolności i zainteresowania. Mogą wykazać się swoją wiedzą na konkursach gminnych powiatowych, a nawet ogólnopolskich. Zdobywają wyróżnienia oraz zaszczytne miejsca. Nauczyciele chętnie pomagają dzieciom, są otwarci na ich problemy i trudności.

Działalność placówki

W naszej szkole dzieci uczą się 2 języków obcych: języka angielskiego już od pierwszej klasy w ramach zajęć dodatkowych oraz obowiązkowego języka niemieckiego, nauczanego od klasy czwartej. Należy pamiętać, że jesteśmy ośrodkiem życia kulturalnego. Właśnie tutaj spotykają się rodzice, dziadkowie, rodzeństwo na różnych balach i imprezach okolicznościowych. Odbywają się huczne bale choinkowe, spotkania z mikołajem, policjantem i strażakiem. Szkoła organizuje również dla dzieci miłe i pożyteczne spędzanie wolnego czasu w okresie ferii zimowych i wakacji letnich.

Konkursy, turnieje

Jednym z zadań szkoły jest promowanie wiedzy i umiejętności uczniów wśród społeczności szkolnej oraz na forum gminy, powiatu i województwa. Atrakcyjną formą współzawodnictwa uczniów są różnorodne konkursy i turnieje organizowane w szkole i poza nią. Taka forma jest jak najbardziej akceptowana przez środowisko uczniowskie nie tylko ze względu na atrakcyjne nagrody. Nasi uczniowie lubią zdrowe współzawodnictwo, a odnosząc liczne sukcesy, przynoszą dumę szkole i rodzicom.

Aktywności dodatkowe

Oprócz szkolnych uroczystości i festynów, podejmujemy też inne formy aktywności w naszej placówce. Jedną z nich są zimowiska. Programy zimowisk zakładają miłe spędzanie czasu wolnego od nauki szkolnej poprzez rozwijanie zainteresowań muzycznych, plastycznych oraz sportowych, a przede wszystkim mają na celu rozwijać sprawność fizyczną uczniów w różnego rodzaju konkursach, turniejach, grach sportowych, zabawach ruchowych i muzycznych. Pamiętajmy, że dobra organizacja czasu wolnego stwarza szansę pełnej regeneracji sił, dobrej zabawy i wszechstronnego rozwoju osobowości ucznia, a o to właśnie nam wszystkim chodzi.

Już od wielu lat nasi uczniowie wyjeżdżają na tzw. "zieloną szkołę". Nauczyciele dbają, aby ta alternatywna forma nauki dostępna była dla wszystkich dzieci. Uczniowie aktywnie spędzają czas, poznają przy tym kulturę, zwyczaje danego regionu, ciekawych ludzi, ukształtowanie powierzchni. Zmiana otoczenia wpływa na rozwój ich samodzielności, odpowiedzialności i współżycia w grupie. Nie należy zapominać o walorach zdrowotnych niektórych regionów. Podczas wyjazdów realizowany jest program profilaktyczny, który bez wątpienia przynosił oczekiwane efekty. Byliśmy już w:
  • Zakopanem,
  • Kotlinie Kłodzkiej,
  • Wiśle,
  • Jastrzębiej Górze,
  • Łebie.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie