Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2

im. św. Alojzego Orione

ul. Łaska 84, 98-220 Zduńska Wola
tel./fax (43) 823-27-86
www:   http://www.pg2.zd-wola.szkolnastrona.pl
e-mail:   gimn2@poczta.fm


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3360 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 2

- nauczanie trzech języków obcych
- pracownia informatyczna
- dostęp do Internetu
- interesujące zajęcia pozalekcyjne

Wizja szkoły

Publiczne Gimnazjum nr 2 w Zduńskiej Woli jest nowoczesną szkołą, która stara się sprostać wymaganiom reformy programowej i wyzwaniom, jakie nakłada na kształcenie i wychowanie perspektywa funkcjonowania nowoczesnego, europejskiego państwa obywatelskiego.


Nowoczesna szkoła powinna nie tylko przekazywać wiedzę, ale także uczyć funkcjonowania w społeczeństwie oraz zapewnić uczniom start w dorosłe życie. Musi być bardzo blisko związana ze środowiskiem lokalnym, powinna pełnić funkcje usługowe wobec społeczeństwa i dostosowywać swoją ofertę do potrzeb uczniów i rodziców.

Zadaniem szkoły jest także wychowanie, kształtowanie systemu wartości, otwartości na świat i wyzwania przyszłości. Nie można tego realizować bez współpracy z rodzicami, samorządem lokalnym, organizacjami pozarządowymi. Nadal aktualny jest postulat rozwijania dostępu do nowoczesnych technik nauczania i zdobyczy rewolucji informatycznej.

Zarządzanie szkołą oparte jest na idei „szkoły jakości”, Wiliama E. Deminga stosowanych w sferze edukacji. Proponuje ona szkołom odejście od wyłącznego nauczania i testowania na rzecz rozwinięcia procesów, które wspierają ciągłe doskonalenie się wszystkich osób zaangażowanych w pracę szkoły: uczniów, nauczycieli, dyrekcji, pozostałego personelu, rodziców, przedsiębiorców i członków społeczności lokalnej.

Misja szkoły

Tak jak w przypadku innych instytucji finansowanych z budżetu państwa, zadaniem szkół jest zadowolenie klientów. Klientami naszej szkoły są przede wszystkim uczniowie i ich rodziny. To oni odnoszą główną korzyść z pracy szkoły. Rodzice i rodziny jako dostawcy szkoły powierzają jej swoje pieniądze (podatki) oraz swoje dzieci. Obowiązkiem szkoły jakości jest współdziałanie z owymi rodzinnymi dostawcami w celu stworzenia dzieciom optymalnych możliwości korzystania z procesów uczenia się oferowanych przez szkołę.


Szkoła, poprzez realizację różnych programów kreuje obecnie postawy prospołeczne wśród uczniów. Należy rozwijać te działania, angażować rodziców, na przykład poprzez udział w prezentacjach projektów uczniowskich czy nawet bezpośrednie zaangażowanie w ich realizację.

Zgodnie z oczekiwaniami wyrażanymi przez rodziców zostanie utrzymana oferta nauczania trzech języków obcych, szeroko rozwijane będzie nauczanie z zastosowaniem nowoczesnych technologii ICT.

Szkoła korzysta ze wsparcia zewnętrznego. Realizowany jest projekt edukacyjny „Nowe horyzonty wiedzy i kultury” ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Umożliwi to realizację zajęć i wycieczek dla uczniów uzdolnionych oraz zakup wielu nowoczesnych pomocy naukowych. Realizacja projektów mających swoje finansowanie w środkach zewnętrznych będzie kontynuowana na miarę możliwości lokalowych i kadrowych szkoły.

W zakresie efektów nauczania celem jest utrzymanie bardzo wysokich wyników nauczania, wyrażających się m.in. w osiąganiu przez uczniów wyników z egzaminu gimnazjalnego na poziomie znacząco wyższym od średniej wojewódzkiej i krajowej. Także wartość Edukacyjnej Wartości Dodanej powinna w dalszym ciągu plasować szkołę w gronie tzw. „szkół sukcesu”.

Baza szkoły

Nasza szkoła posiada:
 • nową pracownię informatyczną z dostępem do Internetu
 • bibliotekę z centrum informacji multimedialnej
 • świetlicę
 • stołówkę
 • gabinet lekarski

Został opracowany projekt modernizacji szkoły (budowa nowej sali gimnastycznej, bloku żywnościowego oraz szatni). Sala gimnastyczna została pomalowana, nadal funkcjonuje klasa przeznaczona do zajęć o charakterze tanecznym i nauki gry w tenisa stołowego. Do dyspozycji uczniów jest także trawiaste boisko do piłki nożnej oraz dwa asfaltowe - do piłki ręcznej i koszykówki.

W ostatnich latach zakupiliśmy wiele pomocy naukowych, w tym:
 • telewizory LCD z oprzyrządowaniem
 • rzutniki multimedialne
 • tablicę interaktywną
 • komputery


Zajęcia pozalekcyjne

W ciągu pięciu lat radykalnie zwiększyła się oferta zajęć pozalekcyjnych. Obecnie uczniowie mogą korzystać z oferty różnego rodzaju kół i zajęć pozalekcyjnych, w tym:
 • zajęcia taneczne
 • zajęcia teatralne
 • aerobic
 • koło strzeleckie
 • koło dziennikarskie
 • koło filmowe
 • zajęcia karate


Zapraszamy do naszej szkoły!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie