Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
"ABC School" Szkoła Języka Angielskiego

ul. Młynarska 2b, 05-500 Piaseczno
tel. kom. 505-511-482, 509-506-750
www:   http://www.abcschool.pl
e-mail:   biuro@abcschool.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3219 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA JĘZYKA ANGIELSKIEGO ZAPRASZA NA KURSY:

- dla przedszkolaków (4-5 lat)
- dla zerówki (6 lat)
- kursy dla szk. podstawowej (grupy: 7 lat, 8 lat, 9 lat, 10, lat,11 lat, 12 lat)
- kursy dla gimnazjalistów
- kurs egzaminacyjny dla gimnazjalistów
- grupy 4-8 osób
- oferujemy kursy konwersacyjne z native speakerem

Jesteśmy Szkołą Języka Angielskiego w centrum Piaseczna, która specjalizuje się w nauczaniu dzieci od 4-go roku życia, dzieci na poziomie szkoły podstawowej oraz młodzieży gimnazjalnej. Istniejemy w Piasecznie od 2 lat (do tej pory istnieliśmy pod nazwą Eagle's Club, ale wraz z wizerunkiem postanowiliśmy ją zmienić) i w tym czasie wypracowaliśmy bardzo wysoki poziom nauczania. Kadra lektorska dobierana jest bardzo starannie. Pracują dla nas młode, dynamiczne osoby, wszystkie z nich posiadają wykształcenie zarówno językowe jak i pedagogiczne osiągnięte na renomowanym Uniwersytecie Warszawskim pod okiem największych autorytetów metodycznych w naszym kraju. To dlatego osiągamy tak dobre wyniki w nauczaniu, ale przede wszystkim skutecznie udaje nam się rozbudzić w naszych uczniach dużą motywację do nauki języka angielskiego.

Wszystkie zajęcia przygotowywane są z wyjątkową starannością, podlegają stałej kontroli metodycznej.

Specjalizujemy się w nauczaniu dzieci i młodzieży gimnazjalnej gdyż uważamy, iż tylko ścisłe ukierunkowanie na określoną grupę wiekową pozwala osiągnąć najlepsze efekty w nauczaniu. Dbamy by nasi lektorzy rozwijali swoją wiedzę z zakresu nauczania tych grup wiekowych i wysyłamy ich na wszystkie możliwe szkolenia i warsztaty metodyczne.

Korzystamy z podręczników i materiałów wyłącznie renomowanych wydawnictw: Oxford, Longman, Cambridge, PWN, Macmillan.

Posiadamy bardzo szeroki wachlarz materiałów dodatkowych do kursów (duża część z nich została sprowadzona z ANGLI): kasety i płyty CD, filmy do nauki języka na DVD, gry planszowe i elektroniczne, zabawki, mapy, plakaty, interaktywne książeczki, puzzle, oraz ogromną ilość materiałów do kopiowania. Posiadamy wszelkie dostępne materiały dodatkowe do książek, z których uczą się dzieci i młodzież.

Nasza oferta

  • Oferujemy kursy języka angielskiego dla dzieci już od 4-go roku życia.
  • Nasi lektorzy to świetni specjaliści w dziedzinie nauczania dzieci i młodzieży.
  • Nasi uczniowie mają do dyspozycji: specjalnie wyposażone sale; małe grupy 4-8 osób;
  • Zajęcia konwersacyjne z NATIVE SPEAKEREM; najnowsze materiały do nauki języka;
  • Stały dostęp do metodyka.
  • Dla naszych uczniów i ich rodziców oferujemy biblioteczkę z książkami w uproszczonej wersji języka angielskiego.

METODY

Techniki i metody pracy różnią się w zależności od grupy wiekowej dzieci, we wszystkich jednak główny nacisk kładziemy na komunikację! Od zerówki uczymy pisać i czytać a od pierwszej klasy dzieci piszą i mówią pełnymi zwrotami. W starszych klasach duży nacisk kładziemy również na gramatykę i poprawność w pisaniu.

Techniki pracy z małymi dziećmi
W pracy z małymi dziećmi wykorzystujemy metodę przyswajania przez dzieci języka ojczystego. W języku ojczystym polega to na tym, że maleńkie dziecko na początku nie rozumie znaczenia mowy własnych rodziców. Stopniowo jednak obserwując czynności swoich najbliższych ilustrowane słowem zaczyna rozumieć znaczenie tych słów. Tak samo staramy się przekazywać znajomość języka angielskiego: mówimy do dzieci wyłącznie po angielsku, staramy sie jak najwięcej przekazać za pomocą ilustracji i gestów, starając się by dzieci rozumiały znaczenie naszych słów. Wspomagamy się sprawdzonymi i wypróbowanymi książeczkami, które wprowadzają język w różnorodnych kontekstach i sytuacjach, w większości wprowadzając dzieci jednocześnie w świat słowa pisanego. Język polski używany jest tylko w wyjątkowych sytuacjach. Pamiętajmy, że do 9 roku życia dzieci przyswajają język w naturalny sposób i bez większego wysiłku jeśli tylko jest on zaprezentowany w atrakcyjny sposób. W późniejszym okresie potrzebne jest już świadome zaangażowanie w proces nauki.

Metoda reagowania całym ciałem (TOTAL PHYSICAL RESPONSE)
Jest to najpopularniejsza i najbardziej lubiana przez dzieci metoda, w której nauczyciel demonstruje i nazywa czynności (np. pisanie) bez tłumaczenia ich znaczenia na język polski a dzieci naśladują nauczyciela. We wstępnej fazie nie wymaga się powtarzania nazw czynności przez dzieci, po pewnym czasie dzieci z przyjemnością przejmują rolę nauczyciela i wymieniają w różnej kolejności czynności, które wykonują inne dzieci. W ten sposób unikamy całkowicie języka polskiego a dzieci doskonale się bawią i uczą.
Piosenki i rymowanki
Dzieci w wieku 4 - 6 lat często jeszcze nie czytają, a nawet jeśli tak, to bez rytmu, rymu i melodii, wspomaganych ruchem ciała ilustrującym słownictwo z piosenek i wierszyków, nie są w stanie zapamiętać i powtarzać całych wyrażeń lub zdań. Dlatego możliwie często wykorzystujemy je na zajęciach.
Gry i zabawy
Zapewniają ogólny rozwój dziecka, uczą koncentracji, współpracy z rówieśnikami, cierpliwości - czekania na własną kolej, współzawodnictwa, czasem przegrywania, ale też trzymania się pewnych zasad. Są to szczególnie ważne i nowe umiejętności dla dzieci w wieku 4-6,7 lat, które nie znają jeszcze systemu szkolnego, i którym później znacznie łatwiej jest wejść w nowy świat szkoły. W nauce języka staramy się wykorzystywać zarówno zabawy ruchowe, organizacyjne i orientacyjne, zgadywanki polegające na wykonywaniu poleceń nauczyciela bądź samych uczniów, gry komunikacyjne, jak również gry planszowe i prace plastyczno-techniczne np. malowanie farbami za pomocą palców!
Historyjki i odgrywanie ról
Wszystkie proponowane przez nas podręczniki oparte są na historyjce, której bohaterami są główne postaci z podręcznika, a książeczki dla najmłodszych zawierają nawet kilka równoległych historii w jednym rozdziale, tak by dzieci po wcześniejszym poznaniu i przećwiczeniu słownictwa mogły jak najczęściej samodzielnie z pamięci użyć nowego języka odgrywając daną historyjkę.

Techniki pracy z młodzieżą
Głównym celem jest jak najlepsze przygotowanie naszej młodzieży do egzaminu gimnazjalnego z języka obcego.

Metoda komunikacyjna (Communictive approach)
Polega na tym, że wprowadzając nowe zagadnienia gramatyczne zaczynamy od prostych form, które solidnie ćwiczymy w mowie i piśmie, po czym stopniowo wprowadzamy bardziej skomplikowane. Nowo poznane struktury są ćwiczone poprzez ćwiczenia komunikacyjne takie jak gry, odgrywanie ról, pracę w parach i grupie polegającą na używaniu danej struktury by rozwiązać jakieś zadanie językowe np. wzajemna wymiana informacji w celu uzupełnienia tekstu. Jednocześnie wymagamy od uczniów używania wyłącznie języka angielskiego, tak by stopniowo do najprostszych wyrażeń i zdań dokładali nowe wiadomości i powoli przechodzili do bardziej skomplikowanych struktur zarówno w mowie jak i w piśmie.
Uczniowie dużo i często pracują w parach - zadając sobie wzajemnie pytania i ćwicząc w ten sposób daną strukturę językową.
Każdą lekcje zaczynamy od powtórki materiału z poprzednich zajęć.
Konsekwentnie zadajemy wymagające twórczego myślenia prace domowe.
Opieramy się na podręcznikach specjalnie przygotowanych z myślą o gimnazjalnym egzaminie z języka angielskiego.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie