Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum Nr 1

w Braniewie

ul. Konarskiego 15, 14-500 Braniewo
tel./fax (55) 644-25-65
www:   http://www.gim1braniewo.ple-mail:   gim1.braniewo@wp.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 7425 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM nr 1

- nauka języka angielskiego oraz
  języka niemieckiego

- język rosyjski (o ile będą chętni uczniowie
  do nauki tego języka)

- wysoki poziom zajęć dydaktycznych
- edukacja proekologiczna i prozdrowotna
- przyjazne warunki kształcenia
- "Szkoła Promująca Zdrowie"
- pomoc psychologa, pedagoga,
  pielęgniarki

- cyklicznie organizowane imprezy szkolne
- "Szkoła bez przemocy"
- "Szkoła promująca zdrowie"
- szeroki wachlarz zajęć dodatkowych

Nasza szkoła zapewnia realizację zaleconych przez MENiS treści ścieżek edukacyjnych w ramach godzin lekcyjnych, wychowawczych oraz w poszczególnych działach planu wychowawczego szkoły i programu profilaktyki szkoły zgodnie z przepisami prawa. Pomaga uczniom wyeliminować braki w nauce poprzez zajęcia dodatkowe z przedmiotów obowiązkowych. Szkoła umożliwia staranne i rzetelne przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego, jak również do nauki w przyszłej szkole ponadgimnazjalnej dzięki szerokiej gamie zajęć dodatkowych.

O szkole

W pracowniach komputerowych prowadzone są zajęcia z informatyki, w ramach których młodzież ma stały dostęp do Internetu. Uczniowie nasi mogą rozwijać swoje zainteresowania aktywnie uczestnicząc w zajęciach kół przedmiotowych, takich jak: koło geograficzne, plastyczne, chemiczne, biologiczne, czytelnicze, informatyczne, teatralne, PCK.

Młodzież naszej szkoły ma możliwość nauki dwóch języków obcych: angielskiego, niemieckiego. Istnieje też możliwość nauki języka rosyjskiego o ile zbierze się grupa chętnych uczniów do nauki tego języka. Dzięki pracy wykwalifikowanych pedagogów i zajęciom w kameralnych grupach o różnym stopniu zaawansowania w zależności od umiejętności i potrzeb ucznia uczniowie mają możliwość opanowania danego języka.

Dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze pedagogów, którzy są pasjonatami i starannie dobierają programy nauczania, dostosowując je do zainteresowań i poziomu uczniów zapewniamy najlepsze warunki edukacji. Nauczyciele potrafią pracować z uczniami ze specyficznymi trudnościami w nauce, efektywnie wspierając ich w rozwoju wiedzy i umiejętności.

Nasza szkoła jest szkołą przyjazną, bezpieczną i twórczą. Jest otwarta na potrzeby uczniów i środowiska lokalnego, stara się stworzyć człowieka twórczego i uczciwego, potrafiącego wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności dla dobra swojego i innych. Szkoła poszerza uczniowską ciekawość świata poprzez organizację wyjazdów krajowych i zagranicznych, "zielonych szkół", rajdów pieszych i rowerowych.

W bibliotece szkolnej działa Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej. Biblioteka wyposażona jest w bogaty księgozbiór, z którego mogą korzystać uczniowie i nauczyciele. W szkole funkcjonuje świetlica – komórka opiekuńczo-wychowawcza, która szczególną opieką otacza dzieci dojeżdżające z terenu gminy Braniewo. W świetlicy prowadzone są różne zajęcia wychowawcze dostosowane do problemów sytuacji, a w szczególności zainteresowań uczniów dojeżdżających.

W trosce o kształtowanie świadomości zdrowego stylu życia i promowanie postawy prozdrowotnej szkoła uczestniczy w realizacji projektu szkoły promującej zdrowie i kampanii "Szkoła bez przemocy". Bogata oferta programowa naszej szkoły zapewnia każdemu uczniowi możliwość rozwijania własnych zainteresowań, umiejętności. Gimnazjaliści w porozumieniu i za zgodą rodziców mogą uczestniczyć w lekcjach religii.

Uczniowie rozwijają swoją sprawność fizyczną dzięki urozmaiconym zajęciom sportowym odbywającym się w 2 salach gimnastycznych i na basenie (pływanie, aerobik, siatkówka, koszykówka, piłka nożna i ręczna, nauka tańca).

Zajęcia pozalekcyjne realizowane w Gimnazjum nr 1 w Braniewie

Koła zainteresowań:
 • koło teatralne
 • koło plastyczne - zajęcia i pokaz dorobku młodych artystów odbywa się w pięknej i dużej auli
 • koło chemiczne
 • koło biologiczne
 • koło informatyczne
 • koło krawieckie
 • koło wolontariatu
 • udział młodzieży w projektach edukacyjnych (Młodzi Nobliści)

Zajęcia dodatkowe:
 • zajęcia dodatkowe z języka polskiego
 • zajęcia dodatkowe z historii
 • zajęcia dodatkowe z matematyki
 • zajęcia dodatkowe z chemii, biologii, fizyki i geografii
 • zajęcia dodatkowe z języków obcych

Placówka współpracuje z instytucjami kulturalnymi na terenie miasta i nie tylko oraz z rodzicami, zapewniając im pełną informację o postępach dzieci m.in. za pomocą dziennika elektronicznego.

Przygotowanie dzieci i młodzieży do wyboru zawodu stanowi istotny element procesu wychowania. Zmiany na rynku pracy, wzrastająca stale liczba informacji na temat zawodów i dróg kształcenia wpłynęła na poszukiwanie różnych rozwiązań wspomagających te działania. W tym celu został utworzony w Gimnazjum nr 1 Szkolny Ośrodek Kariery. Doradca zawodowy i pedagog pomagają uczniom w samodzielnym, właściwym i uzasadnionym wyborze zawodu i dalszej ścieżki kształcenia.

W naszym gimnazjum znajduje się gabinet pielęgniarski, którego personel nie tylko udziela pomocy medycznej, ale także prowadzi działalność w ramach profilaktyki zdrowotnej. Gimnazjum nr 1 w Braniewie jako Szkoła promująca zdrowie, przy współpracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, utworzono w szkole punkt żywieniowy. Do tego celu zaadaptowano specjalne pomieszczenie, które odpowiednio przygotowano i wyposażono. Sala ta służy również do prowadzenia praktycznych zajęć technicznych oraz innych zajęć w ramach programu Szkoły Promującej Zdrowie.

Dzięki współpracy ze środowiskami opiniotwórczymi naszego miasta uczniowie naszego gimnazjum mają możliwość prezentacji swoich osiągnięć, sukcesów w lokalnych mediach. Ponadto mogą aktywnie uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych miasta Braniewa i imprezach organizowanych przez Braniewskie Centrum Kultury.


Serdecznie zapraszamy!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie