Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Polskich Olimpijczyków

ul. Niepodległości 11a, 14-200 Iława
tel. (89) 648-50-71, (89) 648-84-92
www:   http://www.ssp3.ilawa.pl
SSP3 na Facebooku
e-mail:   sekretariatssp3@wp.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 19541 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3
Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI

- klasy integracyjne
- język angielski od I klasy

- wysoki poziom zajęć dydaktycznych
- doskonała współpraca z rodzicami
- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- bogata oferta zajęć pozalekcyjnych
- zajęcia świetlicowe
- biblioteka szkolna
- pielęgniarka szkolna
- udział w konkursach, imprezach,
  uroczystościach szkolnych

- wszechstronny rozwój uczniów

O Nas

Nasza szkoła jest przystosowana do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Nasza placówka promuje zdrowie, życzliwy stosunek do ucznia, zapewnia podmiotowe traktowanie ucznia, rozwijanie twórczego myślenia, możliwość zdobywania gruntownej wiedzy, rozwijanie uzdolnień, solidne przygotowanie do nauki, możliwość nauki języków obcych, udział w zajęciach pozalekcyjnych, urzeczywistnianie swoich aspiracji w zakresie, który należy do zainteresowań ucznia.

Nasze atuty to:
 • włączamy się do różnych akcji
 • nauka języków obcych, informatyka
 • klasy integracyjne
 • wysoki poziom nauczania
 • szkoła bezpieczna i przyjazna dla uczniów
 • urozmaicona oferta zajęć pozalekcyjnych
 • stałe łącze Internetowe, strona internetowa szkoły


Cały kompleks szkolny wygląda imponująco. Rozbudowana szkoła z salą gimnastyczną z tyłu budynku i nową halą widowiskowo-sportową, połączoną ze szkołą łącznikiem stanowią doskonałą bazę dydaktyczną. W hali odbywają się lekcje wychowania fizycznego i uroczystości szkolne. Zajęcia proponowane przez naszą szkołę zapewniają wszechstronny rozwój dziecka i dobry start szkolny.Oferujemy uczniom:
 • naukę języka angielskiego od kl. I
 • opiekę pedagoga
 • Chór Szkolny „Tęczowe nutki”
 • udział w kołach przedmiotowych
 • zajęcia pozalekcyjne rozwijające zainteresowania uczniów m.in.: koło teatralne "Pierrot"
 • zajęcia świetlicowe

Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej działa od lutego 2008 r., a przyznane zostało w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. ICIM to stanowiska komputerowe z oprogramowaniem Windows i Microsoft Office oraz nagrywarkami dvd. Uczniowie mogą korzystać również z multimedialnego słownika języka polskiego, encyklopedii oraz atlasu świata. Dostępne jest także urządzenie wielofunkcyjne skaner, drukarka, kopiarka i fax.

Jesteśmy szkołą podstawową, którą spośród innych szkół tego typu wyróżnia:
 • wysoki poziom nauczania oraz wymagań zarówno od ucznia jak i od nauczyciela
 • solidne przygotowanie uczniów do nauki
 • otwartość i życzliwość w stosunku do ucznia i jego rodziców
 • troska o bezpieczeństwo ucznia, dbałość o jego patriotyzm oraz działania ukierunkowane na ekologię środowiska
 • znakomicie przygotowana kadra pedagogiczna i administracyjno - obsługowa
 • szeroka współpraca ze środowiskiem
 • wychowanie człowieka szlachetnego, wrażliwego, troskliwego, tolerancyjnego, kulturalnego i odpowiedzialnego za siebie i innych
 • podmiotowe traktowanie ucznia

INTEGRACJA W SZKOLE

Pierwsza klasa integracyjna powstała w naszej SSP 3 we wrześniu 1998 r.
Szkoła jest przygotowana pod względem architektonicznym. Przy wejściach do szkoły znajdują się podjazdy, umożliwiające osobom niepełnosprawnym wejście do placówki. W budynku znajduje się winda osobowa. Na każdym poziomie budynku mieszczą się toalety, przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Na wszystkich korytarzach umieszczono drewniane ławeczki. Sale lekcyjne posiadają dodatkowe zaplecze.

Szkoła z klasami integracyjnymi pozwala nauczyć się szacunku dla innych dzieci. Klasa integracyjna jest miejscem, gdzie uczy się tolerancji, otwartości, szacunku dla drugiego człowieka, gdzie każdy uczeń odnosi sukcesy na miarę swoich możliwości i ma prawo popełniać błędy. Uczniowie niepełnosprawni siedzą przy stoliku z uczniami zdrowymi. W każdej sali znajduje się miejsce relaksacyjne, gdzie odbywają się psychozabawy, psychodramy, a także indywidualne spotkania nauczyciela z uczniem.

Celem klasy integracyjnej jest diagnoza potrzeb każdego dziecka, integracja dzieci pełnosprawnych i niepełnosprawnych, kształcenie umiejętności współżycia w grupie dzieci o różnych potrzebach. Dzieci „sprawne inaczej” mają szansę na codzienny kontakt z rówieśnikami oraz współdziałanie w społeczności szkolnej i klasowej. Pobudza to ich wiarę we własne możliwości i motywuje do przezwyciężania trudności. Pozostałym dzieciom integracja daje szansę niesienia pomocy słabszym, uczy wrażliwości i otwartości na drugiego człowieka i jego potrzeby.


Klasa integracyjna realizuje taki sam program jak pozostałe. Uczęszcza do niej 20 uczniów, w tym 3-5 dzieci, które posiadają orzeczenia kwalifikacyjne do kształcenia w klasie integracyjnej. Podczas zajęć z uczniami, obecnych jest 2 nauczycieli - nauczyciel prowadzący i nauczyciel wspierający. Posiadają oni specjalistyczne przygotowanie do pracy z uczniami o specjalnych wymaganiach edukacyjnych, a ponadto współpracują z pedagogiem szkolnym. Dzieci niepełnosprawne, oprócz uczestnictwa w zajęciach klasowych, biorą również udział w zajęciach dodatkowych na terenie szkoły (są to zajęcia rewalidacyjne, logopedyczne, gimnastyka korekcyjna, zajęcia socjoterapeutyczne i inne).

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie