Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich

ul. Kościuszki 88, 19-420 Kowale Oleckie
tel. (87) 523-82-12
www:   http://spkowaleoleckie.ple-mail:   sekretariat@spkowaleoleckie.pl
spkowaleoleckie@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2668 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II W KOWALACH OLECKICH

- doskonała kadra nauczycielska
- boiska sportowe
- pracownia komputerową
- biblioteka wraz z czytelnią
- stołówka szkolną
- świetlica socjoterapeutyczna
- Centrum Informacji Multimedialnej

O nas
Od 01.09.2008 roku, zgodnie z Uchwałą Nr XV/120/08 Rady Gminy, Szkoła Podstawowa w Kowalach Oleckich nosi imię Jana Pawła II. Szkoła położona jest przy głównej ulicy Kościuszki w Kowalach Oleckich.

Nasza szkoła jest atrakcyjną dla uczniów placówką edukacyjną. Dysponujemy doskonałym zapleczem sportowym, dydaktycznym oraz socjalnym. Kształcimy na wysokim poziomie, który gwarantuje dobre przygotowanie uczniów do następnego etapu edukacji oraz życia we współczesnym świecie. Integrujemy rodziców wokół wspólnej koncepcji wychowania dzieci. Jest znaczącym elementem środowiska lokalnego.

Pracuje tu wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Nauczyciele stale doskonalą swój warsztat pracy, uzyskują nowe kwalifikacje. W szkole duży procent nauczycieli posiada kwalifikacje do nauczania, co najmniej dwóch przedmiotów.

Uczniowie mają ciągły, bezpłatny dostęp do Internetu. Jednak, jeśli ktoś woli tradycyjne środki przekazu może korzystać z bogatego księgozbioru czytelni i biblioteki w postaci ok. 23 000 książek. W szkole prężnie działa Samorząd Uczniowski. Od wielu lat ukazuje się szkolne czasopismo „Uczniak”.

Zajęcia dodatkowe
Jesteśmy szkołą, która wychowuje i kształci, opierając się na powszechnie uznanych wartościach. Nasza szkoła jest przede wszystkim dla uczniów. To oni mają czuć się tu dobrze i bezpiecznie. Uczniom mającym trudności w nauce organizowane są zespoły wyrównawcze z:
  • języka polskiego
  • matematyki
  • kształcenia zintegrowanego
  • języka angielskiego

Prowadzone są również zajęcia korekcyjno – kompensacyjne, z gimnastyki korekcyjnej oraz logopedyczne. Swoje zainteresowania uczniowie mogą rozwijać na zajęciach pozalekcyjnych: sportowych, ekologiczne, informatycznych, polonistycznych, plastycznych, historycznych i języka angielskiego. W szkole działa drużyna harcerska oraz Szkolne Koło Caritas.

Konkursy
Uczniowie mają możliwość wykazania się swoimi wiadomościami i umiejętnościami uczestnicząc w konkursach i olimpiadach. W szkole organizowana jest Międzyklasowa Liga Przedmiotowa. Od kilku lat organizujemy Gminny Konkurs Ortograficzny (z honorowym patronatem Wójta Gminy Kowale Oleckie) oraz Gminny Konkurs Recytatorski. Młodzi matematycy, co roku wyróżniani są w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur oraz Ogólnopolskim Konkursie Alfik. Co roku przygotowujemy uczniów do konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Uczniowie przez kolejne lata kwalifikowali się na szczebel rejonu i województwa. Nasza placówka może pochwalić się również dużymi osiągnięciami sportowymi.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie