Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa w Rękusach

Rękusy 17, 19-300 Ełk
tel. (87) 610-23-23
www:   http://www.sprekusy.fantex.ple-mail:   rekusy@interia.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4374 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. RTM. WITOLDA PILECKIEGO

- wykwalifikowana kadra nauczycielska
- dobre warunki do nauki
- dodatkowe zajęcia dla uczniów
- oddział przedszkolny
- biblioteka
- świetlica
- tradycje szkolne
- współpraca z zagraniczną szkołą
- realizacja projektów edukacyjnych

Program wychowawczy
Naszym celem wychowawczym jest wszechstronny rozwój osobowy ucznia zarówno w wymiarze intelektualnym jak i psychicznym, społecznym, moralnym, duchowym i estetycznym. Będziemy przygotowywać uczniów do zgodnego współżycia z innymi ludźmi, do aktywnego znalezienia się w życiu gospodarczym, gotowych do podjęcia obowiązków wobec ojczyzny.

Wychowanie opieramy na wartościach będących dziedzictwem kulturowym całej ludzkości. Wychowanie nierozerwalnie łączymy z wiedza i kreowaniem umiejętności. Nasze oddziaływania wychowawcze realizowane będą na wszystkich zajęciach edukacyjnych i przez wszystkich nauczycieli.

Projekty edukacyjne
Ważnym elementem "bycia" w Europie jest możliwość kontaktów naszych uczniów z dziećmi innych krajów. W ramach projektu edukacyjnego Unii Europejskiej eTwinning współpracujemy ze szkołą podstawową ze Słowacji - Zakladna Skola w Koszycach. Wspólnie z uczniami ze Słowacji wykonali prezentacje w języku niemieckim "Ja i moja ojczyzna", wymieniali się informacjami o sobie, szkole i okolicy. Kolejnym wspólnym przedsięwzięciem ma być książka poświęcona legendarnym postaciom Polski i Słowacji. Uczniowie zamierzają stworzyć własne wersje legend, zilustrować je, a następnie przetłumaczyć je na język niemiecki.

LUKS "Wirek"
Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Wirek" działa przy naszej szkole od 1996 roku. Jego funkcjonowanie oparte jest na pracy społecznej nauczycieli. Oprócz działalności sportowej (biegi przełajowe, szachy, tenis stołowy) klub od trzech lat realizuje zadania o charakterze kulturalnym. Wspólnie ze szkołą wpisał się na stałe w kalendarz powiatowych imprez sportowych. Od kilku lat w maju jest organizowany w szkole Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Ełk, cieszący się dużą popularnością wśród dzieci i dorosłych.

Pracownia językowa

Dzięki zaangażowaniu środków własnych Gminy Ełk oraz umiejętnemu pozyskaniu funduszy z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego zrealizowany został projekt „Pracownie językowe optymalizujące procesy kształcenia umiejętności językowych uczniów Gminy Ełk”.

W skład standardowego wyposażenia każdej pracowni w szkole wchodzi: komputer + monitor LCD - zestaw kierujący pracownią, tablica interaktywna, jednostka centralna systemu, oprogramowanie sterujące, oprogramowanie magnetofonu cyfrowego , słuchawki z mikrofonem dynamicznym /uczniowie i nauczyciel/ , głośnik dwudrożny, wzmacniacz, stoliki uczniowskie, biurko nauczyciela, krzesła, projektor multimedialny, uchwyty do projektora, okablowanie, spliter, s-video.

Uczniowie, korzystając z oferowanych udogodnień, chętniej biorą udział w lekcji, stając się świadomymi uczestnikami procesu nauczania. Ćwiczenia interaktywne z wykorzystaniem programów edukacyjnych czy też różne warianty odsłuchu angażują wiele zmysłów i stwarzają uczniom optymalne warunki do nauki języka obcego, zachęcając tym samym nauczyciela do poszukiwania coraz to nowych metod pracy oraz nowinek technicznych.

Projekt stwarza ponadto świetne warunki do realizacji licznych działań dodatkowych, w tym kontynuowania współpracy międzynarodowej w ramach partnerskich projektów szkół takich jak eTwinning czy Comenius.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie