Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II

Rożental 140a, 14-229 Rożental
tel. (89) 645-11-15
www:   e-mail:   sp.rozental@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4690 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II

- wykwalifikowana kadra nauczycielska
- pomoc psychologiczno-pedagogiczna
- klasa "0"
- "Szkoła Przyjazna Uczniom z Dysleksją"
- realizacja projektów
- nowoczesna sala gimnastyczna
- miła atmosfera
- różnorodność zajęć pozalekcyjnych

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem – o to, ażeby bardziej był, nie tylko więcej miał, aby więc poprzez wszystko, co ma, co posiada, umiał bardziej i pełniej być człowiekiem, to, że znaczy, ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla innych.”

Jan Paweł IIDo Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rożentalu uczęszczają uczniowie z następujących wsi: Rożental, Mały Rożental, Gierłoż, Kołodziejki, i Pomierki. W naszej placówce dzieci uczą się w klasach 0-VI.

Nasz uczeń powinien:
 • mieć rozwiniętą świadomość narodową i obywatelską
 • być aktywny, otwarty i tolerancyjny
 • znać normy moralne i stosować się do nich
 • dbać o zdrowie własne
 • identyfikować się ze środowiskiem naturalnym
 • umieć korzystać z różnych środków medialnych

Koła zainteresowań
Staramy się w sposób ciekawy i interesujący organizować czas wolny uczniom szkoły. Uzdolnieni uczniowie mogą zawsze liczyć na fachową pomoc swoich nauczycieli, która wspiera młodzież w jej rozwoju oraz umacnia w niej poczucie własnej wartości. W zależności od zainteresowań młodzieży prowadzone są różnorodne zajęcia pozalekcyjne.

Zespół Instrumentalny
Głównym powodem zawiązania się grupy instrumentalno - wokalnej była możliwość rozwijania zdolności muzycznych dzieci, które wykazywały większe zainteresowanie tą dziedziną sztuki. Repertuar wykonywany przez zespół jest bardzo bogaty od pieśni dziecięcych, tematów filmowych, standardów muzyki rozrywkowej po utwory Jana Sebastiana Bacha, Antonio Vivaldiego czy Johanna Pachelbela. Młodzi muzycy w ciągu roku dają wiele koncertów dla społeczności lokalnej oraz swoich rówieśników. Biorą też udział w konkursach regionalnych, odnosząc znaczące sukcesy.

Kółko Sportowe
Zajęcia kółka sportowego odbywają się w każdy czwartek. Głównym celem pracy na zajęciach sportowych jest ogólne usprawnianie uczniów i przygotowywanie ich do udziału w zawodach sportowych.

BAZA SZKOŁY

Biblioteka szkolna jest ośrodkiem informacji i edukacji czytelniczej dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Mieści się na I piętrze szkoły i składa się z dwóch pomieszczeń: czytelni i wypożyczalni w jednym oraz stanowisk komputerowych w drugim.

W wypożyczalni znajdują się tysiące woluminów:
 • lektury
 • literatura piękna
 • literatura popularnonaukowa
 • literatura pedagogiczna i metodyczna dla nauczycieli

Od lutego 2008r. w bibliotece działa Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej, które służy poszerzaniu wiedzy i poszukiwaniom informacji na określony temat. Sprzęt jest przeznaczony dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Uczniowie mogą korzystać z 4 stanowisk komputerowych w godzinach otwarcia biblioteki. Dzięki nim można wyszukiwać informacje na określony temat, korzystając z zasobów Internetu, a także z edukacyjnych programów multimedialnych zainstalowanych na dyskach twardych.

Świetlica to miejsce, w którym uczniowie dojeżdżający oraz oczekujący na kółka zainteresowań spędza swój czas wolny. Celem ogólnym świetlicy jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej, umożliwiającej wszechstronny rozwój osobowości. Dlatego oprócz odrabiania prac domowych oferujemy zajęcia dodatkowe, które kształtują osobowość, pozwalają odkrywać talenty, rozbudzają wyobraźnię, a także rozwijają zdolności dzieci.

Rodzaje prowadzonych zajęć:
 • zajęcia czytelnicze
 • nauka własna
 • zajęcia plastyczno
 • zajęcia sportowe
 • zajęcia muzyczno - relaksacyjne
 • zajęcia ogólnorozwojowe

Świetlica socjoterapeutyczna w Rożentalu czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 12-16. Nadzór nad placówką sprawuje Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa. Do świetlicy uczęszczają dzieci w wieku 6-12 lat, które są uczniami Szkoły Podstawowej w Rożentalu.

Celem działalności świetlicy jest przede wszystkim zapewnienie opieki wychowawczej i wyrównywania szans dzieci i rodzin dysfunkcyjnych. Wychowawcy organizują różne zajęcia - plastyczne, kulinarne, sportowe oraz informatyczne i socjoterapeutyczne. Ponadto w świetlicy organizowane są wycieczki i imprezy okolicznościowe. Dzieci mogą także brać udział w grach i zabawach z elementami socjoterapii. W świetlicy prowadzona jest profilaktyczna działalność edukacyjna w zakresie przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii. Podczas zajęć dzieci zdobywają nowe umiejętności i doskonalą już zdobyte.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie