Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Niepubliczna Szkoła Podstawowa

w Słupach

Słupy 43, 10-381 Olsztyn
tel./fax (89) 513-55-99
www:   http://naszaszkolaslupy.ple-mail:  


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4112 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA

- zaangażowana, wykwalifikowana kadra nauczycieli
- szeroki wachlarz zajęć dodatkowych
- dbałość o prawidłowy rozwój wychowanków
- edukacja proekologiczna i prozdrowotna
- przyjazne warunki kształcenia
- aktywne formy pracy
- pomoc logopedy, pedagoga, pielęgniarki
- cyklicznie organizowane imprezy szkolne
- pracownia komputerowa z dostępem do Internetu

O nas

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Słupach funkcjonuje od dnia 1 września 2000 roku. Mieści się w zabytkowym pałacyku z XIX wieku. Powstała na bazie zlikwidowanej trzyklasowej szkoły samorządowej. Organem założycielskim i prowadzącym placówkę jest Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Słupy i Okolic, którego członkami są głównie rodzice uczniów i nauczyciele.

Szkoła obecnie realizuje zadania dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze zgodnie z podstawą programową kształcenia ogólnego. Zatrudnia nauczycieli posiadających kwalifikacje do nauczania w I i II etapie edukacyjnym. W roku szkolnym 2010/2011 placówka liczyła 45 uczniów. Wiele prac związanych z funkcjonowaniem placówki wykonują rodzice: odnawianie pomieszczeń, drobne prace remontowe.

SZKOLNE PROJEKTY

W Niepublicznej Szkole Podstawowej w Słupach dla nauczycieli i uczniów zaczął się rok bardzo intensywnej pracy. Wszystko za sprawą projektu edukacyjnego „Z małej szkoły w wielki świat”, który realizujemy. W ramach zajęć pozalekcyjnych rozwijamy uczniowskie zainteresowania. W klasach I-III zrealizujemy 10 projektów, na każdy z nich przeznaczono 16 godzin zajęć pozalekcyjnych. Dla klas starszych przewidziano 8 projektów po 20 godzin na każdy.

Nasza szkoła znalazła się w gronie 110 małych szkół z 9 województw, których działania są współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Organizatorem projektu jest Federacja Inicjatyw Oświatowych oraz Fundacja Wspierania Aktywności Lokalnej FALA.

Projekt rozpoczął się 1 grudnia 2009 roku i potrwa do końca października 2013 roku. Działania w szkołach są prowadzone od czerwca 2010 roku do września 2013 roku, również w czasie wakacji. Po roku dobrej zabawy i ciężkiej pracy organizatorzy przewidują nagrody dla najlepszych uczniów: udział w Letnich Obozach Naukowych - matematyczno-przyrodniczym oraz społeczno-obywatelskim.

Wszyscy chętni uczestniczą zaś w Letnich Szkołach Odkrywców organizowanych w szkole, które poprowadzą odpowiednio przygotowani studenci. Mamy również nadzieję na wzbogacenie naszej placówki o nowe nowoczesne pomoce dydaktyczne. Nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli latem w pięciodniowym kursie przygotowawczym, który odbył się w Jachrance (woj. mazowieckie). Zajęcia prowadzone były w formie warsztatów, pozwoliły nauczycielom w miłej atmosferze zapoznać się z nowymi metodami pracy i dzielić się doświadczeniami.

Podczas pracy z pierwszym modułem społeczno–przyrodniczym dwie grupy uczniów: młodsi i starsi przez 16 godzin przygotowywali się do pełniejszego uczestnictwa w życiu demokratycznego państwa. Dzieci poznawały m. in. strukturę pracy szkoły.

W spotkaniu uczestniczyły lokalne media. Uczniowie poznali trudną sztukę przygotowywania się do wyboru Samorządu Szkolnego, a potem przeprowadzili prawdziwą kampanię przedwyborczą. Następnie świadomie wytypowały swoich przedstawicieli. Uczniowie poznali pracę szkoły, organ prowadzący i osoby ją wspierające. Lepiej zrozumiały rolę uczniów w samorządzie.

Młodsze dzieci podczas wyprawy po okolicy (las, jezioro, ciepłownia, itp.) identyfikowały dźwięki przyjazne i nieprzyjazne dla człowieka i zwierząt. Przeprowadziły szereg doświadczeń na temat źródeł ich powstawania, tworzyły prace plastyczne inspirowane muzyką. Uczniowie zbudowali samodzielnie bardzo ciekawe instrumenty muzyczne (melodyczne i niemelodyczne) oraz przygotowały koncert.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie