Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Niepubliczne Anglojęzyczne Przedszkole Montessori - Bajtuś 3

ul. św. Józefa 64, 44-200 Rybnik
tel. 883-935-566
www:   http://www.przedszkole-rybnik.pl
Bajtuś na Facebooku
e-mail:   biuro@przedszkole-rybnik.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3358 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

NIEPUBLICZNE ANGLOJĘZYCZNE PRZEDSZKOLE MONTESSORI - BAJTUŚ 3

- dbanie o dobro dziecka
- pełne poczucie bezpieczeństwa
- komfortowe warunki
- bogaty program dydaktyczny
- przygotowanie do nauki w szkole
- program oparty o pedagogikę
  Montessori

- bogata oferta zajęć dodatkowych
- smaczne i zdrowe posiłki

Naszym największym dobrem jest dobro dziecka, przygotowujemy je do odnoszenia sukcesów i radzenia sobie z trudnościami. Pragniemy w każdym dziecku rozbudzać ciekawość świata i ludzi, spostrzegawczość i wrażliwość.

Przedszkole
to miejsce, w którym dzieci czują się bezpiecznie i komfortowo. Zapewniamy im dużo przestrzeni do zabawy oraz nauki. W naszym przedszkolu dziecko nie będzie czuło się osamotnione. Wspólna zabawa z dziećmi pozwoli mu poznać smak przyjaźni i radości. Proponujemy dzieciom bogaty program dydaktyczny, rozszerzony o urozmaicone zajęcia dodatkowe.

Stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości. Chcemy wychować dziecko z bogatą wyobraźnią twórczą, zdolne do spontanicznej ekspresji własnych uczuć i myśli, otwarte na pomysły i inspiracje płynące od innych osób oraz gotowe szukać nowych, lepszych i oryginalnych rozwiązań.

Właściwe przygotowanie dziecka do następnego etapu edukacyjnego, jakim jest nauka w szkole podstawowej osiągamy poprzez różnorodne formy kształtowania i stymulowania rozwoju, szczególnie w aspekcie jego rozwoju fizycznego, aktywności twórczej, poziomu wiedzy o otaczającym go świecie oraz zachowań społeczno-emocjonalnych.


Dlaczego Montessori?


Nasz program opiera się na metodach pracy zgodnych z pedagogiką Marii Montessori. Pedagogika Montessori daje dziecku szansę wszechstronnego rozwoju fizycznego, duchowego, kulturowego oraz społecznego; wspiera jego spontaniczną i twórczą aktywność. Przy pomocy zmysłów, dziecko przyjmuje informacje z otaczającego go świata. Realizujemy program nauczania przedszkolnego „Odkryjmy Montessori raz jeszcze…”, który wygrał konkurs na program wychowania przedszkolnego, ogłoszony przez MEN.

W myśl zasady "Pomóż zrobić mi to samemu" pragniemy zapewnić dzieciom wygodne warunki zabawy, zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności poprzez odkrywanie i eksperymentowanie zgodnie z pedagogiką Montessori. Dziecko pracuje według własnego tempa i możliwości, podejmując zadania, do których jest już gotowe. W naszym przedszkolu uczymy dzieci samodzielności. Staramy się nie wyręczać dzieci, ale pokazywać im, jak mogą zrobić to samodzielnie.

Zapewniamy dzieciom otoczenie, w którym czują się bezpiecznie. Każda istota jest pewną indywidualnością, która posiada silną potrzebę rozwoju, dlatego na pierwszym planie stoi dziecko i jego wychowanie. Wychowawca jest u nas przewodnikiem i z szacunkiem obserwuje postępy i trudności dziecka.

Pomoce dydaktyczne są kluczem do świata. Ważną częścią Pedagogiki Montessori jest oryginalny zestaw pomocy dydaktycznych. Materiał dydaktyczny zastosowany w pedagogice montessoriańskiej jest najbardziej rozbudowanym zestawem pomocy dydaktycznych przypisanym do jakiejkolwiek metody nauczania początkowego i wczesnoszkolnego. Wykorzystane są również elementy systemu Freoble`a i Sequina.

Lekcje ciszy
W naszym przedszkolu dzieci biorą udział w lekcjach ciszy. Są one charakterystycznym elementem dla Metody Montessori. Ćwiczenia można prowadzić z jednym dzieckiem lub całą grupą w różnym wieku. Większość ćwiczeń odbywa się w kręgu, który tworzą dzieci i nauczyciele. Ćwiczenia ciszy mają na celu koordynację ruchów, doświadczenie ciszy (rozumianej jako przeciwieństwo hałasu), wyostrzenie zmysłu słuchu i pogłębianie świadomości relacji społecznych.


Oferta


Przedszkole zapewnia w ramach czesnego smaczne i zdrowe śniadania i podwieczorki, obiad jest dodatkowo płatny.

Zajęcia prowadzone w przedszkolu:

zajęcia z języka angielskiego - kontakt z językiem poprzez osłuchiwanie się z językiem przy wykorzystaniu materiałów z płyt (piosenki, wierszyki, wesołe wyliczanki), proponujemy dzieciom wspólne zabawy, czytanie bajek i m.in. zajęcia teatralne w języku angielskim

zajęcia z logopedą – prowadzone przez logopedę w formie zabawy, mają na celu uwrażliwienie dziecka na dźwięk mowy i doskonalenie sprawności ruchowej narządów biorących udział w mówieniu

zajęcia umuzykalniające – zajęcia rytmiczno-ruchowe

wczesne wspomaganie rozwoju dziecka

zajęcia plastyczne

zajęcia taneczne

zajęcia z katechezy

zajęcia metodą Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne - 1 raz w tygodniu

dogoterapia

bajkoterapia

Dodatkowo proponujemy tenis ziemny
i szachy.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie