Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa Nr 153

im. Marii Skłodowskiej - Curie

ul. Obrońców Westerplatte 28, 91-811 Łódź
tel./fax (42) 657-12-98
www:   http://www.sp153lodz.edupage.org
e-mail:   sp153lodz@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5214 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 153 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W ŁODZI

- przyjazna Dzieciom i Rodzicom
- wykwalifikowana kadra
- programy i projekty
- współpraca międzynarodowa
- odznaka Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej
- klub Przyjaciół Książki
- język niemiecki
- język angielski

O szkole

Zapraszamy do naszej szkoły wszystkich Rodziców i Dzieci, którym zależy na znakomitych warunkach nauki i rozwoju młodego człowieka!

Nasza placówka gwarantuje Państwu kompleksową opiekę i edukację każdego Ucznia, stosownie do jego wieku i indywidualnych predyspozycji. Dokładamy wysiłków, aby przyjazna atmosfera w naszej szkole sprzyjała współpracy, pozwalała Uczniom czuć się bezpiecznie, rozwijać zdolności i umiejętności. Wykwalifikowana kadra zapewnia wysoki poziom zajęć dydaktycznych, oferujemy różnorodne formy pracy z dziećmi i szeroki zakres działań pozalekcyjnych. Nasi Podopieczni zawsze mogą liczyć na fachową pomoc pedagoga szkolnego.

W trosce o urozmaicenie edukacji uczniów, organizujemy różnego rodzaju okazjonalne wydarzenia, wycieczki i obchody. Nasi wychowankowie chętnie uczestniczą we wszelkich inicjatywach. Biorą udział w konkursach i zawodach różnego szczebla, w których odnoszą sukcesy, przynoszące dumę szkole i rodzicom. Dzieci angażują się w różnego rodzaju akcje pomocy i wolontariatu.

Działalność szkoły

Od początku istnienia Szkoły Podstawowej nr 153 bardzo ważnym ogniwem w systemie wychowania i opieki nad dziećmi jest świetlica, która zajmuje się najmłodszymi uczniami i jednocześnie prowadzi dożywianie. Wychowawcy organizują także zajęcia plastyczne i konkursy, założyli koło Żywego Słowa oraz teatrzyk.

Istotną rolę spełnia także biblioteka szkolna, która nie tylko wypożycza uczniom książki, bogaci księgozbiór i prowadzi czytelnię, ale również organizuje wystawy, kiermasze, gromadzi pisma dla rodziców, przeprowadza pogadanki i konkursy. Aktywizuje też uczniów do pracy w kole Przyjaciół Książki i samorządzie bibliotecznym. Placówka od początku swej działalności współpracowała a z MDK, okolicznymi przedszkolami, komitetem osiedlowym, Państwowym Domem Dziecka przy ul. Marysińskiej i zakładami pracy.

Ważne wydarzenia

Bardzo ważnym wydarzeniem dla społeczności szkolnej było otwarcie parku imieniem Promienistych, gdyż od 1963 r. uczniowie wzięli go pod swój patronat i opiekę. W roku 1973 szkoła za swą działalność otrzymała odznakę Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej.

Nasza szkoła realizuje też rożnego rodzaju dodatkowe programy i projekty. Wspólnie z uczniami włoskiej szkoły uczymy się języka niemieckiego w ramach partnerstwa etwinning: przygotowaliśmy plan lekcji w ramach programu "So sieht der Tagesablauf" i maski karnawałowe w ramach projektu "Unsere Karnevalmasken".

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie