Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr II

w Opolu

ul. Kazimierza Pułaskiego 3, 45-048 Opole
tel./fax (77) 454-22-86, fax. (77) 402-18-87
www:   http://www.lo2.opole.pl
http://www.gimn.lo2.opole.pl
e-mail:   sekretariat@lo2.opole.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 16925 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePUBLICZNE GIMNAZJUM Nr 10 DWUJĘZYCZNE

 

PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Nr II Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
im. Marii Konopnickiej
(3 lata po gimnazjum)

- A - profil matematyczno-fizyczny
- B - profil matematyczno
  -informatyczny

- C - profil dyplomatyczny
- D - profil biologiczno - chemiczny
- E - profil biologiczno - chemiczny
- F - profil-dwujęzyczny
  (I gr. z j. niemieckim, II gr.
  z j. francuskim, grupa III z językiem
  hiszpańskim)


PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOSZKTAŁCĄCE Nr II Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
im. Marii Konopnickiej
(4 lata po SP)

- A - profil matematyczno-fizyczny
- B - profil matematyczno-fizyczny
- C - profil społeczno - prawny
- D - profil biologiczno - chemiczny
- E - profil biologiczno - chemiczny
- F - profil-dwujęzyczny
  (I gr. z j. niemieckim, II gr.
  z j. francuskim, grupa III z językiem
  hiszpańskim)

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że PLO Nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”.


Nasza oferta

Profil matematyczno - fizyczny
Jest to klasa stworzona dla osób, które wykazują zainteresowania naukami ścisłymi i chcą doskonalić umiejętności logicznego myślenia. Wybór profilu matematyczno – fizycznego daje możliwość kształcenia nawyków, które we współczesnym świecie gwarantują osiągnięcie sukcesu w każdej dziedzinie. Umiejętność analizy i syntezy problemów, kreatywność, konsekwentne działanie, sztuka osiągania celu – to solidny fundament, na którym można budować swoją przyszłość.
Uczniowie naszej szkoły wygrywają i zdobywają prestiżowe nagrody np. w Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej i Olimpiadzie Bankowej. Na uwagę zasługuje fakt, że szkoła współpracuje z SGH i Uniwersytetem Opolskim
Profil społeczno-prawny
Profil społeczno-prawny jest profilem humanistycznym, przeznaczonym dla uczniów zainteresowanych nauką języka polskiego, języków obcych, historii i wiedzy o społeczeństwie. Uczniowie klas społeczno-prawnych mają możliwość przygotowania się do egzaminu maturalnego z wybranych przedmiotów. Ponadto uczniowie zainteresowani zgłębianiem problematyki prawa i życia społecznego mogą poszerzać swoją wiedzę w ramach prowadzonych przedmiotów i zajęć dodatkowych.
Profil dwujęzyczny

Dwa dodatkowe przedmioty nauczane w języku dwujęzyczności (słownictwo specjalistyczne i autentyczne materiały ze szkół zagranicznych), np. historia i WOS w j. francuskim, geografia, historia, WOS i fizyka w j. niemieckim, kultura i cywilizacja w każdym z trzech języków

Dwa różne języki, różne osobowości, różne marzenia o ścieżkach zawodowych. Uczniów klasy językowej dwujęzycznej łączy jednak pragnienie wejścia głębiej w świat języka obcego, jego kultury, perspektyw, punktów widzenia i odkrycia szerokich możliwości, jakie daje dwujęzyczność.
Uczniowie mają możliwość zdawania międzynarodowych egzaminów potwierdzających poziom znajomości języka według ESOKJ (DSD, DELF) w Dwójce, która jest ośrodkiem egzaminacyjnym z języków: niemieckiego i francuskiego. Mogą także brać udział w międzynarodowych wymianach, projektach, konkursach, wycieczkach, wyjazdach edukacyjnych, spotkaniach z zagranicznymi gośćmi oraz organizowanych w szkole wydarzeniach kulturalnych.

Profil matematyczno - informatyczny
Lekcje matematyki stosowanej na wysokim poziomie. Rozwój myślenia logicznego – także na języku polskim. Programowanie w szerokiej gamie języków. Tworzenie i wyszukiwanie danych zawartych w bazie danych. Poznawanie rodzajów grafiki komputerowej, formatów plików graficznych. Rozbudowany kurs animacji 3D. Uczestnictwo w specjalnie organizowanych wykładach na politechnice i/lub uniwersytecie.
Profil biologiczno - chemiczny
Nim przystąpisz do wyboru profilu, pomyśl jakie przedmioty są Twoją mocną stroną, a jakie wymagają pracy i doskonalenia. Zorientuj się, jakie zawody będą Ci w przyszłości potrzebne. Dowiedz się również, które kierunki są dziś najczęściej wybierane i jaka jest konkurencja w danym zawodzie. Wybór jednego kierunku może sprawić, że w przyszłości nie będzie łatwo o pracę. Dlatego to właśnie w klasie o profilu biologiczno – chemicznym możesz realizować różne przedmioty na poziomie rozszerzonym. Gwarantujemy wysoki poziom zajęć realizowanych na poziomie rozszerzonym z: biologii, chemii, fizyki i matematyki, opiekę doświadczonych nauczycieli prowadzących fakultety i inne zajęcia w małych grupach, specjalistyczne pracownie biologiczne, chemiczne, fizyczne.

Profil dyplomatyczny
Profil dyplomatyczny to propozycja klasy, w której szczególny nacisk położony jest na zintegrowane nauczanie przedmiotów humanistycznych: języka polskiego, języków obcych, historii, wos-u, wok-u - z szerokim kontekstem filozoficznym i kulturowym. Klasa o tym profilu oferuje szansę zaangażowania się w projekty naukowe i społeczne, (olimpiady, koncerty, uroczystości szkolne, wieczory poetyckie, warsztaty pisania). Nauka odbywa się nie tylko w klasie, ale także w ramach wycieczek przedmiotowych (muzea, opera, teatr, spotkania z pisarzami – to prawdziwa edukacja kulturowa).
W naszej szkole:
 • możesz wybrać drugi język obcy: j. niemiecki, j. francuski, j. hiszpański
 • możesz uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych z j. włoskiego, j. rosyjskiego, j. chińskiego lub łaciny
 • możesz we wszystkich klasach wybrać matematykę na rozszerzonym poziomie już od klasy pierwszej
 • możesz uczęszczać na 2 fakultety z wybranych od I klasy
 • możesz realizować program przedmiotów w ramach indywidualnego toku nauki
 • od drugiej klasy będziesz realizować naukę przedmiotów rozszerzonych w grupach międzyoddziałowych
 • będziesz uczestniczyć na wyjeździe integracyjnym
 • skorzystasz z wycieczek krajowych i zagranicznych
 • możesz uczestniczyć w międzynarodowej wymianie młodzieży z naszymi partnerami zagranicznymi lub wziąć udział we współpracy ze szkołami z: Niemczech, Holandii, Francji, Rumunii w ramach programu Erasmus+
 • możesz korzystać z bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych

Szkoła posiada bogate zaplecze dydaktyczne do nauczania wszystkich przedmiotów oraz:
 • pracownie komputerowe
 • bibliotekę
 • stołówkę
 • centrum multimedialne
 • sale gimnastyczne
 • boiska oraz urządzenia sportowe i rekreacyjne

Uczniowie w Szkole mogą korzystać z pomocy i wsparcia szkolnego pedagoga i psychologa. W wyborze dalszej drogi zawodowej pomaga doradca zawodowy. Szkolny doradca zawodowy oferuje pomoc w zakresie: określenia zainteresowań i umiejętności zawodowych (przebadanie testem predyspozycji do zawodu), opracowania indywidualnego planu kariery zawodowej. Pomoże również w napisaniu listu motywacyjnego, życiorysu.

II Liceum to naprawdę bardzo dobra szkoła średnia - szkoła z tradycjami, szkoła potrafiąca uczyć i nauczyć, szkoła przygotowująca do matury i egzaminów na studia. Pracują w niej dobrzy, pełni poświęcenia nauczyciele, uczniowie chwalą sobie atmosferę szkoły.

W szkole funkcjonuje Lokalna Akademia CISCO. Na zajęciach realizowane są zagadnienia kursu IT Essentials.

Jak każda dobra szkoła, także PLO II może pochwalić się szeroką gamą zajęć pozalekcyjnych - zarówno przedmiotowych jak i artystycznych. Uczęszczający na nie uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania oraz pogłębiać wiedzę, jednocześnie miło spędzając czas.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie