Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół

im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Szkolna 27, 47-320 Gogolin
tel./fax (77) 466-62-35
www:   http://www.zs.gogolin.com.pl
e-mail:   logogolin@wodip.opole.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5064 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- profil socjalno-prawny z elementami politologii i stosunków międzynarodowych
- profil bilingwialny z językiem angielskim
- profil politechniczny z elementami robotyki
- profil biologiczno-medyczny z elementami kosmetologii, ratownictwa i fizjoterapii

Dysponujemy dobrą bazą dydaktyczną, która jest stale uzupełniana i modernizowana, aby sprostać wymaganiom nowoczesnej szkoły. W bibliotece szkolnej funkcjonuje Centrum Multimedialne, gdzie każdy uczeń ma dostęp do Internetu.
Gwarantujemy wysoki poziom nauczania. Oferujemy małe grupy językowe. W szkole wykłada stała i wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Rozwój młodzieży odbywa się pod opieką specjalistów. Jesteśmy szkołą bezpieczną i przyjazną uczniowi, otwartą na problemy i oczekiwania młodego pokolenia.

Klasa dwujęzyczna w LO w Gogolinie
Dwujęzyczność to umiejętność posługiwania się wszystkimi sprawnościami językowymi zarówno w języku ojczystym, jak i obcym. Osoby dwujęzyczne używają ich w takim samym stopniu, w mowie i piśmie. Nauczanie dwujęzyczne to nauczanie w języku polskim i obcym. Oznacza to, że oprócz zwiększonej liczby godzin języka obcego, wybrane przedmioty również prowadzone są w tym języku. W klasie dwujęzycznej uczniowie będą mieli możliwość rozwijania swoich umiejętności językowych na zajęciach z języka angielskiego lub niemieckiego, który będzie realizowany w wymiarze 6 godzin tygodniowo.

Dodatkowo, w języku obcym nauczane będą co najmniej dwa przedmioty: geografia i WOS (klasa angielska) lub WOS i chemia (klasa niemiecka). Podczas lekcji w języku obcym będą używane bardzo różnorodne materiały dydaktyczne, rzadziej polskie podręczniki, częściej źródła w języku obcym. Nauczanie odbywa się na podstawie programów własnych stworzonych przez nauczycieli poszczególnych zajęć. Programy te zawierają bardzo dużo elementów kulturoznawczych krajów danego obszaru językowego, a treści nauczania są skorelowane z programami nauczania geografii, WOS-u czy chemii.

Prowadzona są dodatkowe pozalekcyjne zajęcia przygotowujące do egzaminu Uniwersytetu Cambridge - First Certificate in English (FCE) oraz DSD I i II.

Oferta zajęć dodatkowych:
  • warsztaty przygotowujące do pracy w służbach mundurowych: policja, straż pożarna
  • warsztaty artystyczne: taniec, plastyka, fotografia
  • warsztaty dziennikarskie
  • trening autoprezentacji
  • język niemiecki techniczny
  • kółko filmowe
  • zajęcia psychologiczne
  • ekonomia w praktyce
  • udział w projekcie matematycznym

Liceum Ogólnokształcące w Gogolinie zostało wysoko ocenione przez nadzór pedagogiczny w ramach Systemu Ewaluacji Oświaty. W raporcie podkreślono, iż szkoła, podejmuje działania mające na celu wyrównywanie szans edukacyjnych, szczególnie poprzez realizację projektów unijnych. W liceum kładzie się szczególny nacisk na zdobywanie wiedzy, dyscyplinę i kulturę osobistą. Placówka dobrze współpracuje z przedstawicielami lokalnego środowiska, a uczniowie są aktywni i chętnie realizują podejmowane inicjatywy. Naszym atutem jest bardzo dobra baza lokalowa i dobre warunki do pracy dydaktycznej i wychowawczej.

W naszym liceum realizowane są różnorodne projekty, które pozwalają uczniom rozwijać swoje zainteresowania. Dla młodzieży uzdolnionej ubiegamy się o stypendia naukowe m.in. w Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju LO w Gogolinie.

Wykwalifikowana kadra pedagogiczna, dobra atmosfera pracy twórczej, bogata baza naukowo-dydaktyczna sprzyjają osiągnięciom szkoły. Duża jest ilość uczniów biorących udział w olimpiadach przedmiotowych, konkursach, turniejach, zawodach sportowych i quizach. Atmosferę szkoły tworzą ponadto całoroczne cykle imprez ogólnoszkolnych, na które składają się apele, wieczornice i sesje popularnonaukowe. Młodzież startuje w wielu olimpiadach przedmiotowych gdzie uzyskuje bardzo dobre wyniki.

Utrzymujemy stałe kontakty z młodzieżą niemiecką i prowadzimy systematyczną wymianę młodzieży z gimnazjum w Schongau (Bawaria) u podnóża Alp. Organizowane są również wyjazdy do Wielkiej Brytanii celem doskonalenia języka angielskiego. Organizowane są wyjazdy do innych państw w ramach europejskiego programu "Comenius" - "Sokrates".

W szkole działa Wszechnica Humanistyczna, w ramach której odbywają się wykłady, spotkania i dyskusje z wybitnymi przedstawicielami nauki, kultury, Kościoła i polityki. Każda klasa ma możliwość wyjazdu na zajęcia dydaktyczne do Zielonej Szkoły.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie