Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
LXXV Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum nr 166 - Zespół Szkół nr 121 w Warszawie

ul. Czerniakowska 128, 00-454 Warszawa
tel. (22) 841-49-45, fax (22) 840-45-79
www:   http://www.sobieski.edu.pl
http://www.gimnazjum166warszawa.strefa.pl
e-mail:   sekretariat@sobieski.edu.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 21794 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


GIMNAZJUM nr 166

- klasa z plastyką "plastyczna"
- klasa z muzyką, "muzyczna"
- klasa sportowa - tenis ziemny
 

LXXV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
im. Jana III Sobieskiego
(przedmioty rozszerzone):

- klasa dziennikarska
(język polski, historia)

- klasa bilogiczno-chemiczna
(biologia, chemia)

- klasa matematyczno-informatyczna
   klas objęta patronatem Politechniki
  Warszawskiej
  (matematyka, informatyka)

- klasa plastyczna
(historia sztuki, j. polski)

- klasa atystyczna
(historia muzyki, j. polski)

- klasa dyplomatyczna
(WOS, historia)


W połowie klasy I uczeń wybiera III i IV przedmiot na poziomie rozszerzonym, inny niż obowiązujący w danej klasie. Przedmioty do wyboru: matematyka, WOS, język angielski, historia, geografia, biologia, chemia, fizyka.

Sobieski to szkoła przyjazna dla ucznia i utrzymująca wysoki poziom nauczania. Ci wszyscy, którzy już dziś są uczniami naszej szkoły jak i Ci, którzy do niej dopiero trafią, mogą mieć jedną pewność - ich wybór to inwestycja w przyszłość.

Z
dniem 1 września 2013 roku nastąpiło połączenie Gimnazjum nr 166 w Warszawie i LXXV Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Warszawie (obie szkoły mieszczą się w budynku przy ul. Czerniakowskiej 128) w Zespół Szkół nr 121 w Warszawie. Gimnazjum nr 166 wykorzystujące wieloletnie tradycje i sukcesy kształcenia artystycznego w LXXV L.O. im. Jana III Sobieskiego, zaprasza kandydatów do klas z plastyką i muzyką.


   Do ich dyspozycji szkoła udostępnia pracownie:
 • komputerowe ze stałym dostępem do Internetu
 • biologiczne
 • fizyczną
 • geograficzną
 • historyczną
 • chemiczną
 • plastyczną
 • muzyczną
 • językową
 • dobrze wyposażoną siłownię
 • bogatą w zbiory bibliotekę z czytelnią multimedialną
 • oraz małą i dużą salę gimnastyczną (po remoncie)

W większości pracowni znajdują się odbiorniki telewizyjne i odtwarzacze wideo i DVD. W 2013 roku stworzyliśmy w naszym Zespole Szkół studio dźwiękowe. Jest ono wyposażone w profesjonalny system montażowy ProTools i zestaw mikrofonów pozwalających na realizację różnego typu nagrań. W ramach pracy w studio, uczniowie mogą rozwijać swoją wrażliwość muzyczną poprzez realizacje nagrań, albo próbować swoich sił w różnych formach dziennikarstwa radiowego. Nad pracą w studio czuwa nauczyciel będący absolwentem Wydziału Reżyserii Dźwięku na Uniwersytecie Muzycznym im. F.Chopina w Warszawie.

We wszystkich klasach realizowana jest nauka języka angielskiego. Drugi język obcy jest do wyboru z bogatej oferty w poszczególnych klasach. Nasi uczniowie są laureatami wielu konkursów. Szczególnie dużo sukcesów osiągają uczniowie klas muzycznych i plastycznych.

Rozwój uzdolnień plastycznych i muzycznych realizowany w szkole umożliwia wielu naszym absolwentom studiowanie na Akademii Sztuk Pięknych, Akademii Muzycznej i innych uczelniach artystycznych. Corocznie każda z klas plastycznych bierze udział w plenerach malarskich.

Od początku powstania liceum aktywnie działa w nim chór mieszany "Tutti Cantamus".
Biblioteka
Zbiory liczą ponad 30 000 woluminów (książek, płyt, audiobooków i innych materiałów) oraz 28 tytułów prenumerowanych gazet i czasopism. Oprócz lektur, podręczników i literatury popularnonaukowej mamy bogate i stale aktualizowane zbiory literatury współczesnej (fantastyki, literatury obyczajowej i sensacyjnej). Posiadamy oddzielną czytelnię, w której znajduje się obszerny księgozbiór podręczny, stanowiska komputerowe do użytku uczniów i kącik cichej nauki. W bibliotece szkolnej znajdują się wszystkie dokumenty szkolne związane z funkcjonowaniem placówki, mogą z nich korzystać zainteresowani uczniowie oraz rodzice.

OFERTA GIMNAZJUM

Klasa z plastyką, "plastyczna" - dla osób zainteresowanych rozwijaniem zdolności i pasji plastycznych. W tej klasie uczniowie będą mieli możliwość zdobywania wiedzy z historii sztuki oraz kształcenia swoich umiejętności na zajęciach plastycznych, realizowanych na lekcjach plastyki, koła plastycznego i rzeźbiarskiego, a także na plenerach i warsztatach malarskich. W programie tej klasy są lekcje muzealne, wizyty w galeriach oraz organizowanie własnych wystaw i wernisaży.

Przedmioty ogólne będą realizowane zgodnie z ramowym planem nauczania obowiązującym w gimnazjum. Szkoła oferuje w tej klasie naukę języka angielskiego zróżnicowaną na dwa poziomy i drugiego języka do wyboru: francuskiego, hiszpańskiego lub niemieckiego.

Klasa z muzyką, "muzyczna" - dla pasjonatów muzyki i śpiewu solowego i chóralnego. W tej klasie uczniowie będą mieli możliwość poznawania historii muzyki, kształcenia swojego głosu oraz rozwijania umiejętności instrumentalnych na lekcjach muzyki, chóru szkolnego, zespołu instrumentalnego, a także na warsztatach muzycznych. Kształcenie zdolności i zainteresowań w tej klasie przygotuje uczniów do świadomego uczestnictwa w życiu artystycznym oraz będą mieli możliwość koncertowania w Warszawie, Polsce, a może nawet za granicą.

Przedmioty ogólne będą realizowane zgodnie z ramowym planem nauczania obowiązującym w gimnazjum. Szkoła oferuje naukę języka angielskiego zróżnicowaną na dwa poziomy i drugiego języka do wyboru: francuskiego, hiszpańskiego lub niemieckiego.

"TUTTI CANTAMUS"

Nasz Młodzieżowy Chór Mieszany LXXV L.O. im. Jana III Sobieskiego w Warszawie powstał w 1992r. jako kontynuacja śpiewaczych tradycji Studium Nauczycielskiego.
Chór "Tutti Cantamus" od początku swojej działalności bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Chórów Szkolnych a Cappella w Bydgoszczy zdobywając czołowe miejsca, oraz w innych konkursach chóralnych takich jak: Cantio Lodziensis w Łodzi, Łapskie Te Deum w Łapach, Międzynarodowy Festiwal w Międzyzdrojach, Międzynarodowy Festiwal Chóralny w Warszawie i inne.
Czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym i artystycznym szkoły i miasta, śpiewając również na wielu koncertach charytatywnych. Repertuar chóru jest bardzo różnorodny. Obejmuje utwory wielu epok kompozytorów polskich i obcych, muzykę świecką i sakralną. W ciągu roku daje około 30 koncertów.

Klasy muzyczne biorą udział w warsztatach muzycznych. Oprócz zainteresowań artystycznych młodzież ucząca się w Sobieskim rozwija także zainteresowania naukowe w dziedzinie nauk ścisłych, biologicznych, humanistycznych. Ma też możliwość uczestniczenia w działaniach charytatywnych, zajęciach sportowych, turystycznych, dziennikarskich. Od początku istnienia szkoły jej tradycją stały się uroczystości związane z najważniejszymi datami historii Państwa, Patrona i szkoły a także takie, które integrują środowisko szkolne. Uświetniają je zawsze działające w Liceum zespoły artystyczne.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie