Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Bielska Szkoła Przemysłowa

w Bielsku-Białej

ul. Teodora Sixta 20, 43-300 Bielsko-Biała
tel. (33) 822-82-16/17, tel./fax (33) 822-87-75
www:   http://www.bsp.bielsko.pl
http://www.bsp.edu.pl
BSP na Facebooku
e-mail:   bsp.sekretariat@gmail.com
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 18878 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

TECHNIKUM Nr 1


BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA

Dzień otwarty 25 kwietnia 2019r.
O Nas

Bielska Szkoła Przemysłowa zdobyła tytuł „ZŁOTEJ SZKOŁY 2019″.
Zajęliśmy 9 miejsce wśród techników w województwie śląskim, co stanowi 47 miejsce w rankingu ogólnopolskim.


Bielska Szkoła Przemysłowa zatrudnia odpowiednią kadrę nauczycieli, która umożliwia realizację programów nauczania na wysokim poziomie. Kształcimy w kierunkach zgodnych z zamówieniem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz oczekiwaniami rynku pracy.
Oferujemy
 • wysoko wykwalifikowaną kadrę nauczycielską a także instruktorów zawodu
 • wysoki poziom nauczania poparty wieloletnia tradycją
 • przyjazną i miłą atmosferę wśród młodych, kreatywnych ludzi z pasją
 • praktyki zawodowe
   Posiadamy zaplecze naukowo-dydaktyczne zapewniające sprostanie wymogom nowoczesnej edukacji
 • pracownie komputerowe z dostępem do Internetu
 • pracownie specjalistyczne
 • pracownie językowe
 • sale gimnastyczne, siłownia, boisko typu Orlik
 • bibliotekę szkolną z wieloma pomocami dydaktycznymi oraz czytelnię multimedialną

Nasi uczniowie biorą udział w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, turniejach zawodowych i zawodach sportowych odnosząc na nich liczne sukcesy.

Wydział Chemii i Ochrony Środowiska obejmuje klasy:
 • technik analityk
 • technik ochrony środowiska
 • technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej

Wiodącymi przedmiotami są tu przedmioty chemiczne i biologiczne, które realizowane są w formie teoretycznej i praktycznej. Wydział dysponuje nowoczesnymi i profesjonalnie wyposażonymi pracowniami do nauki przedmiotów zawodowych. Uczniowie klas chemicznych i ochrony środowiska mają do dyspozycji 4 laboratoria chemiczne i pracownię biologiczną. W czasie zajęć samodzielnie wykonują programowe ćwiczenia z zakresu analizy chemicznej i bioanalityki, wykorzystując specjalistyczną aparaturę, sprzęt i szkło laboratoryjne. Przedmioty zawodowe klasy energetycznej realizowane są w pracowni technologicznej wyposażonej w sprzęt komputerowy z odpowiednim oprogramowaniem.

Wydział Chemii i Ochrony Środowiska Bielskiej Szkoły Przemysłowej posiada wysoko wykwalifikowaną kadrę nauczycieli gwarantującą odpowiedni poziom edukacji w dziedzinie szeroko pojętej chemii, ochrony środowiska i biologii. Wszyscy nauczyciele naszego zespołu posiadają odpowiednie kwalifikacje (wyższe wykształcenie, przygotowanie pedagogiczne). Wielu posiada uprawnienia do nauczania więcej niż jednego przedmiotu. Swoją wiedzę i umiejętności poszerzają na studiach podyplomowych oraz różnego rodzaju szkoleniach i kursach.Wydział Tekstylny i Artystyczny
Technik Przemysłu Mody, Krawiec

Aby zdobyć tytuł technika przemysłu mody trzeba zdać dwa egzaminy potwierdzające kwalifikacje.
 • A.71 Projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych
 • A.74 Organizacja procesów wytwarzania wyrobów odzieżowych

Uczniowie tego kierunku uczą się dwóch języków obcych: język angielski jako kontynuacja wiedzy zdobytej w gimnazjum oraz języka francuskiego, którego nauczą się od podstaw.

Przedmioty zawodowe nauczane są w przyjemnych i nowocześnie wyposażonych pracowniach:
 • nowoczesne technologie w przemyśle odzieżowym
 • pracownia konstrukcji odzieży
 • technologia produkcji odzieży
 • pracownia projektowania ubioru
 • pracownia materiałoznawstwa
 • pracownia kreowania ubiorów
 • pracownia konfekcjonowania – zajęcia odbywają się w CKP

Imprezy szkolne i lokalne są okazją do prezentacji dorobku twórczego uczniów. Wszystkie modelki i modele to uczniowie BSP. Na zajęciach KOŁA MODELEK i KOŁA TWORZENIA KOLEKCJI ODZIEŻY poznają tajniki przygotowania profesjonalnych pokazów mody: poruszanie się po wybiegu, dobór choreografii, podkładu muzycznego a także makijażu i fryzur do prezentowanego wyrobu odzieżowego.

Wydział cyfrowych procesów graficznych
technik grafiki i poligrafii cyfrowej

Wydział informatyki i procesów cyfrowych Bielskiej Szkoły Przemysłowej posiada zaplecze naukowo-dydaktyczne, które stanowią nowoczesne pracownie komputerowe wyposażone w najnowszy sprzęt komputerowy i oprogramowanie oraz kadrę odpowiednio wykwalifikowanych nauczycieli. Pracownie komputerowe podłączone są do sieci Internet. Bielska Szkoła Przemysłowa posiada 5 bardzo dobrze wyposażonych pracowni multimedialnych. Jedna z nich znajdująca się w czytelni jest do dyspozycji uczniów przez cały czas pracy czytelni tj. od godziny 8:00-16:00 natomiast z czterech pozostałych pracowni uczniowie korzystają podczas lekcji i kółek komputerowych. Wszystkie komputery mają całodobowy dostęp do sieci Internet. Pracownie dodatkowo wyposażone są w sprzęt używany w nowoczesnej poligrafii. Szkoła dysponuje również 2 kamerami: internetową i filmową oraz aparatem cyfrowym i zwykłym, które są także wypożyczane uczniom na ich potrzeby. Uczeń uczy się obsługi programów graficznych w zakresie 2D i 3D.

Bielska Szkoła Przemysłowa posiada odpowiednią kadrę nauczycieli, która umożliwia realizację programów nauczania na wysokim poziomie, a także daje możliwość szkolenia, poszerzenie swojej działalności edukacyjnej o nowe profile, w kierunkach informatycznych. Bazę tą stanowi grupa nauczycieli z wyższym wykształceniem i przygotowaniem pedagogicznym oraz wieloletnim doświadczeniem wynikającym ze stażu pracy i ukończonymi studiami podyplomowymi.


Nasza szkoła bierze udział w programie Erasmus +, w ramach którego uczniowie wyjadą na dwutygodniowe praktyki zawodowe w Szkole Mody Sevilla de Moda. Wyjazd kierowany jest do uczniów technikum klasy trzeciej, kształcących się w zawodzie technik przemysłu mody. W ramach przyznanych środków uczniowie mają zapewnione: bezpłatne zajęcia przygotowujące do udziału w praktykach, transport krajowy na lotnisko, zagraniczny, noclegi, wyżywienie w postaci trzech posiłków, ubezpieczenie, zwiedzanie miasta Sevilla lub Barcelona, jednodniową wycieczkę kulturowo-krajoznawczą, opiekę ze strony szkoły i instytucji przyjmującej oraz kieszonkowe.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie