Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Budowlanych

im. gen. Stefana Grota Roweckiego

Plac Dominikański 1, 43-400 Cieszyn
tel. (33) 858-07-56, fax (33) 858-23-45,
tel. kom. 783-966-782, 783-966-780
www:   http://www.zsb.cieszyn.pl
ZSB na Facebooku
e-mail:   zsbcieszyn@poczta.onet.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 16327 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

TECHNIKUM nr 4


BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA (3 lata)

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 4 jest wśród najlepszych Techników w Polsce i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2019”.
Nasza szkoła ma wieloletnią tradycję. Jesteśmy jedyną szkołą średnią kształcącą budowlańców na Ziemi Cieszyńskiej. Jakość kształcenia w "Cieszyńskiej Budowlance" jest znana w całej Polsce, ale też za granicą. Szkoła jest wyjątkowa między innymi dlatego, że zawsze miała wysoki poziom w kształceniu nie tylko przedmiotów zawodowych, ale także ogólnych, co pozwala wielu ludziom na karierę w różnych dziedzinach życia. Jesteśmy w gronie szkół o najwyższych osiągnięciach edukacyjnych w województwie śląskim.

O efektach dobrej pracy na dobrym sprzęcie najlepiej świadczą wyniki egzaminów zewnętrznych - matur i egzaminów z przygotowania zawodowego, których poziom przekracza średnią krajową. Absolwenci, którzy uczyli się w "Budowlance" podstaw zawodu, osiągali i nadal osiągają sukcesy zawodowe właśnie dzięki wiedzy zarówno teoretycznej jak i praktycznej.

Współpraca zagraniczna
Od 16 lat realizujemy projekty zagraniczne. Współpracowaliśmy z Finlandią, Czechami, Słowacją, Niemcami. Zrealizowaliśmy dwa projekty: "Dziś stażysta - jutro profesjonalista" oraz "Mistrz w zawodzie - Meister in Beruf". Lata 2017-2019 to projekt z Hiszpanią i Portugalią "Może staż?". Uczniowie biorący udział w mobilnościach zagranicznych podnoszą swoje umiejętności praktyczne zawodowe, językowe a także mają możliwość zwiedzenia najbardziej atrakcyjnych miejsc w danym państwie. Planowane staże: "Postaw na Staż" Włochy i Portugalia.

Zespół Szkół Budowlanych pozostawia do Twojej dyspozycji:
 • dobrze wyposażone klasopracownie przedmiotów zawodowych
 • bibliotekę szkolną z centrum multimedialnym
 • nowoczesne pracownie komputerowe
 • pracownię językową
 • siłownię, salę gimnastyczną
 • atrakcyjne kierunki kształcenia w poszukiwanych zawodach


W procesie tradycyjnej edukacji przekazujemy uczniom gruntowną wiedzę zawodową i nowości technologiczne, które na bieżąco pojawiają się w sektorze budownictwa. Dbamy o wysoki poziom kształcenia, dowodem czego jest wysoka zdawalność zewnętrznych egzaminów zawodowych i sukcesy na konkursach ogólnopolskich.

Uczeń nie tylko samą nauką żyje, tak więc w naszej szkole oferujemy ciekawe zajęcia dodatkowe: Szkolny Klub Wolontariatu, kółko turystyczne, chór szkolny, sekcja tenisa stołowego, redakcyjny klub gazetki "Budowlaniec".

Edukacja pozaszkolna to także:
 • wycieczki zagraniczne i krajowe
 • wyjścia do kina, teatru, muzeum, domu narodowego
 • wycieczki do budowlanych zakładów produkcyjnych
 • wyjazdy na targi budowlane
 • prelekcje o tematyce branżowej i nie tylko
 • szkolenia prowadzone przez wyspecjalizowane firmy
 • gry miejskie

Organizowane są cykliczne imprezy szkolne np.: Dzień Budowlańca, Rajd Budowlanki, Biesiada Budowlańców, kiermasze oraz wiele innych.

TECHNIKUM nr 4 w ZAWODZIE TECHNIK BUDOWNICTWA

Uczniowie na tym kierunku zdobywają wiedzę i umiejętności potrzebne do organizowania i prowadzenia prac budowlanych, opracowywania dokumentacji, kierowania zespołami, sprawowania nadzoru budowlanego oraz kontroli i oceny jakości wykonywanej pracy.

Technicy budownictwa na zajęciach pracowni projektowania pracują na programie Autocad, a na zajęciach kosztorysowania na programie Norma Pro. Przyszli technicy geodeci szkolą się na najwyższej klasie sprzęcie geodezyjnym. Zajęcia z pracowni budowlanej i sztukarsko - kamieniarskiej odbywają się na warsztatach w Centrum Kształcenia Praktycznego w Bażanowicach.

Przyszli geodeci odbywają zajęcia praktyczne w terenie. W klasie III uczniowie mają 4-tygodniową praktykę zawodową w lokalnych firmach.

Szkoła dobrze przygotowuje do zdania egzaminu maturalnego oraz egzaminów kwalifikacyjnych. Po zdaniu egzaminów potwierdzających kwalifikacje uczniowie otrzymają tytuł technika budownictwa uznawanego w całej Unii Europejskiej.

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA

Celem kształcenia w Branżowej Szkole I Stopnia jest przygotowanie przyszłego pracownika do samodzielnej działalności gospodarczej.
 • praktyczna nauka zawodu odbywa się w firmach i jest płatna
 • prawie 100% pracodawców jest zrzeszonych w Cechu Rzemiosł i dzięki temu uczniowie zdają wyłącznie 1 egzamin czeladniczy
 • uczniowie łączą naukę teoretyczną w szkole z praktyczną nauką zawodu w firmach budowlanych:
  • klasa I, II - 3 dni nauki w szkole, 2 dni u pracodawcy
  • klasa III - 2 dni nauki w szkole, 3 dni u pracodawcy

Nasi absolwenci to tysiące wykształconych fachowców, przyszłych inżynierów i architektów, właścicieli firm budowlanych. Nasi uczniowie zdobywają nagrody i wyróżnienia w turniejach i olimpiadach budowlanych, konkursie TECHNIK, osiągają sukcesy w sporcie.

CHÓR KAMERALNY

W szkole działa chór kameralny. Tworzą go uczniowie klas I, II i III Technikum. Chór miał okazję koncertować m.in. podczas Dnia Edukacji Narodowej i rocznicy Odzyskania Niepodległości, śpiewał kolędy pensjonariuszom Domu Opieki „Pogodna Jesień”. Nasi chórzyści nagrali również program bożonarodzeniowy w kościele Jezusowym w Cieszynie. Wystąpili także dla nauczycieli z Ukrainy, byłych żołnierzy Armii Krajowej oraz wzięli udział w Powiatowym Przeglądzie Zespołów Artystycznych. Młodzież przygotowuje repertuar dzięki ogromnej pracy i poświęceniu. Zwłaszcza, że w planie lekcyjnym technikum nie ma muzyki, czy dodatkowych zajęć muzycznych. Grono pedagogiczne jest jednak wyrozumiałe i pomaga uczniom rozwijać muzyczne talenty.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie