Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum nr 72

im. A. B. Dobrowolskiego

ul. Przybyszewskiego 45, 01-849 Warszawa
tel. (22) 834-06-73, 663-49-99, 669-00-34
www:   http://www.gim2b.waw.ids.pl
e-mail:   gim72@gim72.x.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 9832 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zadzwoń do Nas!* - tel. 606-...-... ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM

- wysoko kwalifikowana i doświadczona kadra
  pedagogiczna

- koło ornitologiczne
- dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe
- Szkolny Ośrodek Kariery
- ciekawe zajęcia sportowe
- Szkoła pod Słońcem

O Nas
Gimnazjum powstało na bazie budynku oraz kadry pedagogicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im A. B. Dobrowolskiego, która jest jedną z najstarszych szkół w Warszawie i pragnie kontynuować jej tradycje.

Program rozwoju szkoły wiąże się z hasłem "Edukacja wobec wyzwań cywilizacji, nauczyciele, uczeń,szkoła XXI wieku". Szkoła dąży do połączenia edukacji humanistycznej z edukacją informatyczną. Pragnie także uwrażliwić uczniów na przeżycia estetyczne, na przyrodę, sztukę i literaturę. 18 czerwca 2002 r. gimnazjum otrzymało imię Antoniego Bolesława Dobrowolskiego.

Nasz absolwent
Gdy będziemy rozstawać się z naszym uczniem, to chcielibyśmy aby:
  • był wyposażony w odpowiednią wiedzę i umiejętności umożliwiające mu dalsze kształcenie na wyższym etapie edukacji,
  • umiał podejmować kreatywne, przedsiębiorcze działania w dążeniu do osiągnięcia wyznaczonego celu,
  • był przygotowany do pracy w zespole opartej na twórczym podejściu do realizowanych wspólnie zadań.
Absolwent naszego gimnazjum to osoba, która ma poczucie odpowiedzialności i obowiązkowości wobec powierzonych mu zadań. Będzie umiał porozumiewać się z rodziną, grupą, otoczeniem. Znane mu są zasady zdrowego stylu życia.

Posiada własną skalę wartości oraz wysoką kulturę osobistą. Jego postawa społeczna nastawiona będzie na dostrzeganie potrzeb innych ludzi i chęć niesienia im pomocy. Zadbamy o to, by młody człowiek opuszczając mury naszej szkoły szanował przyrodę i realizował w życiu postawę proekologiczną.

Pragniemy, by potrafił zaakceptować rodzinę jako wartość podstawową i właściwie przygotował się do pełnienia w niej odpowiedzialnych ról. Miał świadomość konieczności współpracy oraz integracji z narodami Zjednoczonej Europy, przy jednoczesnym zachowaniu poczucia własnej tożsamości i odrębności narodowej. Chcemy, by miał wewnętrzną potrzebę czerpania wzorców właściwych postaw życiowych z zasobów historii i tradycji narodowej oraz korzystania z dóbr kultury i aktywnie uczestniczył w jej tworzeniu. Nasz absolwent będzie szanował dorobek innych narodowości, wykazywał tolerancję wobec odmienności i różnorodności ich kultur.

Doradztwo zawodowe
Szkoła z uwagi na swe zadania statutowe jest odpowiedzialna za organizację zajęć z zakresu orientacji zawodowej i przygotowanie ucznia do wyboru szkoły ponadgimnazjalnej lub zawodu.

W naszym gimnazjum działa Szkolny Ośrodek Kariery, który ma pomóc uczniom w wyborze drogi dalszego kształcenia. Uczniowie mają dzięki temu dostęp do wielu przydatnych informacji o zawodach i kształceniu, mogą uczestniczyć w warsztatach z doradcami zawodowymi i spotkaniach z przedstawicielami rożnych zawodów na terenie szkoły i poza nią.

Fachową opiekę nad realizacją tych zadań sprawują: psycholog i pedagog szkolny, wspomagają wychowawcy i nauczyciele prowadzący zajęcia z przedsiębiorczości. Wspierając uczniów w skutecznej realizacji ich planów edukacyjnych i zawodowych.

Prowadzone są również porady indywidualne dla uczniów i rodziców aby w świadomy sposób i zgodny ze swoimi predyspozycjami mogli dokonać odpowiedniego wyboru szkoły średniej i zaplanować dalszą ścieżkę kariery zawodowej.

Szkoła pełna pozytywnej energii
Wyczerpywanie się zasobów węgla, ropy naftowej i gazu ziemnego, coraz większe koszty ich wydobycia, oraz katastrofalne skutki wykorzystania i przetwarzania energii dla środowiska powinny motywować nas by tą energię oszczędzać. Co można zrobić?

Gimnazjum nr 72 im. A.B. Dobrowolskiego stale stara się sprostać takim wyzwaniom i podejmuje liczne działania zmierzające do ograniczenia negatywnego wpływu szkoły na środowisko naturalne. W gimnazjum powstała fundacja "Szkoła pod Słońcem" by pokazać młodym ludziom odnawialne źródła energii i nauczyć ich, jak je wykorzystywać. Nauka ma być połączeniem teorii z praktyką.

Uczniowie będą śledzić funkcjonowanie prawdziwych instalacji pracujących w różnych obiektach. Efekty pracy tych instalacji (np. ilość uzyskanej energii cieplnej lub elektrycznej) będą rejestrowane i przekazywane do pracowni informatycznych w szkołach objętych programem. Na podstawie tych informacji młodzież, z pomocą nauczycieli, będzie dokonywać różnego rodzaju obliczeń ukazujących możliwości i efekty wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

Przy szkole powstała już niewielka instalacja składająca się z trzech kolektorów próżniowych. Zasilają one w energię cieplną zbiornik wody użytkowej o pojemności trzystu litrów.

Wyznaczając ekologiczne standardy Gimnazjum 72 staje się lokalnym liderem w stosowaniu praktycznych rozwiązań prośrodowiskowych. Za promowanie eko-postaw i wdrażanie eko-inicjatyw szkoła została nagrodzona przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska prestiżowym międzynarodowym certyfikatem ZIELONA FLAGA przyznawany szkołom na całym świecie w ramach programu eco-schools.

Serdecznie Zapraszamy!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie