Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Liceum Ogólnokształcące

im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie

ul. Nowy Świat 2, 28-400 Pińczów
tel./fax (41) 357-28-43
www:   http://www.lo.pinczow.com
e-mail:   lopinczowdyrekcja@wp.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3343 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
klasy z rozsz. programem:

- klasa o profilu akademickim (z rozszerzonym programem z matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii oraz języka obcego w zakresie rozszerzonym)
- klasa o profilu sportowym - sekcje: karate SHORIN- RYU i piłki siatkowej (zwiększana liczba godzin z wychowania fizycznego, biologii i języka obcego)
- klasa z rozszerzonym programem z matematyki i fizyki
- klasa z rozszerzonym programem z matematyki i geografii
- klasa z rozszerzonym programem z biologii i chemii
- klasa z rozszerzonym programem z języka polskiego i historii
- klasa z rozszerzonym programem z języków obcych
- klasa z rozszerzonym programem z geografii, biologii, fizyki, chemii

O szkole
Powstałe w 1551 r. gimnazjum pińczowskie jest najstarszą tego typu szkołą w Polsce. Przy czym, jego wyjątkową pozycją podnosi fakt bardzo wczesnego przyjęcia nowoczesnego nowoczesnego najświeższego modelu szkoły uczonej humanistycznej, jaka powstała na styku trzech narodów i kultur: niemieckiej, francuskiej i szwajcarskiej.

Szkoła pińczowska, obchodząca w roku 2001 podwójną rocznicę 450-lecia jej powstania i 300-lecia powołania Kolonii Akademickiej i oddania jej pod opiekę Akademii Krakowskiej, na trwałe wpisała się w historię szkolnictwa polskiego i pejzaż miasta. W tej szkole zdobywało wiedzę wiele pokoleń młodzieży, której nazwiska znane są w całym kraju.
Szczycimy się, że wśród wychowanków jest patron naszej szkoły, liczna grupa rektorów, profesorów wyższych uczelni, pracowników naukowych, dziennikarzy, inżynierów, słowem kwiat inteligencji polskiej.

Liceum
  • oferuje naukę z wykorzystaniem najnowszych środków dydaktycznych - tablice interaktywne, komputery, Internet
  • umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do uzyskania świadectwa dojrzałości lub świadectwa maturalnego
  • umożliwia absolwentom dokonania świadomego wyboru dalszego kształcenia
  • kształtuje środowisko wychowawcze sprzyjające realizowaniu celów i zasad w przyjętym dla każdego cyklu nauczania programie wychowawczym liceum
  • sprawuje opiekę nad uczniami odpowiednio do ich potrzeb oraz możliwości liceum w przyjętym programie profilaktyki

Klub Olimpijczyka „Olimpionik”
Klub działa przy Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie. Założony został w marcu 1994 roku. Reprezentuje Polski Komitet Olimpijski. Zalicza się do pięciu najaktywniejszych klubów działających w Polsce. Utrzymuje stałe kontakty z międzynarodowymi i krajowymi federacjami sportowymi. Klub jest organizatorem Międzynarodowego Turnieju im. Złotej Drużyny Huberta Wagnera w siatkówce dziewcząt i chłopców szkół średnich, który co roku odbywa się w naszej szkole w drugą sobotę i niedzielę marca. Olimpionik organizuje wyjazdy na wiele imprez sportowych do których zalicza się ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje piłki siatkowej.

Uczniowie zawodniczki i zawodnicy Olimpionika biorą udział w lidze siatkówki dla dziewcząt i chłopców, w konkursach literackich i sztuki. Co roku Klub organizuje wyjazdy na Bieg Olimpijski w Racocie woj. Wielkopolska oraz na spotkania z olimpijczykami w Warszawie w ramach Pikniku Olimpijskiego, który odbywa się w czerwcu każdego roku. Olimpionik aktywnie współpracuje z innymi klubami olimpijczyka w Polsce. Współpracuje również z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim, Fedration Internationale Cinema Televison Sportifs w Mediolanie.

Biblioteka
Szkolna biblioteka posiada wieloletnią tradycją będąc jednocześnie nowoczesną i w pełni skomputeryzowaną. Informacje o zbiorach można uzyskać za pomocą szkolnej bazy danych i tradycyjnie w katalogach kartkowych alfabetycznym i systematycznym. Posiadamy pracownię MCI (Multimedialne Centrum Internetowe pełniącą też rolę czytelni), która wyposażona jest w cztery stanowiska multimedialne.

Dyplom dla naszego liceum
W ramach współpracy z Politechniką Świętokrzyską 28.03.2011 roku odbyło się wręczenie dyplomów dla dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych, których największa liczba absolwentów studiuje na wyżej wymienionej uczelni. Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie otrzymał dyplom za aktywną współpracę i największą spośród szkół ponadgimnazjalnych powiatu pińczowskiego liczbę absolwentów, którzy podjęli studia w Politechnice Świętokrzyskiej w roku akademickim 2010/2011.

Liceum Ogólnokształcące w Pińczowie zajęło 14 miejsce w województwie i trzecie miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych spoza Kielc. W roku akademickim 2010/2011 50 absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Pińczowie studiuje na Politechnice Świętokrzyskiej stanowiąc tym jedną z najliczniejszych grup studentów pierwszego roku studiów pierwszego stopnia.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie